Hipotirozei diagnozuoti galima atlikti tikslius skydliaukės funkcijos tyrimus. Gydymas sintetiniu skydliaukės hormonu paprastai yra paprastas, saugus ir veiksmingas, kai jūs ir gydytojas surandate jums tinkamą dozę.
Simptomai
Hipotirozės požymiai ir simptomai priklauso nuo hormonų trūkumo. Problemos atsiranda lėtai, dažnai per daug metų, rašo mayoclinic.org.
Iš pradžių hipotirozės simptomai, tokie kaip nuovargis ir svorio priaugimas, gali būti vos pastebimi. Arba tiesiog galite juos priskirti senėjimui. Bet kadangi medžiagų apykaita ir toliau lėtėja, gali atsirasti akivaizdesnių problemų.
Hipotirozės požymiai ir simptomai gali būti:
Nuovargis;
Padidėjęs jautrumas šalčiui;
Vidurių užkietėjimas;
Sausa oda;
Svorio priaugimas;
Patinęs veidas;
Užkimimas;
Silpni raumenys;
Padidėjęs cholesterolio kraujyje kiekis;
Raumenų sąstingis, nutirpimas, skausmas;
Sąnarių skausmas, sąstingis ir tinimas;
Nereguliarios ir stipresnės menstruacijos;
Retėjantys plaukai;
Sulėtėjęs širdies plakimas;
Depresija;
Paveikta atmintis;
Padidėjusi skydliaukė.
Hipotirozė kūdikiams
Nors hipotirozė dažniausiai pasireiškia vidutinio amžiaus ir vyresnėms moterims, bet kas, įskaitant kūdikius, gali susirgti šia liga. Iš pradžių kūdikiams, gimusiems be skydliaukės arba su netinkamai veikiančia skydliauke, gali pasireikšti nedaug požymių ir simptomų. Kai naujagimiai serga hipotiroze, problemos gali būti šios:
Odos ir akių baltymų pageltimas (gelta). Dažniausiai taip atsitinka, kai kūdikio kepenys negali apdirbti medžiagos, vadinamos bilirubinu, kuri paprastai susidaro, kai organizmas perdirba senas arba pažeistas raudonąsias kraujo ląsteles.
Didelis, atsikišęs liežuvis;
Dusulys;
Verkimas užkimusiu balsu;
Bambos išvarža.