Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti
Hormonai yra tarsi mūsų organizmo dirigentai, kontroliuojantys įvairius fiziologinius procesus: nuo augimo ir medžiagų apykaitos iki nuotaikos reguliavimo bei reprodukcinių funkcijų. Anot gydytojos endokrinologės Jelenos Vainikonytės, moterims hormonai atlieka ne tik itin reikšmingą vaidmenį emocinei, bet ir fizinei sveikatai. Anot gydytojos, suprantant, kaip išsaugoti hormonų balansą organizme, galima įveikti daugybę kasdienybę paveikiančių kliūčių.
Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė
Vienas populiariausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ pradeda teikti plastinės chirurgijos paslaugas. Įmonės direktorius Vidas Gedutis teigia, kad toks paslaugų asortimento papildymas leis dar geriau atliepti klientų poreikius ir tuo pačiu džiaugiasi, kad prie komandos prisijungia vienas žymiausių plastikos chirurgų Lietuvoje – dr. Vygintas Kaikaris.
Vargina nereikalingi kilogramai? Specialistė atsakė, kas dėl to kaltas
Ar kada susimąstėte, kodėl vieniems atsikratyti papildomų kilogramų sekasi lengvai, o kitiems svoris krenta itin lėtai net ir imantis drastiškų priemonių? „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytojos Eglės Marciuškienės teigimu, kartais dėl viršsvorio gali būti kalta ne valios stoka ar netinkama mityba, o medžiagų apykaitos sutrikimai ir ligos.
Kodėl priaugame svorio?
Jeigu turite keletą ar kelias dešimtis papildomų kilogramų, vertėtų susimąstyti, kokios to priežastys.
Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti?
Uždegiminės žarnyno ligos (UŽL) kerta net ir patiems jauniausiems – vos 30 metų sulaukusiems pacientams ar netgi vaikams. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kad pastebėjus nemalonius ir ilgai trunkančius virškinamojo trakto simptomus būtina kreiptis į specialistus.
Uždegiminės žarnyno ligos – kas tai?
Uždegiminės žarnyno ligos, tai bent du atskiri sutrikimai, sukeliantys plonosios ir storosios žarnos uždegimą bei išopėjimą.
Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų
Artėjant Šv. Valentino dienai, dažnas suka galvą, kaip romantiškai nustebinti savo antrą pusę. Tuo metu gydytojai šypsosi, kad geriausia dovana jūsų mylimajam yra sveikas mylimas žmogus. Specialistai ragina artimajam priminti apie prevencines sveikatos programas bei atkreipia dėmesį, kokie sveikatos sutrikimai dažniau užklumpa moteris, o kokie yra būdingi vyrams.
Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą
Ne paslaptis, kad gerai sveikatai svarbiausia pilnavertė mityba ir sveikas gyvenimo būdas, šią tiesą įrodo ir moksliniai tyrimai. Vis dėlto, nors prekybos centrų lentynos nuklotos šviežiomis daržovėmis, mėsa ir žuvimi, dalis pacientų vis dar susiduria su vitaminų ir mineralų trūkumu. Plačiau apie šią problemą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja E. Marciuškienė.
Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių
Kalėdinis laikotarpis dažnai vadinamas džiaugsmo, meilės ir neišdildomų prisiminimų su artimaisiais kūrimo metu. Tačiau neretai šis šventinis periodas sukelia nemažai streso ir įtampos.
Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku
Pacientams, sergantiems hipertenzija, ypatingą dėmesį savo sveikatai reikėtų skirti šaltuoju metų laiku. „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė dalijasi naudingais patarimais, kurie padės nuo padidėjusio kraujo spaudimo kenčiantiems žmonėms išvengti problemų ir pasijusti geriau už lango spaudžiant šaltukui.
Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles
Lietuvoje turime keturis skirtingus metų laikus, galime patirti tiek šiltą, tiek šaltą orą bei švelnesnius pereinamuosius sezonus – pavasarį ir rudenį. Daugelis žmonių sezonų kaitą vertina teigiamai, tačiau yra ir tokių, kurie negali pakęsti drastiškai besikeičiančios temperatūros. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kaip atvėsę orai veikia mūsų savijautą ir kraujagysles.
Skirtinga tolerancija
Kiekvienas esame skirtingas ir skirtingai išgyvename šaltus orus.
Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus
Apsilankę šeimos gydytojo kabinete tikimės būti išgirsti, suprasti bei gauti veiksmingą gydymą, vis dėlto, taip pasiseka ne visuomet. „Antėja“ šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė papasakojo, kaip pasirinkti tinkamiausią šeimos gydytoją ir kodėl tai svarbu ne tik gydymo, bet ir gijimo procese.
Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka
Nepaaiškinami galvos skausmai, pilvo skausmas ir pūtimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, pykinimas, nuovargis – tai tik dalis simptomų, kuriuos gali sukelti gliuteno ir laktozės netoleravimas. „Antėja“ šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė pasakoja, kaip atpažinti glitimo ir laktozės netoleravimą, kada kreiptis į specialistus ir kokius tyrimus atlikti.
Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas
Per metus Lietuvoje nustatoma apie 2500 prostatos vėžio atvejų, dalis jų – jau pažengusios stadijos. Nors statistika nedžiugina, tačiau vyrai pasitikrinti sveikatos neskuba. „Antėjos“ urologas Gediminas Platkevičius papasakojo, ko galima tikėtis prostatos tyrimo metu ir į kokius simptomus vertėtų atkreipti dėmesį.
Nerimauja dėl tyrimo
Prostatos vėžys ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų, vis dėlto, šios ligos atveju itin svarbi kuo ankstyvesnė diagnostika.
Štai, kokios problemos moteris priverčia apsilankyti ginekologo kabinete: svarbu nedelsti
Ginekologinės ligos gali užklupti ir jaunas, sveikai gyvenančias ir, atrodo, nusiskundimų savo sveikata neturinčias moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba apsilankyti pas ginekologą arba nedalyvauja prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.
Moterų baimė lankytis pas ginekologą: kokios to priežastys ir kaip jas įveikti?
Dauguma moterų prieš vizitą pas gydytoją ginekologą jaučia nerimą ir stresą. Moteris baugina tiek aplinka, tiek tyrimų rezultatai, neretai neleidžia atsipalaiduoti ir gėda: juk gydytojas apžiūrinės intymias vietas.
Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse
Vienas didžiausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ ir pažangios medicininės įrangos tiekėjas „Siemens Healthineers“ pratęsė jau ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą.
„Partnerystė su „Siemens Healthineers“ kompanija leido įmonės diagnostikos paslaugų lygį pakelti iki technologiškai moderniausių Vakarų Europos, JAV ir Japonijos medicinos centrų.
Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti?
Vasara mus apdovanoja šiltais saulės spinduliais ir gardžiu derliumi: šviežiomis uogomis bei daržovėmis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad gyvenant tokiomis sąlygomis kūnas aprūpinamas visais reikalingiausiais vitaminais, vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas. Pasirodo, kad aukšta temperatūra, didelis fizinis aktyvumas ir atostogų metu pasikeitęs dienos ritmas gali nemenkai sutrikdyti organizmą bei sukelti tam tikrų medžiagų trūkumą.
Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai
Sumažėjo apetitas, jaučiate nuovargį ar nusilpo imuninė sistema? Ar žinojote, kad dažniausiai dėl šių negalavimų kaltas skysčių, elektrolitų ir vitaminų stygius? „Antėja“ šeimos gydytojo Mindaugo Junkos teigimu, pajutus anksčiau minėtus nemalonius simptomus, į pagalbą galima pasitelkti intraveninę terapiją.
Intraveninė terapija – kas tai?
Intraveninė terapija yra efektyvus ir greitas būdas, papildyti organizmą skysčių, elektrolitų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų doze.