Intraveninė terapija – kas tai?
Intraveninė terapija yra efektyvus ir greitas būdas, papildyti organizmą skysčių, elektrolitų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų doze. Šios procedūros esmė įvertinus paciento būklę ir tyrimų rezultatus – atstatyti prarastų skysčių kiekį ir tiesiogiai papildyti organizmą reikalingomis medžiagomis, aplenkiant virškinimo sistemą. Mindaugo Junkos teigimu, tokiu būdu medžiagos geriau įsisavinamos ir panaudojamos.
Stiprina visą organizmą
Visų pirma, intraveninė terapija taikoma esant skysčių netekimui, tačiau tinkamai parinkus terapijos sudėtį, ji gali padėti kiekvienam, norinčiam sustiprinti imuninę sistemą. „Antėja“ klinikos teigimu, vitaminas C dozės yra įprasta intraveninės terapijos sudedamoji dalis, o kaip žinia, šis vitaminas pasižymi imunitetą stiprinančiomis ir antioksidacinėmis savybėmis, stimuliuoja imuninę sistemą bei padeda apsisaugoti nuo virusų. Taip pat vertėtų nepamiršti ir tiokto rūgšties, kuri veikia, kaip stiprus antioksidantas, neutralizuoja organizme potencialiai žalingus cheminius junginius, vadinamus laisvaisiais radikalais.
Intraveninė terapija pravers ir tiems, kurie skundžiasi mažu energijos lygiu. Šeimos gydytojo teigimu, po intraveninės terapijos daugelis pacientų jaučiasi energingesni, guvesni ir ištvermingesni.
Apart geresnės imuninės sistemos ir didesnių energijos atsargų, intraveninė terapija turi teigiamą poveikį ir grožiui. Pasak klinikos „Antėja“ gydytojo M. Junkos, tam tikri vitaminai ir mineralai, pavyzdžiui, vitaminas C ir magnis, yra svarbūs sveikai odai palaikyti, todėl intraveninė terapija gali padėti pagerinti odos būklę ir sumažinti raukšlių bei kitų senėjimo požymių atsiradimą. Magnis taip pat svarbus darniai širdies, raumenų bei kraujotakos veiklai.
Ko tikėtis?
Intraveninė vitaminų terapija yra nesudėtinga procedūra ir įprastai užtrunka nuo 40 minučių iki 1 valandos.
Prieš atliekant procedūrą, medicinos personalas surenka informaciją apie paciento nusiskundimus, lėtines ligas, vartojamus vaistus, įvertina bendrą sveikatos būklę, paimama kraujo tyrimus, juos įvertina ir įsitinkinę, jog intraveninė terapija reikalinga, ją paskiria.
„Antėja“ šeimos gydytojo M. Junkos teigimu, gydytojui skyrus intraveninę terapiją paruošiamas tirpalas. Įdėjus intraveninį kateterį, tiesiai į kraują suleidžiamas tirpalas su reikiamomis vitaminų, mineralų ir kitomis paskirtomis naudingomis medžiagomis.
Visos infuzijos metu pacientas akylai stebimas kvalifikuoto medicinos personalo. Galiausiai, infuzijai pasibaigus, yra įvertinama bendrą paciento reakciją į gydymą ir užtikrina, kad jo būklė būtų stabili.
Specialistas pabrėžia, kad intraveninės terapijos specifika gali skirtis priklausomai nuo individualių poreikių, paciento būklės ir konkretaus taikomo gydymo tipo.