• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aktualu visiems: rudenį – masinės evakuacijos pratybos

Rudenį Lietuvoje ketinama surengti nacionalines gyventojų evakuavimo pratybas, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Rudenį Lietuvoje ketinama surengti nacionalines gyventojų evakuavimo pratybas, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA

„Mūsų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) kartu su savivaldybėmis rengia masinio evakuavimo scenarijų. Vėliau iš jo atsiras planas“, – trečiadienį po susitikimo su sostinės meru Valdu Benkunsku žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Tam, kad jis būtų tikrai kokybiškas, esame paprašę visų savivaldybių per pusantro mėnesio pateikti konkrečią, realią informaciją apie jų galimybes, apie lėšų poreikį, kad galėtume tikrai sudėlioti viską kokybiškai. Ir rudenį planuojame turėti masinio nacionalines evakuavimo pratybas, kurios taip pat leis pasitikrinti mūsų pasirengimą“, – nurodė ji.

Vilniečiai evakuotųsi šešiomis kryptimis

A. Bilotaitė pabrėžė, kad už gyventojų evakavimą yra atsakingos savivaldybės, kurios yra pasirengusios ir atnaujina ekstremalių situacijų valdymo planus. Šie planai nėra vieši.

REKLAMA
REKLAMA

Už veiksmų kordinavimą atsakingas PAGD.

„Mes siekiame, kad savivaldybės būtų pasiruošusios organizuoti evakavimo procesą. Įsivaizduojame, kad didžioji dalis evakuotųsi patys, bet 25 proc. turėtų būti evakuojami. Tai yra šeimos su mažais vaikais, negalią turintys asmenys. Jie (būtų evakuojami – red. past.) pirmumo tvarka“, – teigė A. Bilotaitė.

REKLAMA

V. Benkunskas užsiminė, kad evakuacija iš Vilniaus galėtų vykti šešiomis kryptimis.

„Yra šešios kryptys žiūrint į šiaurinę ir vakarinę Vilniaus dalį, pradedant nuo Molėtų plento, baigiant keliu į Alytų“, – sakė jis.

Įrengs daugiau priedangų: dėmesio centre – 46 objektai Vilniaus mieste

Vilniuje parinktos 652 priedangos, jose pasislėpti galėtų 291 tūkst., arba 49 proc. sostinės gyventojų. Iš 5 didžiųjų savivaldybių, pagal šį rodiklį Vilnių lenkia tik Šiauliai (54 proc.)

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso Lietuvoje yra 4368 priedangos. Tai reiškia, kad beveik 40 proc. Lietuvos gyventojų galėtų rasti saugų prieglobstį. A. Bilotaitės teigimu, tikslas yra pasiekti 50 proc. gyventojų apsaugą visoje šalyje, 60 proc. – didžiuosiuose miestuose ir 40 proc. – mažesniuose miestuose ir kitose vietovėse.

Iki 2030 m. priedangų tinklo plėtrai numatyti 77 mln. eurų. 

Pasak ministrės, svarstoma įrengti priedangas ir ne viešos paskirties pastatuose. 

„Konsultuojamės ir su verslu, ką padaryti paskatinant įrengti priedangas ne viešos paskirties pastatuose. Ieškome įvairių sprendimų ir, manau, kad tuos sprendimus surasim. Šiuo atveju ir savivalda gali suvaidinti nemažą vaidmenį“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turto bankas yra identifikavęs per 200 objektų, galinčių tapti priedangomis, 46 iš jų – Vilniaus mieste.

„Šiuo metu turto bankas yra peržiūrėjęs apie 200 objektų ir 126 objektai yra identifikuoti kaip galimos priedangos. Mano žiniomis, 46 objektai yra vien tik Vilniaus mieste“ – trečiadienį po susitikimo su Vilniaus meru žurnalistam sakė ministrė.

A. Bilotaitė pabrėžė, kad priedangų tinklo srityje Lietuva yra Baltijos valstybių lyderė. Pasak ministrės, estai turi priedangų, kuriose galėtų apsisaugoti 15 proc. gyventojų, latviai „yra rengimo procese“.

REKLAMA

Agnė Bilotaitė: Vilniuje pradės veikti 50 perspėjimo sirenų

Vilniuje artimiausiu metu bus įrengtos 50 perspėjimo sirenų, jas girdės 96 proc. sostinės gyventojų, sako A. Bilotaitė.

„Per pastaruosius mėnesius pradėtos įrenginėti naujos sirenos. Artimiausiu metu pradės veikti 50 perspėjimo sirenų. Tai reiškia, kad 96 proc. Vilniaus gyventojų girdės sirenas. Tikimės, rudenį galėsime tai patikrinti, pažiūrėti, kaip tai veikia“, – sakė A. Bilotaitė.

REKLAMA

Šiuo metu Vilniuje įrengtos 41 perspėjimo sistemos. Jos, anot ministrės, gali perspėti 28 proc. gyventojų.

Lietuvos mastu planuojama įsigyti dar 275 papildomas sirenas. Visas šalies sirenas, kurių bus apie 1400, planuojama sujungti į vieną centralizuoto valdymo pultą. Pasak ministrės A. Bilotaitės, siekiama, kad gyventojų, girdinčių sirenas, rodiklis šalies mastu būtų 75 proc. (dabar 56,8 proc.).

Anot A. Bilotaitės, iki 2030 m. į gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą numatyta investuoti virš 18 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liepos 10 d. vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas susitiko aptarti Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programos įgyvendinimą sostinėje, apimant priedangų plėtros, gyventojų perspėjimo ir evakavimo klausimus. 

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė.gynybos politikos planą. Jame numatytas kontrmobilumo priemonių įsigijimas, bepiločių orlaivių treniruočių erdvės įrengimas, pagalba komendantūroms ir Vokietijos brigados priėmimas. Savivaldybė numato ir evakuacijos plano naujinimą, perspėjimo sirenų tinklo plėtrą ir mobiliosios programėlės kūrimą ir priedangų paiešką.

Evakuokit Seima , ministerijas , savivaldybę kur tik norit . Atsikniskit viena karta nuo zmoniu .
Gal jau užteks vaidinti kad jums rupi zmones ? Nes nuo tos vaidybos jau bloga darosi .
ar Ožio tvartelis bus evakuojamas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų