• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors barai klientams siūlo ne tik alkoholinius gėrimus, bet ir vaisvandenius, užkandžius ar, pavyzdžiui, nealkoholinį alų, ne visos pasilinksminimo vietos plačiai atveria savo duris visiems norintiems. Kai kuriuose baruose aštuoniolikmetis negalės išgerti giros ar paragauti keptos duonos dėl paprasčiausios priežasties – jo ten niekas neįleis.

Nors barai klientams siūlo ne tik alkoholinius gėrimus, bet ir vaisvandenius, užkandžius ar, pavyzdžiui, nealkoholinį alų, ne visos pasilinksminimo vietos plačiai atveria savo duris visiems norintiems. Kai kuriuose baruose aštuoniolikmetis negalės išgerti giros ar paragauti keptos duonos dėl paprasčiausios priežasties – jo ten niekas neįleis.

REKLAMA

Portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, ar populiarūs barai įsileidžia ir aptarnauja asmenis, kuriems jau sukakusi pilnametystė, bet nėra 20 metų, ir, pagal Alkoholio kontrolės įstatymą, jie negali vartoti alkoholio.

Limonado neatsigers

Portalas tv3.lt apklausė septynių Vilniaus ir Kauno barų atstovus, ar jie įsileidžia pilnamečius asmenis, kurie, pagal įstatymą, negali vartoti alkoholio. Trijų barų atsakymai buvo neigiami.

Pavadinimo neminėti paprašiusio Vilniuje įsikūrusio baro atstovas teigė, kad jie įsileidžia tik vyresnius nei 20 metų klientus.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų vieta orientuota į alkoholio vartojimą. Pas mus žmonės ne limonado atsigerti ateina“, – sakė pašnekovas.

Baro atstovo teigimu, tokį sprendimą lemia kelios priežastys. Pirma, nenorima „prisidaryti problemų“, jei barmenai per neapdairumą parduotų alkoholinius gėrimus jų vartoti negalinčiam jaunuoliui. Antra priežastis susijusi su verslo logika.

REKLAMA

„Kai dar nebuvo to draudimo, priimdavome visus pilnamečius. Tačiau pastebėjome, kad, kai prieidavo „studenčiokų chebra“, jie sukeldavo labai didelį chaosą ir triukšmą. Tada išeidavo vyresni, dirbantys klientai“, – pasakojo atstovas.

Pašnekovo teigimu, jų vieta norėjo orientuotis į vyresnius, daugiau uždirbančius ir galinčius daugiau išleisti klientus, tad „užvėrė duris jaunimui“.

Vilniuje esančio kokteilių baro „Salionas“ atstovė tvirtino, kad ir jų vieta neįsileidžia alkoholio vartoti negalinčių jaunuolių.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes 18–20 metų asmenų neįsileidžiame todėl, kad esame kokteilių namai ir mūsų pagrindinė veikla yra alkoholiai gėrimai“, – tvirtino „Saliono“ atstovė.

„Ne, neįsileidžiame. Nenorime problemų“, – nukirto Kaune įsikūrusio baro, paprašiusio neminėti pavadinimo, atstovas.

Atviri visiems

Pavadinimo prašęs neminėti Vilniaus baro atstovas teigė, kad jų vietoje lankosi įvairaus amžiaus žmonės, todėl jie stengiasi nevaržyti klientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turime įvairių nealkoholinių gėrimų, tad nėra pagrįsta neįleisti nepilnamečio vien dėl to, kad jis nepilnametis. Tokiu pačiu pagrindu ir į parduotuvę galėtume nepilnamečių neįleisti, juk ir ten yra alkoholio. Esmė – patikrinti dokumentą ir nustatyti, ar asmuo gali vartoti alkoholį, ar gaus tik vaisvandenių ir nealkoholinių kokteilių“, – sakė baro atstovas.

Pašnekovas pridūrė, kad jų bare daugiausiai lankosi klientai, kurių amžiaus vidurkis apie 30 metų, tad baras neturi problemų su alkoholio bandančių nusipirkti jaunuolių.

REKLAMA

„Baras atviras visiems, alkoholis parduodamas nuo dvidešimties. Dirbti, žinoma, kur kas ramiau, kai bare nėra nepilnamečių, bet čia pasirenkame nediskriminuoti žmonių dėl jų amžiaus“, – sakė baro atstovas.

Vilniuje įsikūrusio „Drops“ baro atstovas portalui tv3.lt teigė, kad jame gali lankytis visi, kas nori.

„Įleidžiame žmones ir su mažamečiais vaikais, ir pilnamečius iki dvidešimties metų. Turime maisto ir platų nealkoholinių gėrimų pasislinkimą, todėl neįleisti kaip ir nėra pagrindo“, – kalbėjo „Drops“ baro atstovas.

REKLAMA

Alaus baro „Būsi trečias“ vadovas Martynas Dacius portalui tv3.lt sakė, kad neturi preteksto neįleisti pilnamečių iki 20 metų.

„Bet mes labai sugriežtinę dokumentų tikrinimą. Jei jau atrodo, kad gali būti jaunesnis nei dvidešimties metų – visada prašome dokumento. Ir prie baro, ir visos padavėjos informuotos, kad tikrintų dokumentus“, – sakė M. Dacius.

Baro vadovas sakė, kad sunkiau būna vasarą, kai aštuoniolikmečiai ateina dirbti padavėjais.

„Jiems reikia gerai išaiškinti, kodėl taip reikia daryti. Jiems prašyti savo bendraamžių asmens dokumento ir neparduoti jiems alkoholio – psichologinis barjeras. Mes bandome išaiškinti, kad ir jie, ir baras dėl to neša atsakomybę“, – kalbėjo „Būsi trečias“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvirumą visiems deklaruoja ir Kaune įsikūrusio „Yzybar“ administratorė.

„Bet visada prašome asmens dokumento, kai eina kalba apie alkoholio pirkimą. Nesakyčiau, kad dabartiniai aštuoniolikmečiai ar devyniolikmečiai labai bandytų gudrauti ir to alkoholio nusipirkti“, – sakė pašnekovė.

Baro atstovė teigė, kad gana įdomi buvo Naujųjų metų naktis, kai keitėsi alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos.

„Staliukus tada rezervavosi ir aštuoniolikmečiai, ir devyniolikmečiai. Iki vidurnakčio vartojo kas ką norėjo. Ir BAM, atėjo vidurnaktis! Buvo kuriozinė situacija, nes kai kurie prieš dvi minutes galėjo gerti, o dabar – negali. Bei kai kurie buvo gudrūs ir iki vidurnakčio gėrė gerokai daugiau, negu galėjo“, – juokėsi baro atstovė.

REKLAMA

„Yzybar“ administratorė teigė pastebėjusi, kad įvedus naujas įstatymo nuostatas, išaugo nealkoholinių gėrimų paklausa.

„Kažkada mes turėjome vienos rūšies nealkoholinį alų, kuris buvo visų pamirštas. Šiandien turime mažiausiai tris rūšis nealkoholinio alaus, nealkoholinio sidro. Pats stovi prie baro ir negali patikėti, kiek daug vartojama nealkoholinio alaus, sidro, kokteilių, vyno“, – patirtimi dalijosi pašnekovė.

REKLAMA

Išvengia problemų

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka portalui tv3.lt tvirtino, kad nieko neteisingo nemato, jei barai neįsileidžia pilnamečių, kuriems nėra dar sukakę dvidešimt metų.

„Kaip nori barai, taip elgiasi, čia jų reikalas“, – sakė R. Pranka.

Pasak jo, barai dažniausiai taip elgiasi, kai būna didelis klientų srautas, barmenai ir apsauga nespėja tikrinti visų klientų asmens dokumentų, o savininkai nenori, kad būtų nesusipratimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Barmenai gali nesužiūrėti visų dokumentų per didelį srautą. O jaunimas mėgsta gudrauti. Būna ir apsauga, ir barmenai atskirai prašo. Nubausti barus labai lengva, tai bandant išvengti problemų, daroma šitaip“, – kalbėjo barus ir kavines vienijančios asociacijos prezidentas.

Alkoholio įstatymo pataisos, kuriomis draudžiama vartoti alkoholį iki 20 metų, įsigaliojo 2018 m. sausio 1 d. Tačiau šios pataisos nedraudžia pilnamečiams iki 20 metų lankytis vietose, kuriose parduodamas alkoholis ar dirbti darbą, susijusį su alkoholiniais gėrimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų