• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiluma jau nebelepina, todėl lietuviai iš spintų pradeda traukti šiltus megztinius. Gamtos saugojimu besidominti vilnietė Eglė ir jos mama ragina žmones šaltąjį sezoną pasitikti ne tik šiltai, bet ir tvariai.

11

Šiluma jau nebelepina, todėl lietuviai iš spintų pradeda traukti šiltus megztinius. Gamtos saugojimu besidominti vilnietė Eglė ir jos mama ragina žmones šaltąjį sezoną pasitikti ne tik šiltai, bet ir tvariai.

REKLAMA

Jų parduodami mezginiai gaminami iš natūralių siūlų, o kai kurie mezgami išardžius seną, nenešiojamą drabužį, taip prikeliant jį antram gyvenimui. 

Eglės teigimu, „MamaMezga“ tikslas yra paskatinti žmones skirti didesnį dėmesį aprangos patogumui, ilgaamžiškumui ir kokybei. Taip pat, jos nuomone, rankų darbo drabužius dėvintys žmonės savo apranga išsiskiria iš minios. 

„Megzdamas namuose daug mąstai apie mezginį ir apie tai, kas jį dėvės. Todėl drabužis gimsta išjaustas, su meile ir išskirtinis. Juk antro, lygiai tokio pat, mezginio numegzti rankomis jau nebepavyks“, – sako mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Zero waste gyvensena – šeimos vertybė

Eglė ir jos mama zero waste (liet. nulis atliekų – aut. past). gyvensena domisi jau ilgą laiką. Mergina įsitikinusi, kad polinkį rūpintis gamta ji paveldėjo iš šeimos. 

REKLAMA

„Tvarumas mums labai svarbus. Kai buvau maža, mama mokė rūšiuoti šiukšles, tausoti ir tinkamai prižiūrėti skirtingo audinio drabužius. Mūsų šeima turi sodybą, kurioje praleidžiame labai daug laiko. Todėl gamta mums tarsi antri namai. 

Augdama mačiau, kaip tėvai sodina medžius, vaisių krūmus, daržoves. Visa tai pasėjo mano tvaraus gyvenimo pagrindą. Iš meilės gamtai, norėjosi bent šiek tiek prisidėti prie tvarumo. Laikui bėgant gimė idėja skatinti žmones rinktis atsakingai ir iš natūralių siūlų pagamintus mezginius“, – pasakoja Eglė. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuo pat vaikystės Eglė dažniausiai nešiodavo mamos numegztus drabužius, o paauglystėje kurdavo dizainus, pagal kuriuos mama jai numegzdavo patinkantį drabužį. Mergina neslepia, kad taip pat dėvėdavo ir gretos mados drabužius. Tačiau greitai jais nusivylė. Pasak jos, tokie drabužiai greitai susidėvi, yra mažiau kokybiški ir nemalonios medžiagos. 

„To priežastis – sintetika. Didžioji dalis mezginių įprastose parduotuvėse turi daugiau procentų akrilo nei vilnos. Jeigu mezginio sudėtį sudaro daugiau nei 50 proc. vilna – į kainą galima net nežiūrėti. Todėl pasirinkimas kurti savo dizainus ir leisti mamai įgyvendinti juos mezgant, man labai tiko“, – pasakoja Eglė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mezginiai iš natūralių siūlų

Kai kurie „MamaMezga“ mezginiai gaminami iš panaudotų, bet dar geros kokybės siūlų. Eglė ir jos mama išardo senus, nebenešiojamus megztinius ir permezga juos į naujus drabužius. Taip pat jos renkasi siūlus iš vietinių parduotuvių, kurios pardavinėja Lietuvoje gaminamus siūlus. 

„Siūlai, kuriuos įsigyjame, yra pagaminti iš natūralių medžiagų: 100 proc. vilna, medvilnė, šilkas ar linas. Labai norėjome mezgimui naudoti tik jau naudotus siūlus. Deja, pastebėjome, kad sunku rasti megztų rankomis megztinių, o išardyti daugelį fast fashion (liet. greitos mados – aut. past) gamybos megztinių yra beveik neįmanoma.  

REKLAMA

Kitas mūsų žingsnis tvarumo link – rankų darbo siūlai. Radome keletą žmonių Lietuvoje, kurie juos gamina. Šie siūlai yra vienetiniai ir labai ilgai gaminami, todėl kainuoja dvigubai brangiau nei įprasti“, – atskleidžia Eglė. 

Merginos teigimu, daugelis žmonių nesupranta, kodėl rankų darbo gaminiai kainuoja brangiau. Todėl dažnai renkasi fast fashion drabužius. Tačiau Eglė įsitikinusi, kad prekybos centruose parduodamiems masinės gamybos mezginiams neskiriama daug dėmesio. Jiems svarbiausia kiekybė, o ne kokybė, sako mergina. 

REKLAMA

„Gaila, kad visuomenė nemoka vertinti rankų darbo ir neturi supratimo, kiek daug laiko ir atsidavimo jam skiriama. Žmonės nori gauti mezginį už tokią pat kainą kaip ir didžiosiose drabužių parduotuvėse. Taip pat lietuviai gana pilka tauta ir prisibijo spalvų, išskirtinumo. Būtent tai mes ir skatiname kurdami savo mezginius“, – teigia Eglė. 

Pagrindinė „MamaMezga“ idėja 

Ji pasakoja, kad pagrindinė šio verslo idėja buvo gaminti drabužius iš siūlų, gautų išardžius rankų darbo meztinius. Tačiau ji pastebėjo, kad labai mažai žmonių turi rankų darbo megztinių, o greitos mados drabužiai nėra tinkami permezgimui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai jie būna labai nekokybiški ir jau nebeišardomi. Taip pat, didelio mezginio išardymas užima apie 3–4 valandas. Klientui tikrai nebūtina atnešti savo megztinį, kad mes numegztume jam naują. 

Skatiname rinktis saikingai ir užsisakyti megztinį iš mūsų. Jis bus numegztas iš Lietuvoje paamintų, kokybiškų, natūralių siūlų ir tarnaus ilgiau nei įprasti greitosios mados megztiniai. Mes su mama namie turime daug numegztų megztinių, kurie dar nebuvo panaudoti arba buvo megzti kaip pavyzdiniai, bandomieji.

REKLAMA

Tad juos irgi panaudojame gamyboje – išardome ir sukuriame naują grožį. Taip pat nepaliekam siūlų likučių ir kuriame iš jų megzinius“, – sako Eglė. 

Mamos ir dukros komanda 

Mergina pasakoja kad jos mama mezga jau daugiau kaip 30 metų. Todėl noriai sutiko su šia verslo idėja. 

„Ta proga ji net įsigijo mezgimo mašiną, kuri paspartina mezgimo procesą. Tačiau didžioji dalis darbo vis tiek atliekama rankų pagalba“, – sako mergina.

REKLAMA

Su mama darbus jos yra pasiskirstę. Eglė atsakinga už idėjų generavimą, o mama – už jų įgyvendinimą. Pati Eglė taip pat moka megzti, tačiau tai daro retai. Vis dėlto, klientai gali įsigyti jos nertų maudymosi kostiumėlių. 

„Megzti mane išmokė mama, kai man buvo 10 metų. Mezgu labai retai, dažniau neriu. Pavyzdžiui, plaukų gumytes arba maudymosi kostiumėlius.

Šiame versle esu atsakinga už idėjų generavimą. Labai daug domiuosi, kas aktualu šiuolaikiniam žmogui, jei jis rinktųsi megztą drabužį, kokie jo poreikiai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat tvarkau socialinius tinklus, organizuoju fotosesijas, derinu visus užsakymus. Ir prižiūriu, kad mama nepervargtų ir viską spėtų numegzti laiku“, – pasakoja Eglė. 

Mezga pagal užsakymą

Jos teigimu, „MamaMezga“ komandos prioritetas – klientų norai. Todėl dažnai drabužiai mezgami pagal užsakymą. Dažniausiai žmonės užsisako mezginių žiemai: riešinių, šalikų, megztinių. Vasarą labiausiai perkamos medvilninės palaidinės. 

REKLAMA

„Neseniai viena moteris buvo užsisakiusi numegzti jai baltas, ilgas riešines pagal duotą pavyzdį. Mama taip ir padarė. Mums klientų norai labai svarbūs. Visada stengiames išpildyti juos kiek tik galime geriau. 

Pardavimui paruoštų mezginių turime nedaug, dažniausiai jie būna pavyzdiniai modeliai. Kai žmogus užsisako, pagal tuos pavyzdžius mezgame naują mezginį, kuris būna pritaikytas pagal dydį ir spalvą“, – dalijasi Eglė. 

REKLAMA

Darbo netrūksta

Praėjusi vasara „MamaMezga“ verslui buvo pirmoji. Todėl, Eglės teigimu, susidomėjimas dar buvo nedidelis. Tačiau šaltuoju metų laiku klientų tikrai netrūksta:

„Tai buvo eksperimentinė vasarą. Bandėme išsiaiškinti, kokie mūsų auditorijos norai ir pageidavimai.  O šaltuoju sezonu mama be darbo nesėdi. Kadangi mezgimas jai yra ne pagrindinis darbas, visas jos laisvalaikis būna užpildytas šia veikla“.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina dalijasi, kad „MamaMezga“ gaminių kainos priklauso nuo siūlų, mezginio sunkumo ir laiko, skiriamo jam numegzti. 

„Paprasčiausios riešinės kainuoja nuo 20 eurų, o ilgesni, šilti megztiniai nuo 60 eurų“, –atskleidžia Eglė.

Eglė džiaugiasi, kad jų kuriamais gaminiais susidomi vis daugiau žmonių ir atskleidžia planuojanti plėsti šį verslą:

„Labai norėčiau įdarbinti daugiau mezgėjų, kurios padėtų mums augti ir tobulėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų