Šalyje vestuvių tradicijos kinta, tendencijos keičiasi. Jauni žmonės vis rečiau renkasi savo svarbiausią gyvenimo šventę švęsti tradiciniu būdu.
„Aiškus pokytis jau yra įvykęs ir tradiciniai žaidimai vestuvėse nebežaidžiami. Žmonės nebemėgsta būti varinėjami, kelinėjami nuo stalo“, – vienoje iš radijos stoties „Power Hit Radio“ laidų kalbėjo vestuvių organizatorė Laura Vagonė.
Net ir nepaisant to, lietuviai pinigų šiai šventei negaili. Su jaunaisiais dirbanti specialistė užsiminė ir kokią sumą jaunavedžiai dažniausiai skiria iškilmingai puotai. Kartais vestuvių samata pasiekia net ir šešiaženklę sumą.
„Sakau, kad vestuves galima padaryti už tiek, kiek žmonės turi. Nereikia pradėti oficialaus gyvenimo nuo paskolos. Niekur nėra užrašyta, kokios turi būti vestuvės. Galima kažką nuveikti ir už šimtą eurų. Neretai skiriama nuo 7,5 iki 10 tūkst. eurų. Pačios prabangiausios vestuvės, kurias teko organizuoti – 100 tūkst. eurų vienam projektui“, – tęsė moteris.
Muzika, kuri skambės šventės metu, – taip pat pakankamai opus klausimas. Tenka susidurti su problemomis, kuomet dėl intensyvaus koncertų tvarkaraščio sunku atlikėjus pakviesti groti šventėje. Tokiu atveju bandoma griebtis šiaudo ir ieškoti kitų, kartais ne tokių profesionalių muzikantų. Vestuvių organizavimo specialistė į šį pasirinkimą pataria pažiūrėti kiek atsargiau:
„Geriau užsisakyti gerą didžėjų ir paleisti mėgstamų dainų grojaraštį, nei verstis per galvą ir ieškoti muzikantų profesionalų.“
Tiesa, moteris užsiminė ir apie tradiciją, kuri vis dar mėgiama lietuvių – vestuvės bažnyčioje, net jei žmonės ir nėra tikintys.
„Vestuvės bažnyčioje vis dar pirmauja ir ji dar pirmaus labai ilgai. Didelė dalis žmonių bažnyčioje tuokiasi, nes jiems tai yra gražu.“
Ir vis dar, nepaisant įvairių magiškų datų, jaunavedžiai yra linkę tuoktis šiltuoju metų sezonu. Teigiama, kad kitų metų vestuvių populiariausias mėnuo – rugpjūtis, o konkreti data – rugpjūčio 8 d.