• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaudi žinia – mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi 47-erių karitietė Reda Rokienė, sirgusi itin retos rūšies vėžiu.

5

Skaudi žinia – mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi 47-erių karitietė Reda Rokienė, sirgusi itin retos rūšies vėžiu.

REKLAMA

Liūdną naujieną socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Kauno arkivyskupijos Caritas.

Skelbia, kur ir kada vyks atsisveikinimas

R. Rokienė buvo mylima visoje bendruomenėje, jos nuoširdumas palietė kiekvieną, kurį sutiko savo gyvenimo kelyje.

Ji vos 18-os pradėjo dirbti vaikų globos namuose, daug prisidėjo prie pagalbos regėjimo negalią turintiems vaikams ir suaugusiems, per pandemiją dalijo maistą benamystę patiriantiems žmonėms, lankė nuteistuosius Pravieniškėse, Alytuje, Panevėžyje.

REKLAMA
REKLAMA

Brangios bendramintės netekusi bendruomenė skelbia, kur ir kada vyks atsisveikinimas.

„Į Amžinojo Tėvo namus iškeliavo mūsų brangi kolegė karitietė Reda Rokienė (1978-2025).

Nuoširdžią užuojautą reiškiame a. a. Redos artimiesiems, kolegoms, draugams.

Atsisveikinti su a. a. Reda bus galima „Rekviem“ laidojimo namuose, Jonavos g. 41A, Kaune, antradienį 15-21 val., trečiadienį 9-21 val.

REKLAMA

Išlydėjimas ketvirtadienį 13 val.

„Nors einu per tamsiausią slėnį,

nebijau jokio pavojaus, nes tu su manimi.

Tavo Ganytojo lazda ir vėzdas

apgins mane.

Tik gerumas ir ištikimoji meilė lydės mane

per visas mano gyvenimo dienas,

ir aš visados gyvensiu VIEŠPATIES Namuose.“

(iš 23-iosios Psalmės)“, – dalijosi Kauno arkivyskupijos Caritas.

Vėžys smogė vos 44-erių

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad R. Rokienė kovėsi su sunkia onkologine liga. Kaip anksčiau skelbė Caritas, 44-erių susirgusi itin retu pliauros vėžiu R. Rokienė daugiau nei dvejus metus atkakliai gydėsi. Tačiau jai skirta chemoterapija nepadėjo. Agresyvi onkologinė liga persimetė į kaulus.

REKLAMA
REKLAMA

Veiksmingesnių gydymo galimybių ji ieškojo Vokietijoje. Už šeimos, artimųjų sutaupytas lėšas pavyko atlikti išsamiausius tyrimus, šviestas visas kūnas, galva, pasitelkiant kontrastą atliktas magnetinis rezonansas, ištirti limfmazgiai, atlikta daug kitų tyrimui. Dėl to, kad reikalingas gydymas buvo brangus, anksčiau moteris kreipėsi visų neabejingų žmonių pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reda stengėsi būti linksmo žmogaus veido, balso. „Nors kartais sunku paslėpti, kad prastai jaučiuosi, bet stengiuosi nepasiduoti. Sakau, jog viskas bus gerai. Ir tikrai bus“, – tąkart sakė R. Rokienė, pridurdama, jog buvo labai gera ant širdies gavus buvusios kuratorės Carito nuteistųjų programoje Renatos žinutę, jog karitiečiai savų žmonių bėdoje nepalieka.

REKLAMA

R. Rokienė daug metų darbavosi trenere, baiginėjo aukšto meistriškumo plaukimo kursą, taigi, visą gyvenimą buvo fiziškai aktyvi, net ir sloga tik kelis kartus sirgo.

Jos pačios darbinė veikla prasidėjo vos sulaukus 18-os, vaikų namuose „Atžalynas“. Iš pradžių buvo auklėtoja, paskui – vadovės pavaduotoja ugdymui, socialiniam darbui. Teko darbuotis ir su regėjimo negalią turinčiais vaikais, buvęs kolega pakvietė į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Lions klubo Kaune gretas.

REKLAMA

Šiam klubui, kuris orientavosi į pagalbą turintiems regėjimo negalią, po kelių metų teko ir vadovauti. Po trejų darbo metų šioje srityje, gyvenimas atvedė į pagalbą sergantiems priklausomybės ligomis, su Caritu važinėjo pas nuteistuosius į Pravieniškes, Alytaus pataisos namus, Panevėžio moterų kalėjimą.

Tai buvo paskutiniai R. Rokienės darbai prieš didžiulį netikėtumą, lyg perkūną iš giedro dangaus – retą onkologinę ligą. Liga nustatyta, kai buvo 44-erių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji gerai atsiminė tą gražią liepos 22-osios dieną. Reda buvo po intensyvios vasaros stovyklos su Telšių neįgaliųjų vaikų sporto klubu „Atletas“, kur Ilgio ežere visi intensyviai irklavo irklentėmis. Net motociklo teises Reda tą vasarą pagaliau išsilaikė.

Daug planų turėjo, tarp kurių – ir pakeliauti motociklu, tačiau po stovyklos nuvykus į Palangą jai tarsi ėmė trūkti oro. Vos 4-5 laiptelius palipus imdavo daužytis širdis. Negalėjo įkvėpti oro, gaudė jį kaip žuvis ištraukta iš vandens. Vyras pamanė, kad gal karščiai, su širdele kažkas negerai, tad nuvežė į ligoninę Klaipėdoje.

REKLAMA

Kraujo tyrimai, plaučių rentgenas ir sprendimas guldyti į ligoninę. Po savaitgalio atėjęs chirurgas per 9 dienas iš dešiniojo plaučio nudrenavo apie 5 litrus skysčio. Kai iš jo išaugino „blogą pasėlį“, iš karto pasakė, kad galima įtarti onkologiją, tačiau atliko ir plaučių biopsiją, kuri patvirtino įtarimą.

REKLAMA

„Vien nuo minties, kad man vėžys, skaitant apie ligą pradėjo lietis raidės. Kaip vėliau Kaune paaiškino gydantis gydytojas, buvo nustatytas ne plaučių, o pleuros – plaučius dengiančios plėvės – vėžys“, – anksčiau pasakojo moteris.

Istorija sujaudino tūkstančius

Po pusantrų metų chemoterapijos liga lyg atsitraukė, užteko palaikomojo gydymo. Tačiau po kurio laiko ji vėl pajuto dusulį. Nuvykus į ligoninę paaiškėjo, kad dabar jau kairys plautis pilnas vandens. Vėl drenavimai ir operacija, kad skystis nebesirinktų. Taip 8 mėnesius buvo tęsiamas chemoterapinis gydymas. Tačiau kompiuterinė tomografija parodė, kad liga perėjo į kaulus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po šios žinios išėjusi iš gydytojo Reda sakė, kad nieko nebematė, buvo sunku nueiti iki automobilio. Kai pasitiko artimieji, paskambino Vokietijoje gyvenančiai draugei, kuri prieš pora metų buvo susirgusi plaučių onkologine liga ir ten gydėsi.

Kadangi buvo planuotas jos vizitas pas vietos onkologą dėl chemoterapijos, R. Rokienė paprašė, kad pasiteirautų apie jos galimybes gauti veiksmingesnį gydymą Vokietijoje. Gydytojas patvirtino, kad galėtų Redą priimti, tačiau tik privačiai.

Anksčiau buvo rinktos lėšos R. Rokienės gydymui Vokietijoje. Visą Redos istoriją galite rasti čia.

REKLAMA
Kaip gaila,uzuojauta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų