• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesvarbu, kokio dydžio yra jūsų sodasšliužai ir sraigės gali jį nuniokoti, sunaikindamos augalus ir pasėlius. Jei norite sustabdyti jų invaziją į sodq, pasinaudokite patikrintu ir tikrai  veiksmingu metodu.

Nesvarbu, kokio dydžio yra jūsų sodasšliužai ir sraigės gali jį nuniokoti, sunaikindamos augalus ir pasėlius. Jei norite sustabdyti jų invaziją į sodq, pasinaudokite patikrintu ir tikrai  veiksmingu metodu.

REKLAMA

Šliužai ir sraigės yra nepasotinami kenkėjai, kurie per vieną dieną suvartoja dvigubai daugiau maisto nei jie sveria ir padaro didžiulę žalą augalams. Kai oras švelnus ir drėgnas, jie gali pasirodyti tarsi iš niekur, rašo express.co.uk.

„Gardening UK“ puslapyje „Facebook“ tinkle viena moteris pasidalijo, kaip sustabdė šliužų ir sraigių puolimą.

Česnakinio vandens nauda

„Negaliu nepasidalinti šiuo pasiekimu – galiu patvirtinti, kad česnakinis vanduo apsaugo nuo šliužų ir sraigių, – rašė Vanessa Wootton. – Šiais metais savo jurginų išvis negalėjau užauginti – vos pasirodė ūgliai, jie tuoj pat buvo nugraužti.“

„Turime šunį, tad reikėjo naminiams gyvūnėliams draugiškų variantų. Išbandžiau vilnos granules, vario juostą, gelį, vidurnakčio medžiokles, bet negalėjau jų atsikratyti, – toliau rašė ji. – Pagaminau česnakinio vandens, purškiau kartą per dieną ir štai ką turiu. Nesu tikra, ar jurginai dar užaugs ir sužydės šiais metais, bet aš tiesiog džiaugiuosi, kad tai veikia.“

REKLAMA
REKLAMA

Šliužai ir sraigės nekenčia česnako kvapo, todėl sodininkai gali patys pasigaminti česnakinį purškalą. Žmonėms česnako kvapas gali pasirodyti per stiprus, tačiau purškalas yra visiškai saugus augalams.

REKLAMA

Česnakinis vanduo yra daug geresnis pasirinkimas už bet kurią kitą priemonę su cheminėmis medžiagomis. Jis apsaugo nuo šliužų ir kitų kenkėjų nepakenkdamas augalams.

Be to, česnakai yra netoksiški, todėl nepakenks kitiems gyvūnams. Tačiau vis tik patartina imtis atsargumo priemonių naudojant česnakinį purškalą. Jis yra stiprus ir kartais gali dirginti akis, todėl svarbu su juo elgtis atsargiai ir panaudojus gerai nusiplauti rankas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasigaminti?

„10 minučių pavirkite česnako galvutę litre vandens, tada atskieskite vandeniu ir purkškite ant pažeidžiamų augalų. Tai tikrai veiksminga“, – patarė V. Wootton.

Kiti grupės nariai taip pat prisipažino naudojantys šį metodą, o kiti žadėjo jį išbandyti, kad  išsaugotų savo sodo augalus.

„Mano tėtis šiais metais bandė sumaišyti česnako pastą su vandeniu bei laistyti augalus ir tai jam pavyko. Tikrai išbandysiu ir aš“, – rašė Deborah Davies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip, aš irgi išbandžiau. Tai veiksminga, tačiau purkšti reikia kasdien“, – pritarė Dipti Mehta.

„Puiku, tai suteikia daug vilčių, kad šiandien pagamintas česnakinis vanduo išgelbės mano jurginus. Jau tiek daug praradau“, – pakomentavo Michelle Kelly.

„Česnakinis purškalas tikrai padeda augalams, bet aš neketinu jo išbandyti ant jurginų“, – rašė Karen Quinn, o Gracie Peet ją nuramino: „Tai veikia – jau keletą metų naudoju česnakinį vandenį jurginams ir kitiems augalams. Šliužai juos palieka ramybėje. Tiesiog į buteliuką su vandeniu įdedu vieną ar dvi sutrintas česnako skilteles. Kuo ilgiau česnakas bus vandenyje, tuo veiksmingesnis bus vanduo.“

REKLAMA

 

„Nuo pavasario naudoju česnakinį purškalą jurginams. Šliužai jų beveik nepažeidė, buvau labai nustebinta, kad tai iš tikrųjų veikia“, – pritarė Shelley Fry.

Šis metodas yra ne tik veiksmingas, bet ir labai pigus – česnakų nusipirksite bet kuriame prekybos centre ar maisto prekių parduotuvėje.

Tiems, kurie nemėgsta česnakų kvapo, Vanessa rekomenduoja naudoti kavos granules.

„Česnakai veikia. Taip pat darbe paėmiau panaudotas kavos granules iš mūsų aparato ir jas išbarsčiau sode ir, atrodo, jos taip pat veikia“, – rašė Gill Gordon.

„Taip! Kavos tirščiai neleido jiems nugraužti ką tik sudygusių šalavijų. Atrodo, kad šiais metais pavyks labiau apsisaugoti nuo šliužų ir sraigių, nes sutvarkiau dalį sodo taip, kad jiems būtų mažiau vietų pasislėpti“, – pridūrė Lucy Lu.

Durnių pasakos kitiems durniams, kurie tuo tiki
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų