Siūlau pasisėti valgomųjų lapinių ridikėlių, sėjamųjų pipirnių, paprastųjų krapų, laiškinių svogūnų, sėjamųjų gražgarsčių, paprastųjų portulakų, salotinių sultenių, sėjamųjų petražolių, vaistinių agurklių, kvapiųjų bazilikų, lapinių burokėlių, lapinių kalendrų, saulėgrąžų ir žirnių daigų.
Kai kurie iš šių augalų – sėjamoji pipirnė, valgomieji lapiniai ridikėliai – sudygsta itin greitai ir yra visiškai nereiklūs. Sėklas galima berti į vatą, pjuvenas, žemę – bet ką, kas gali sulaikyti drėgmę. Tuo tarpu kitus augalus reiktų auginti substrate.
Užsiauginti pupelių ant palangės nesunku, jos neįnoringos, greitai auga, joms nereikia ypatingos priežiūros. Tai apsidulkinantis augalas, po pusantro mėnesio jis jau žydi, o po dviejų – galima skinti pupelių ankštis. Namuose geriausia auginti ankstyvąsias rūšis. Auginti pupeles nesudėtinga, reikalingas tik reguliarus laistymas, žemės purenimas ir tręšimas. Indas pupelių krūmui turi būti ne mažesnis nei 2 l, o vijoklinėms rūšims – 3–5 l. Papildomo apšvietimo pupelėms nereikia. Vijoklines pupeles reikia pririšti prie pagaliukų. Pupelių derlių padidinsite superfosfato ir chloruoto kalio trąšomis.
Dar keli patarimai: petražolės greičiausiai užaugs tada, jei iš rudens į vazoną pasodinsite petražolės šaknį. Ne vienam turguose bei prekybos centruose teko matyti saulėgrąžų bei žirnių daigų.Jei norite žirnių ar saulėgrąžų sudaiginti namuose, parai juos užmerkite į šaltą vandenį, o paskui sodinkite į žemę, maždaug vieno centimetro gylyje.
Ant palangės galima auginti ir tradicinę salotą, tačiau ji auga sunkokai. O sultenė yra puikus analogas, ji nelepi ir lengvai auganti. Tuo tarpu rimtesniems daržininkams ir sodininkams patariu nepamiršti, kad vasario mėnuo – laikas sėti vienmetes paprikas, valgomuosius salierus, paprastąsias žemuoges ir beveik visų mūsų balkonus puošiančias petunijas, lobelijas, verbenas ir kitas gėles.
Jūratė Ščerbinskienė