• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo smegenų vėžio mirusį vos šešių mėnesių amžiaus kūdikį praradę tėvai liko sugniuždyti nelaimės.

Nuo smegenų vėžio mirusį vos šešių mėnesių amžiaus kūdikį praradę tėvai liko sugniuždyti nelaimės.

REKLAMA

Lindsey Cunniff apie „tamsų šešėlį“ sužinojo 20 nėštumo savaitės ultragarso tyrimo metu, Liverpulio Moterų ligoninėje. Besilaukiančiai mamai medikai sakė, kad kūdikio smegenyse aptikta skysčio.

Tačiau tragišką nepagydomo smegenų vėžio diagnozę Lindsey su partneriu Davidu išgirdo tik tuomet, kai jų naujagimiui sūnui Benjaminui jau buvo trys mėnesiai, praneša „Liverpool Echo“, rašoma mirror.co.uk.

Paskutinius Benjamino gyvenimo mėnesius šeima kartu leido vaikų paliatyvinės slaugos namuose, kur kartu sudarė sąrašą dalykų, kuriuos nori nuveikti. Benjaminas Josephas Buckley mirė 2020 metų sausio 16 dieną, tėvai tuo metu buvo su juo.

39 metų amžiaus Lindsey pasakojo: „Su nėštumu viskas buvo gerai iki 20 savaitės. Mano 20 savaitės ultragarso tyrimas parodė tamsią dėmę smegenyse, bet tuo metu medikai negalėjo tiksliai pasakyti, kas tai. Dėl to buvau nukreipta į Liverpulio Moterų vaisiaus medicinos skyrių, kur jie atliko daugiau tyrimų. Tada man padarė magnetinio rezonanso tyrimą – pats tyrimas buvo keistas, bet medikai – nuostabūs.“

REKLAMA
REKLAMA

Šis tyrimas atskleidė, kad kūdikio smegenyse yra skysčio kupina pūslė – jam diagnozuota hidrocefalija. Jau tuo metu ligoninės gydytojai šeimai pasiūlė pagalbos kreiptis į vaikų paliatyvinės slaugos namus.

REKLAMA

Lindsey pasakoja: „Niekas neturėjo labai daug informacijos apie tai, ką Benjaminui reiškia hidrocefalija. Konsultantai mums pateikė visą aibę galimybių – tai galėjo būti ir sveikatai rimto pavojaus nekelsiantis dalykas, vaikas galėjo gimti psichiškai neįgalus, o taip pat galėjo ir neišgyventi gimdymo. Niekas nebuvo aišku tol, kol nepagimdžiau ir medikai negalėjo jo apžiūrėti. Nėštumo metu buvo padaryti visi įmanomi tyrimai.“

REKLAMA
REKLAMA

2019 metų rugpjūčio 7 dieną po Cezario pjūvio operacijos gimęs Benjaminas dėl hidrocefalijos buvo tuoj pat po gimimo išvežtas operuoti, šunto įstatymui į smegenis. Lindsey sako, kad visą šį laiką ją labai palaikė „Claire House“ vaikų paliatyvinės slaugos namų darbuotojai – jie kartu su ja ėjo pas gydytojus, aiškino jai sudėtingus medicininius terminus ir pasiliko su ja operacinėje po Cezario pjūvio, kad Davidas galėtų kartu su Benjaminu eiti į naujagimių skyrių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mėnesiui praėjus po operacijos Lindsey su Davidu vėl grįžo ligoninę – Benjaminui reikėjo atlikti profilaktinį magnetinio rezonanso tyrimą. Kito vizito pas gydytoją metu jiems buvo pranešta tragiška žinia – Benjaminas serga smegenų vėžiu.

Lindsey pasakoja: „Jie atliko dar keletą tyrimų, paėmė biopsiją ir tada paaiškėjo, kad vėžys nepagydomas. Vienintelė galimybė buvo chemoterapija. Dėl auglio pobūdžio jie negalėjo rekomenduoti jokio vaisto, kuris galėtų padėti.

REKLAMA

Sužinojome, kad iš esmės gydymo sėkmės tikimybė yra nulis procentų. Manau, kad iki to momento visada galvojome, kad vilties dar yra, todėl kai išgirdome šią žinią, visos mūsų viltys, kokių dar buvo likę, visiškai žlugo.“

Žinodami diagnozę, tėvai priėmė sunkų sprendimą Benjamino daugiau operacijomis ir sunkiu gydymu nebekankinti, ir 2019 metais visi persikėlė gyventi į „Claire House“ slaugos namus. Per šį laiką jie kartu užpildė sąrašą dalykų, kuriuos norėjo nuveikti kartu su sūnumi. Sąraše buvo kelionė į akvariumą bei zoologijos sodą, susitikimas su Kalėdų Seneliu, golfo varžybos ir futbolo žiūrėjimas per TV kartu su tėčiu.

REKLAMA

Lindsey sako, kad „Claire House“ darbuotojai labai daug padėjo jiems suorganizuoti visus šiuos dalykus. Labdaringa organizacija „Jump“ taip pat surengė jiems šeimos fotosesiją. Kai Benjamino būklė pradėjo sunkėti, tėvai persikėlė su juo miegoti į tą pačią palatą.

Lindsey pasakoja: „Kai miršta senas žmogus, močiutė ar senelis, tai žmones paveikia kitaip – tai liūdna, bet tas žmogus visgi nugyveno savo gyvenimą. Man atrodo, kad kai miršta vaikas, jausmas toks lyg kažkas būtų iš tavęs pavogta, prarandi visus tuos dalykus, kuriuos vaikas būtų galėjęs veikti. Tai neteisinga. Niekaip neįmanoma tam pasiruošti. Tai tiesiog siaubinga.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2020 metų sausio 27 dieną šeima Benjaminui surengė laidotuves – jis buvo palaidotas Rainfordo kapinėse.

Lindsey pridūrė: „Tik būdama „Claire House“ supranti, kiek daug jie padeda šeimoms tiek nėštumo metu, tiek ligoninėse. Gyvenimo pabaigoje Benjaminui reikėjo neįtikėtino kiekio priežiūros ir vaistų, tai buvo sunkus darbas ir turėdami šalia žmones, kurie tuo rūpinosi ir už tai prisiėmė atsakomybę mes galėjome labiau susitelkti į gražius dalykus ir bent kiek pabūti normalia šeima.“

Norėdama padėti Lindsey rinktis aukas, kompanija, kurioje moteris dirba, „The Environment Partnership“ pasirinko „Claire House“ kasmetinei labdarai skirti. Lėšos renkamos įvairiais būdais – Lindsey kolegė Kate Shilcock siūlo iššūkį visus metus per dieną nueiti, nuplaukti ar dviračiu nuvažiuoti 5 km. Katie šiuo metu jau baigia pirmąjį iššūkio mėnesį ir tikisi pasiekti asmeninį savo lėšų rinkimo tikslą – 1000 £, kurių užtektų maždaug 50 valandų asmeninės slaugos „Claire House“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų