Praėjusią savaitę nemalonų incidentą su pavežėju patyrė ir Kėdainių dailės mokyklos mokytoja Irina Dima. Tiesa, kaip sako pati pedagogė, įtūžusį pavežėją sunervino ne jos kilmė, bet nenoras kalbėtis apie karinį konfliktą.
Pasijuto bejėgė
Kėdainių dailės mokykloje dirbanti tapybos mokytoja Irina Dima, gimusi Rusijoje, tačiau kone visą gyvenimą gyvenanti Lietuvoje ir turinti rusiškų šaknų, tik dėl to, kad nenorėjo kalbėti apie vykstantį Rusijos–Ukrainos karą, patyrė pavežėjo išpuolį.
„Išsikviečiau „Bolt“ taksi, kad nuvažiuočiau į darbą. Vairuotojas pradėjo kalbėti apie karą. Aš mandagiai paprašiau apie tai nekalbėti, nes esu po insulto, mano kairė pusė paralyžiuota, negalima nervintis. Jis pradėjo ant manęs rėkti, kad, jeigu aš nenoriu apie tai kalbėti, vadinasi, esu už rusus. Jis mane išmetė iš taksi, vos manęs nemušė, – apie neįtikėtiną pavežėjo elgesį pasakojo mokytoja. – Vairuotojas Edmundas, ne jaunas jau, bet išvadino mane visokiais negražiais žodžiais. Pagalvojau, kad jeigu būčiau tylėjusi, irgi būtų buvę negerai, nes pagalvotų, kad nenoriu kalbėti. Man buvo labai nemalonu. Pasijutau tokia bejėgė, o dar po ligos, man tai buvo didelis smūgis.
Aš gyvenu Lietuvoje, tarnauju Lietuvai, jeigu nemylėčiau Lietuvos, negyvenčiau čia. Man viskas čia gerai, darbas labai patinka, labai myliu vaikus, su kolektyvu sutariu puikiai, juk dirbu dailės mokykloje trisdešimt metų, bet yra tokių psichiškai nesveikų žmonių…“
Paklausta, gal pavežėjo pyktį paskatino rusiška moters kilmė, I. Dima teigė, vairuotojui apie tai nieko nepasakojusi ir su juo kalbėjusi lietuviškai.
„Ne, aš jam nieko apie save nepasakojau, tik paprašiau nekalbėti apie karą. Kalbėjau su juo lietuviškai – patikino nukentėjusi moteris. – Kitą dieną vėl norėjau išsikviesti „Bolt“ taksi, bet dirbo tas pats pavežėjas Edmundas. Jis nėra įmonės darbuotojas, tik papildomai uždarbiaujantis žmogus. Tada išsikviečiau tikrąjį „Bolt“ pavežėją. Papasakojau jam savo istoriją. Jis buvo labai nustebęs tokio kolegos poelgio. Pažadėjo surasti vairuotoją, kuris taip negražiai pasielgė.“
Į policiją nesikreipė
Po tokio išpuolio pedagogė sakė nesijaučianti saugi Lietuvoje, tačiau nenorėdama papildomų rūpesčių, ji į policiją nesikreipė.
„Po incidento tiesiog atėjau į darbą pėsčiomis, nes manęs vairuotojas iki jo tiesiog neatvežė. Darbe mane nuramino, nei vaikams, nei suaugusių grupei, kurią mokau, nieko nepasakojau. Pagalvojau, kaip gerai, kad aš dirbu – jeigu būčiau pensininkė, sėdėčiau namuose, turbūt būtų sunkiau. O darbas mane ramina, – kalbėjo I. Dima. – Turiu daug draugų, pažįstamų, kurie mane paguodė. Viskas man gerai, nors daug kas ragino kreiptis į policiją. Tikriausiai ir surastų tą žmogų, bet nesu konfliktiškas ar kerštingas žmogus, nenoriu prasidėti.“
Nutraukė bendradarbiavimą
Reaguodamas į susidariusią situaciją, „Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius ją komentavo taip:
„Nuoširdžiai apgailestaujame dėl susidariusios situacijos. Keleivė nebuvo mūsų informavusi apie šį incidentą, bet vos sužinoję apie jį, asmeniškai susisiekėme su ja ir pasiūlėme kompensuoti kelionę.
Raginame visus mūsų platforma besinaudojančius vartotojus, susidūrus su netinkamu vairuotojo elgesiu, iškart informuoti „Bolt“ klientų aptarnavimo specialistus – tą galima nesunkiai padaryti mūsų programėlėje.
Nors vairuotojai nėra „Bolt“ darbuotojai, o tiesiog naudojasi mūsų platforma papildomam uždarbiui, tokio elgesio mes netoleruojame.
Išsiaiškinę įvykio aplinkybes su keleive ir su pačiu vairuotoju, priėmėme sprendimą nutraukti bendradarbiavimą su vairuotoju blokuodami jo paskyrą neribotam laikui.
Pasisakome prieš bet kokią tautinę neapykantą ir jos kurstymą. „Bolt“ platformoje turime nemažai rusakalbių ir kitų tautybių vairuotojų, mūsų programėle vartotojai ir vairuotojai naudojasi skirtingomis kalbomis“.
Šaltinis: www.rinkosaikste.lt
Autorius: Rasa Jakubauskienė