• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidurių užkietėjimu skundžiasi daugybė jaunų, daug dirbančių žmonių. Manoma, kad virškinamojo trakto sutrikimus sukelia nuolatinis stresas, sėslus gyvenimo būdas ir netinkama mityba. Vis dėlto, išeitis yra – pasirodo, kad atsikratyti vidurių užkietėjimo gali padėti gerosios bakterijos, dar kitaip vadinami – probiotikai.

Vidurių užkietėjimu skundžiasi daugybė jaunų, daug dirbančių žmonių. Manoma, kad virškinamojo trakto sutrikimus sukelia nuolatinis stresas, sėslus gyvenimo būdas ir netinkama mityba. Vis dėlto, išeitis yra – pasirodo, kad atsikratyti vidurių užkietėjimo gali padėti gerosios bakterijos, dar kitaip vadinami – probiotikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negydant gresia liūdnos pasekmės

Iš pradžių gali pasirodyti, kad vidurių užkietėjimas nesukelia jokių didelių nepatogumų apart sunkumo tuštinantis, tačiau išties laikui bėgant gali atsirasti rimtų sutrikimų.

REKLAMA

Nuo chroninio vidurių užkietėjimo kenčiantys pacientai laikui bėgant susiduria su išaugusia hemorojaus rizika, išangės įplėšomis, dujų kaupimusi, sunkumo jausmu, galvos skausmais, odos bėrimais ir panašiai.

Su vidurių užkietėjimo problema gali susidurti bet kokio amžiaus ir lyties pacientai, vis dėlto egzistuoja ir tam tikri rizikos veiksniai. Pasak specialistų, daug dažniau nuo šios problemos kenčia dirbantieji sėdimą darbą, nėščiosios, greitu maistu besimaitinantys žmonės bei kamuojami nuolatinio streso.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausi tyrimai

Matydami, kad vis daugiau žmonių kenčia nuo virškinamojo trakto sutrikimų, mokslininkai jau kuris laikas bando atrasti, kas galėtų palengvinti nemalonius užkietėjusių vidurių simptomus. Viename naujausių, 2022 metais publikuotų tyrimų pastebėta, kad tuštinimosi normalizavimui gali pasitarnauti gerosios bakterijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo išvadose teigiama, kad papildomas gerųjų bakterijų vartojimas gerina žarnyno veiklą, greitina virškinimą, mažina dujų kaupimąsi ir padeda išvengti išmatų sukietėjimo. Be to, pastebėta, kad vartojamos lacto ir bifido bakterijos įsitvirtina žarnyne, todėl net ir nustoju gerti maisto papildą, nauda išlieka dar ilgai.

REKLAMA

Neleiskite žarnynui aptingti

Esant idealioms sąlygoms, žarnynas veikia, kaip laikrodis. Jei norite atsikratyti užkietėjusių vidurių problemos ir džiaugtis lengvumu, neleiskite savo žarnynui aptingti ir imkitės veiksmų.

Štai keletas patarimų:

  • Peržiūrėkite savo mitybos racioną. Jums būtina ląsteliena, o ne daugelio mėgiami saldumynai ir greitas maistas.
  • Nustokite ignoruoti organizmo siunčiamus signalus. Svarbiausia sveikata, tad jeigu jaučiate, kad reikia – apsilankykite tualete, o ne kentėkite. Žarnynas turėtų suveikti praėjus maždaug 30–120 minučių po kiekvieno valgio.
  • Reguliariai (pavyzdžiui, savaitgaliais) vartokite produktus, kurie laisvina vidurius. Vieniems padeda obuoliai, kitiems – kefyras, tretiems – mažai sūdyti agurkai ar džiovintos slyvos. Jūs geriausiai žinote, kas jums tinka labiausiai.
  • Bėgiokite arba bent jau greitai vaikščiokite. Tai paprastas ir natūralus būdas pagerinti žarnyno veiklą. Jeigu negalite pasituštinti, keletą stotelių iki darbo nueikite pėsčiomis, užbėkite laiptais – labai tikėtina, kad to užteks.
  • Pamėginkite rytais tuščiu skrandžiu gerti štai tokį gėrimą: ištirpinkite šaukštelį medaus stiklinėje šalto vandens. Tiktų ir stiklinė morkų sulčių, kelios slyvos, džiovintų obuolių arba vyšnių arbata.
  • Vartokite gerąsias bakterijas – tai gali būti gerųjų bakterijų kapsulės arba maisto produktai, kuriuose gausu probiotikų.

 

Man padeda obuoliu acto 1-2
Man padeda obuoliu acto 1-2
a.š. 1 siklinei virinto silto vandens kas ryt ant tuscio skrandzio. Kad nebutu per rugstu.Neribotai.Nekenkia,net mazina svori.Zinoma, paskui priprantama. Darau pertrauka. Po kiek laiko vel."Bajoriskiu" obuoliu actas, mazais buteliukais, "Maxima".
Nuo senos lapų prakiurs žarnynas. Jų galima pavartoti tik momentiniam reikalui. Vakare , prieš miegą, stiklinė kefyro arba rūgpienio. Labai tinka visi rauginti produktai (tik ne marinuoti) Tinka ryte ant tuščio skrandžio 2 - 3 arb. šaukšteliai uzplykitų stiklinėje verdančiu vandeniu linų sėdmenų (tik ne maltų), tegul pastovi kol dantis issivalysite ir mažais gurkšneliais išgerkite ir suvalgykite viską. Dar ir lieknina, gerina žarnyno peristaltiką. Vartoti galima pastoviai. O geriausiai padeda raugintų burokėlių rasalas - rauginti burokėlius (virtus arba žalius nuluptus, supjaustytus ketvirčiais) su juodos ruginės (ūkininko) duonos keletą plutos gabalėlių. Močiutės visos žino tą receptą, pasiklauskite. Ir mažiau miltinių patiekalų - jie labai kietina vidurius.
Pavartojus senos lapų arbata,taip pat J.Balvociutes arbata žarnyno.Abieju ieskok vaistinėje.Nusipiirk Linų semenų Maximoje prie prieskonių,susimalk ir ant tuščio ryte isgerk su kefyru.,Man taip pat padeda burokėlių salotos,padarytos su obuolių actu...Gero pasisedejimo...tualete!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų