Tai pačiai rūšiai priskiriamos ir begonijos, kurios taip pat džiugina dideliais ryškiaspalviais žiedais. Pelargonijos puikiai auga vazonuose, bet vasarą jas taip pat galima sodinti tiesiai į dirvą sode.
Yra net keletas jų rūšių, kurios ištveria ir nestiprias šalnas, bet jei jų žiedais norėsite mėgautis ir žiemą, tuomet sodinkite jas vazonuose ir laikykite kambaryje – arti lango, kad jos augalas gautų pakankamai saulės šviesos.
Kadangi pelargonijų šaknys nebūna labai išsikerojusios, joms tinka ir visai nedideli vazonai. Pelargonijos ne tik yra gražios, bet savo specifiniu kvapu taip pat atbaido uodus ir kitus vabzdžius.
Nors šioms gėlėms ypatingos priežiūros nereikia, keletą dalykų vis dėlto reikės atsiminti, jei norite, kad augalai augtų sveiki ir krautų dailius žiedus, rašoma backgarden.org.
Štai keletas patarimų, kaip auginti pelargonijas. Pelargonijos yra saulę mėgstančios gėlės, bet taip pat joms patinka ir atviros bei gerai vėdinamos erdvės.
Ar pelargonijoms tinka tiesioginiai saulės spinduliai?
Pelargonijoms reikia 4–6 valandų per dieną tiesioginių saulės spindulių, todėl saulėtą dieną jų saulėkaitoje palikti nevertėtų. Optimalios sąlygos daugumai pelargonijų rūšių – tiesioginiai saulės spinduliai ryte ir švelnus pavėsis nuo vidudienio.
Pelargonijos daug geriau ištveria ilgus laikotarpius sausoje dirvoje, nei ilgus laikotarpius pernelyg šlapioje dirvoje – pati dažniausia lemtinga jų auginimo klaida yra per dažnas laistymas. Jei pelargonijos lapai pagelsta, tai reiškia, kad augalui arba trūksta vandens, arba jis jo gauna per daug.
Šios rūšies gėlės labiausiai mėgsta drėgną, bet gerai drenuojamą dirvą, todėl pasirūpinkite, kad pelargonijos vazonas turėtų padėkliuką, į kurį galėtų nutekėti vandens perteklius. Laistymo režimą reikės pritaikyti pagal taip, kaip gerai jūsų dirva sugeria vandenį, pagal metų laiką ir priklausomai nuo kitų faktorių.
Nepamirškite, kad pelargonijas laistyti reikia tik tada, kai dirva yra sausa. Pelargonijas laistyti reikia ryte arba vakare, o ne vidudienį ar tuo laiku, kai oras labai įkaista. Ypač vazonuose ir daug maistinių medžiagų turinčioje dirvoje auginamos šios gėlės paprastai nereikalauja papildomų trąšų. Vis dėlto, jei norite, kad pelargonijos žydėtų ištisus metus, jas reikės patręšti.
Vazonines pelargonijas reikia tręšti kas 4–6 savaites pavasarį ir vasarą, ir ne dažniau nei kas 8 savaites rudenį ir žiemą. Svarbu jas tręšiant nepersistengti, kitaip augalas gali susirgti. Jei norite sutaupyti ir nepirkti trąšų, pelargonijoms tinkamų trąšų galite pasigaminti ir namuose. Reikės šių ingredientų:
Ingredientai: 4 litrai vandens; 100 g šviežių mielių; pusė puodelio cukraus.
Dubenyje mieles sumaišykite su vandeniu taip, kad mielės visiškai ištirptų, ir tuomet sudėkite cukrų. Dubenį uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite fermentuotis.
Kai fermentacijos procesas bus baigtas, šis tirpalas bus paruoštas naudojimui. Juo gėles laistykite kas 10 dienų pavasarį ir vasarą. Šios mielių pagrindo trąšos stimuliuoja dirvoje esančius mikroorganizmus, padidina anglies kiekį dirvoje ir skatina augalo augimą.