• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išvydus Svetlanos rankdarbius, galima pagalvoti, kad tai  tikros uogos ar gėlės. Iš polimerinio molio rankdarbius gaminanti moteris viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti su šia medžiaga ir be šios veiklos neįsivaizduoja savo gyvenimo. Dabar ji ne tik kuria išskirtinius dirbinius, bet ir savo žiniomis dalijasi su norinčiais išmokti lipdymo meno. 

8

Išvydus Svetlanos rankdarbius, galima pagalvoti, kad tai  tikros uogos ar gėlės. Iš polimerinio molio rankdarbius gaminanti moteris viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo dirbti su šia medžiaga ir be šios veiklos neįsivaizduoja savo gyvenimo. Dabar ji ne tik kuria išskirtinius dirbinius, bet ir savo žiniomis dalijasi su norinčiais išmokti lipdymo meno. 

REKLAMA

Gamyba iš polimerinio molio Svetlana susidomėjo prieš aštuonerius metus. Jos teigimu, tuo metu Lietuvoje apie šią medžiagą beveik niekas nežinojo. 

„Esu viena iš pirmųjų, kuri pradėjo dalintis polimerinio molio žiniomis ir patirtimi Lietuvoje. Polimerinis molis  tai be galo daug galimybių turinti medžiaga, skirta įvairiems rankdarbiams. Iš jo galima pasigaminti karoliukų ir papuošalų, interjero detalių ir daug kitų dirbinių“, – pasakoja moteris. 

Dėl kūrybos atsisakė gerai apmokamo darbo

Svetlana atskleidžia, kad gamyba iš polimerinio molio jai buvo tik hobis. Tačiau ji taip įsitraukė į šią veiklą, kad dėl galimybės kurti paliko stabilų ir gerai apmokamą darbą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Esu baigusi meno mokyklą Klaipėdoje ir keletą metų studijavau menus, įgijau ir ekonomistės specialybę. Sėkmingai 12 metų pradirbau Klaipėdos uoste, bet meno niekada nepalikau.

REKLAMA

Su kiekviena diena mano gyvenime kūryba iš polimerinio molio užimdavo vis daugiau laiko. Ieškojau informacijos, mokiausi iš užsienio meistrų, keliavau į parodas. Daug kūriau pati, eksperimentavau, mokiausi iš savo klaidų, kol atradau geriausius sprendimus. Aš taip įsimylėjau šią medžiagą, kad galiausiai nusprendžiau palikti stabilų, gerai apmokamą darbą ir nėriau į kūrybą polimeriniu moliu“, – atvirauja Svetlana.

REKLAMA
REKLAMA

Svajonių darbas ir terapija

Moteris nesigaili atsisakiusi gerai apmokamo darbo. Įgytas žinias ji panaudoja ir kūrybiniame procese. 

„Visa patirtis bei žinios man labai padeda sėkmingai spręsti daugybę veiklos klausimų ir mano mokinėms pradėti savo kūrybos veiklą“, – sako Svetlana. 

Moteris įsitikinusi, kad kūrybinį darbą turėtų išbandyti kiekviena moteris. Pasak jos, kūryba yra tarsi terapija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikėjau, kad šis pomėgis atvers man duris į svajonių darbą, pilną kūrybos, jausmų ir emocijų. Esu įsitikinusi, kad kiekviena moteris privalo nors kartą prisiliesti prie kūrimo proceso. Tai – terapija, begalinį džiaugsmą suteikiantis procesas ir svajonių darbas“, – sako Svetlana. 

Moteris teigia, kad šia veikla gali užsiimti kiekvienas norintis. Svarbiausia – kruopštumas ir kantrybė. 

REKLAMA

„Kartais reikia ir kelių mėnesių, kad surinktum medžiagą, įrankius ir juos paruoštum taip, kad būtų prieinama ir vaikui. Tam reikia daug kruopštumo ir kantrybės“, – pabrėžia kūrėja. 

Svetlana neslepia sulaukianti ir kritikos. Pasak moters, vis dar populiarus mitas, kad iš kūrybos „duonos nevalgysi“.

„Labai daug kas bando įtikinti, kad dirbdama tokį darbą neišgyvensiu. Tuomet tampa sunku tikėti, kad viskas bus gerai ir, kad mėgstamas darbas gali būti pragyvenimo šaltinis“, – pasakoja ji. 

REKLAMA

Norinčių išmokti lipdyti – šimtai

Svetlana savo aistra kūrybai bei žiniomis dalijasi ir su kitais. Moteris organizuoja mokymus, norintiems išmokti lipdyti iš polimerinio molio. Kasmet ši veikla sulaukia vis daugiau susidomėjimo, tad nuo šių metų Svetlana nusprendė organizuoti ir nuotolinius mokymus. 

„Jau penkerius metus organizuoju įvairius polimerinio molio užsiėmimus, pamokas. Šiemet startavo nuotoliniai-online mokymai – polimerinio molio dirbtuvės. Per tą laiką pamokose apsilankė ne vienas šimtas kūrybos trokštančių žmonių iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių. Džiaugiuosi ir augančiu susidomėjimu“, – teigia kūrėja. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svetlana džiaugiasi, kad jos mokinės įgytas žinias pritaiko ir praktikoje.

„Mano mokinės rengia būrelius mokyklose, kuria savo rankdarbių krautuvėles, dalyvauja mugėse. Džiaugiuosi savo mokinių rezultatais ir didžiuojuosi išaugusiais meistrais“, – sako Svetlana. 

Jos organizuojami mokymai vyksta skirtingomis temomis. Norintys išmokti gaminti iš polimerinio molio gali pasirinkti mėgstamiausią temą ir lipdymo būdą. Daugiausiai dėmesio sulaukia puodelio dekoravimo, uogų papuošalų gamybos ir vėrimo, skanėstų iš polimerinio molio, Kalėdinių dovanų ir bijūnų auskarų gamybos pamokos. Tačiau tai dar ne visi mokymai, kuriuos vykdo Svetlana.

„Pagal temas skiriasi ir technikos. Paslapčių nemažai“, – juokauja moteris. 

Svetlanos teigimu, kurti ją įkvepia gamta. Tai atsiskleidžia ir jos rankdarbiuose – dažniausiai moteris lipdo gėles ir uogas.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų