Tuo metu viena Kanados provincija, negali priversti dalies žmonių pasiskiepyti net pirmąja doze, tad sugalvojo antivakserius apmokestinti nauju mokesčiu.
Skiepai nuo koronaviruso neabejotinai padeda pasauliui išvengti greitesnio koronaviruso plitimo ir milijonų papildomų mirčių nuo jo. Tačiau virusas niekur nedingo: jis mutuoja, šalys fiksuoja susirgimų rekordus, o žmonės skiepijasi sustiprinančiomis dozėmis.
Europos vaistų agentūra pareiškė, kad ilgainiui tokia strategija gali būti neveiksminga.
„Jei mūsų strategija bus paremta sustiprinamosiomis dozėmis, tarkime, kas keturis mėnesius – galime turėti problemų su imuniniu atsaku. Imunitetas nebebus toks geras, kokio norėtume. Taigi turime saugoti ir neperkrauti imuninės sistemos besikartojančia imunizacija“, – teigia EVA vakcinų strategijos vadovas Marco Cavaleri.
Be to, yra rizika, kad žmonės tiesiog pavargs nuolat skiepytis. Tiesa, yra ir gerų žinių: greičiau plintanti, bet mažiau pavojinga omikron atmaina gali padėti išspręsti šią problemą.
„Neturime pamiršti, kad vis dar esame pandemijoje. Vis dėlto, didėjant populiacijos imunizacijai, kartu su omikronu bus ir labai daug natūralios imunizacijos – neskaitant vakcinavimo. Taigi greitai pasieksime scenarijų, kuris bus panašesnis į endemiją“, – tikina M. Cavaleri.
Endemija, tai scenarijus, kai virusas vis dar cirkuliuoja tarp žmonių, tačiau atvejų skaičius ne toks didelis, kaip per pandemiją. O kol kas be stiprinamųjų dozių – esą niekaip, tad agentūra jau svarsto jas rekomenduoti jaunesniems nei 18-kos europiečiams.
O Kanados Kvebeko provincijos valdžia laužo galvą, kaip paskatinti žmones skiepytis bent jau pirmąja vakcinos doze ir išvengti sunkios ligos. Provincijos vyriausybė paskelbė įvesianti antivakserių mokestį, mat nesiskiepydami jie didina finansinę naštą kitiems.
„Tie, kas atsisako pasiskiepyti pirmąja doze artimiausiomis savaitėmis – turės susimokėti naują mokestį už sveikatą“, – sako Kvebeko premjeras Francois Legault.
Antivakserių mokestis būtų ne mažesnis nei 100 Kanados dolerių, tai yra apie 70 eurų. Mokesčio išvengs tik negalintys skiepytis dėl medicininių priežasčių. Pasiūlymas iš ties kontraversiškas – iki šiol šalys skiepytis skatina ribodamos antivakserių galimybes, bet mokestinės baudos už nesiskiepijimą nėra niekur kitur.
O pasauliui sprendžiant skiepijimo problemas – COVID persirgęs britų premjeras Borisas Johnsonas bando išsaugoti savo postą. Paaiškėjo, kad 2020 m. gegužę, kai šalis kraupo nuo dešimčių tūkstančių pirmos koronaviruso bangos aukų – premjero rezidencijoje Dauningo gatvėje uždarame sode vyko kelių dešimčių darbuotojų vakarėlis su atsineštiniu alkoholiu. Ir, panašu, toks ne vienintelis. Premjeras suka uodegą.
„Dauningo gatvės 10-tas numeris – tai didelis departamentas. Sodas yra ofiso dalis, kurią nuolat naudojame, nes grynas oras stabdo viruso plitimą. Nuėjau į sodą 2020 m. gegužės 20 d. tuoj po 18 val., norėdamas padėkoti ofiso darbuotojams. Grįžau į darbo vietą po 25 min. ir tęsiau darbą. Esu įsitikinęs, kad tai buvo darbo renginys“, – tikina B. Johnson.
Premjero politiniams oponentams atsiprašymo nepakanka, sako premjeras turi trauktis. Pikti ir londoniečiai:
„Jis atsidūrė gėdingoje situacijoje, kaip ir visa šalis, kuriai jis vadovauja.“
„Daugelis mūsų negalėjome pamatyti savo mylimųjų periodiškai nuo COVID pradžios. O jie tiesiog laužė taisykles, rengė vakarėlius, gal net susitiko su šeimomis, o mes negalėjome.“
Dėl premjero rezidencijos vakarėlių pradėtas tyrimas.
Bet kaip sako- geriau vėliau, negu
.
..