• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kenkėjai, kurie dažnai būna palitę daugumoje žmonių sodų, kelia nemenką galvos skausmą. Pasak Karališkosios sodininkystės draugijos, šliužai ir sraigės yra vieni populiariausių kenkėjų Didžiojoje Britanijoje, kurie kenkia įvairiausiems augalams. Laimei, yra net keturi natūralūs būdai jais atsikratyti.

Kenkėjai, kurie dažnai būna palitę daugumoje žmonių sodų, kelia nemenką galvos skausmą. Pasak Karališkosios sodininkystės draugijos, šliužai ir sraigės yra vieni populiariausių kenkėjų Didžiojoje Britanijoje, kurie kenkia įvairiausiems augalams. Laimei, yra net keturi natūralūs būdai jais atsikratyti.

REKLAMA

Išnaikinti kenkėjus soduose galima pačiais įvairiausiais būdais, tačiau geriausiai, jeigu tai daroma kuo natūralesniu keliu. Tokių priemonių naudojimas ne tik tausoja aplinką, tačiau neretai būna ir pigiau nei cheminės priemonės. Naujienų portalui express.co.uk geriausiais patarimais kaip naikinti šliužus dalinosi Louise Findlay-Wilson, sodininkystės ekspertė.  

Moteris nurodė, kad yra keturi pagrindiniai būdai, kurie padės kovoti tiek su sraigėmis, tiek su šliužais.

Tinkamų augalų pasirinkimas

„Pirmiausiai reikėtų pasirinkti tokius augalus, kurie nėra lengvai pažeidžiami.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, nors melsvės yra dažnai laikomos tikromis šliužus traukiančiomis gėlėmis, tačiau aš jų savo sode turiu net 17 ir beveik niekada nematau, kad jos būtų apgadintos.

REKLAMA

Taip yra todėl, kad esu linkusi rinktis veisles su storesniais lapais. Juos būna daug sunkiau įveikti šliužams ar sraigėms“, – paaiškino Louise.

Kitas labai svarbus aspektas, kuris leis augalams apsisaugoti nuo kenkėjų yra jų maitinimas naudingomis medžiagomis.

„Kuo sveikesni bus jūsų augalai, tuo jų lapai bus storesni ir stipresni, tad lengviau susidoros su jį puolančių kenkėju“, – pridūrė sodininkystės ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite fizine kliūtis

Louise taip pat pataria ir savo sode įrengti aplink augančius augalus fizines kliūtis, kurios užstos kelią sraigėms.

Ji sakė: „Yra daug dalykų, kuriuos verta išbandyti ir kurie padės suformuoti kliūtį. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks susmulkinti kiaušinių lukštai, kruopos ar smėlis, nes visa tai šliužams arba sraigėms neleis šliaužioti.

Panašiai veiks ir mulčas, jeigu jo paliksite gerą sluoksnį, o geriausiai tam tik tiks specializuotas mulčas. Jis dažniausiai yra pagamintas iš šiaudų ir kvepia tarsi mielių ekstraktas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Louise perspėjo, kad šis gaminys gali kainuoti daugiau nei kiti panašūs produktai, tačiau, pasak jos, vienos mulčo pakuotės užteks dvejiems metams.

„Nesu tikra ar šliužus ir sraiges atbaido kvapas ar nelygus paviršius, tačiau bet kokiu atveju atrodo, kad tai puikiai veikia. Būtent jį aš naudoju tose lysvėse, kuriose auga daugiau augalų, kuriuos ypatingai mėgsta šie kenkėjai“, – teigė sodininkystės ekspertas.

REKLAMA

Apšlakstykite dirvą alumi

Kitas natūralus ir pigus produktas, kurį paminėjo Louise, buvo alus. Tačiau, toks apšlakstymo alumi metodas yra vertinamas prieštaringai, rašoma express.co.uk.

Sodininkystės ekspertas sakė: „Daugelis gali manyti, kad alus yra puiki gudrybė, kuri į spąstus privilios šliužus. Labiausiai juos pritraukia būtent mielinis alaus kvapas.

Vis dėlto, nesu tikra, kad tokie spąstai nepritrauks apskritai didžiosios daugumos kenkėjų, kurie ne tik buvo sode, bet ir dėl stipraus kvapo galės atkeliauti iš aplinkui.“

REKLAMA

Pritraukite laukinius gyvūnus į sodą

Galiausiai, sodininkystės ekspertė rekomendavo pasistengti, kad sode apsilankytų kuo daugiau laukinių gyvūnų.

Ji teigė: „Paskutinysis natūralus būdas kovoti su šliužais ir sraigėmis yra turėti sodą, kuris bus pamėgtas laukinės gyvūnijos – paukščių, ežių.

Gamta turi nuostabų gebėjimą viską subalansuoti, taigi, jei paskatinsite užsukti į svečius plėšrūnus, pamatysite, kaip greitai nebeliks nei šliužų nei sraigių problemų.“

Pritraukti laukinius gyvūnus į savo sodą galite įvairiausiais būdais, pavyzdžiui, lesyklėlėmis, maisto dėžutėmis.

Taip pat galite leisti savo sodui šiek tiek apaugti, nes įvairūs laukiniai gyvūnai mėgsta į laukinę buveinę panašias vietas.

Laistant alum gali pritraukti dar ir ,,bomzu,, ,o plesrunu tai gal ir taip uzteka....parasytu,kad pabarstykit malku pelenais-ir pergale garantuota....bet mala ,,š,, ,kad tik daugiau iskrypeliskai parasytu
Visiškos nesąmonės!!!
Nieko nežinau paminėtų
prįęmonių, niekas nepadeda, nebent alus, dar nebandžiau.....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų