Nuo pat fondo įkūrimo, per kiekvienas Kalėdas, tūkstančiai vaikų sulaukia dovanėlių, dešimtims šeimų parūpinama maisto, kad šventinis stalas nebūtų tuščias, o seneliai globos namuose ar slaugos ligoninėse sulaukia taip reikalingo šilto pokalbio.
Dovanoja šventinį džiaugsmą
R. Filejeva pasakoja, kad pati augo šeimoje, kur visos žiemos šventės buvo džiaugsmingai atšvenčiamos ir sako dar nepamiršusi, kokios jos magiškos vaiko akimis.
„Žinau kaip vaikui, šeimai yra svarbu turėti tradicijas, turėti laiką, kurį reikia pabūti kartu. Ir tos dovanos netgi žinau kiek yra vaikui svarbios, kaip jų yra laukiama, kaip yra žiūrima per langą laukiant Kalėdų senelio, kaip nurieda ašara nematant, kad jis atėjo.
Tai buvo viena iš didžiausių priežasčių, kad mes turime padėti tiems, kurie stokoja, tiems, kurie galbūt neturi mamos ar tėčio, kurie galėtų tuo pasirūpinti, tiems, kurie galbūt neturi finansinių galimybių tai padaryti“, – kalbėjo pašnekovą.
Kiekvienais metais vaikų norai nesikeičia – juk ir patiems, dar būnant vaikams, būdavo be galo smagu išpakuoti lėlę, mašinėlę, dėlionę ar stalo žaidimą.
„Tik liūdna, kad apie 50 procentų dovanų, greičiausiai, sugalvoja ne patys vaikai, greičiausiai jiems padeda pasvajoti socialiniai darbuotojai, jų mamos ir tėčiai arba globėjai, nes dauguma dovanų yra tiesiog batai, šiltesnis drabužėlis, nes, panašu, kad dauguma šeimų to stokoja“, – pastebi Rūta.
Šiemet dovanėlių sulauks daugiau nei pusantro tūkstančio vaikų, daugiau nei trisdešimčiai šeimų bus parūpinta maisto, o kur dar lankomi seneliai, kurių jau net nepavyktų suskaičiuoti.
Pasipila džiaugsmo ašaros
Rūta neslepia, jog laikotarpis prieš Kalėdas kasmet būna ypač intensyvus – kiekvienais metais kreipiasi vis daugiau šeimų, tenka supakuoti vis daugiau dovanėlių, tačiau viską atperka žmonių emocijos:
„Tai yra neapsakomas jausmas, nes, įsivaizduokite, kai jūsų vaikas gauna dovanėlę, jūs matote laimingas jo akis. Lygiai tas pats jausmas dovanoti dovaną svetimam vaikui, nėra jokio skirtumo, ar savas, ar svetimas – lygiai toks pats džiaugsmas būna širdyje.
Jeigu tu dovanoji maistą šeimai kalėdiniam stalui, užlieja gerumo jausmas širdyje, kad kažkas tą dieną neliks alkanas, kad pasirūpinai galbūt vėžiu sergančios mamos vaikais, nuėmei nuo jos pečiu didžiulę naštą, kad tą dieną jai nereikės verstis per galvą ir galvoti, kad nėra ką padėti ant stalo, o tokių šeimų tikrai yra. Apima lengvumo jausmas, kad tu neatsisėdai prie Kūčių stalo šiaip sau, tu atsisėdai kažkam sukūręs Kūčias ir Kalėdas.“
Lankant senelius, juos stengiamasi pradžiuginti bent saldainių maišeliu, tačiau didžiausia dovana – jiems skirtas laikas, šiltas, atviras pokalbis ir džiaugsmas, kad yra nepamiršti.
„Dauguma jų neturi, kas juos aplankytų, dauguma jų jau neturi artimo žmogaus, jie yra vieni šitame pasaulyje. Tu jiems padovanoji ir tas jausmas, kad tu pabuvau kažkam tuo vieninteliu, kuris jį aplankė, yra neapsakomas“, – šiltai šypsosi gelbėtoja.
Dažnai pasitinka ne tik žibančios vaikų akys, bet ir ašaros, tačiau ne liūdesio, o džiaugsmo – džiaugsmo, kad esi kažkam reikalingas.
Prisidėti gali kiekvienas
R. Filejeva šypsodamasi sako, kad pastebi labai gražią ir širdį šildančią tendenciją, jog vis daugiau žmonių pagalvoja ne tik apie save, bet ir apie kitą ir nedvejodami prisideda tuo, kuo gali.
„Stebiu tai, kad lietuviai galbūt semiasi patirčių iš kitų šalių, kad jeigu tu turi, vadinasi turi pasidalinti ir su kitu. Tai turėtų daryti, manau, kiekvienas socialiai atsakingas žmogus. Tokių žmonių daugėja, žmonės geri, žmonės iš tiesų nuostabūs. Jeigu aš pamatau, kad kažkam yra bėda, kažkam trūksta dovanėlės, maisto, aš esu įsitikinusi, kad žmogus, kuris padės, atsiras per akimirką, žmonių, kurie padeda, yra labai daug“, – džiaugiasi pašnekovė.
Dar ir dabar žmonės gali prisidėti prie dovanėlių, pavyzdžiui, vaikams geriausios dovanos – lėlės, mašinos, konstruktoriai, dėlionės, įvairūs žaidimai, vyresniems vaikučiams šiltesni pledukai, patalynės komplektai ar papuošalai:
„Galima prisidėti ir finansiškai, bet dažniausiai per Kalėdas mes raginame žmones patiems įsitraukti į šią veiklą, jeigu negali patys – ar neturi laiko, ar neturi noro, kai kurie emociškai nėra stiprūs ir negali to padaryti, tai bent jau prisidėti tuo, kad pats dovanėlės išrinkimas būtų jų rankomis. Labiau norėtume, kad žmonės prisidėtų daiktu, maistu iš jų rankų į kitas rankas.“
Maža komanda daro stebuklus
„Gėrio trupinėlio“ komanda nėra didelė – yra keturi žmonės, veikiantys Lietuvoje ir trys Anglijoje. Be abejo, didelė komandos dalis yra ir vežėjai, kurie nemokamai pargabena dovanėles. Jau ne pirmus metus prisideda ir daugelio vaikų svajones pildo Vilniaus privačių darželių ir mokyklų tinklai.
„Labas džiaugiuosi, nes turiu labai stiprią komandą, daugybe dovanų jau yra parrūpinta mūsų emigrantų Anglijoje, mes turime savo pagrindinę savanorę ten Auksę Cijūnaitienę, kurie kiekvienais metais yra didelis kalėdinis nykštukas, kuris dovanas parūpina daugiau kaip 200-300 vaikų viena. Ji sugeba suorganizuoti lietuvius emigrantus, suburti bendram tikslui ir jie visi kartu išpildo svajones“, – dėkoja R Filejeva ir priduria, kad pora mėnesių iki Kalėdų visai komandai yra itin įtempti rūšiuojant ir pakuojant dovanėles, kad jos sveikos pasiektų tuos, kurie jų taip laukia.
Šiemet dovanos pasieks Vilniaus ir Vilniaus rajono, Kauno, Kupiškio, Kėdainių, Ukmergės, Svėdasų, Anykščių šeimas – ir tai tikrai ne visi miestai ir miesteliai, į kuriuos keliaus šventinis džiaugsmas.
Norintys prisidėti daiktais, daugiau informacijos gali rasti paspaudę čia. Norintys prisidėti finansiškai, gali tai padaryti paspaudę čia arba pervesdami norimą pinigų sumą į žemiau nurodytą banko sąskaitą: Gavėjas: Paramos ir labdaros fondas "Gėrio trupinėlis"; Bankas: Swedbank; Banko kodas: 73000; SWIFT kodas: HABALT22; Banko sąskaita: LT837300010145919639; Seb banko sąskaita: LT577044060008196348.