Kad išvengtumėte apsinuodijimo maistu, svarbu atsargiai elgtis su žalia vištiena ją ruošiant. Tačiau pirmiausia įsitikinkite, kad vištiena nėra sugedusi, rašo rd.com.
Dauguma žmonių, kurie plauna vištieną, mano, kad nuplauna mikrobus ir gleives. Ir nors teisinga manyti, kad žalioje vištienoje knibždėte knibžda bakterijų, pavyzdžiui, kampilobakterijų ar salmonelių, plovimas vandeniu nepadeda jų sunaikinti.
Kyla grėsmė sveikatai
Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, didėja rizika užsikrėsti, nes plaunant vištieną vanduo taškosi ir bakterijos nusėda ant kriauklės, stalviršių ir net jūsų drabužių.
Teigiama, kad vienintelis patikimas būdas pašalinti bakterijas iš žalios vištienos – gaminti ją tinkamoje temperatūroje, o šios taisyklės taikomos ir kitų rūšių mėsai bei žuviai.
Minimali apdorotos vištienos temperatūra turėtų būti 74 laipsniai, o ją nustatyti galima panaudojant maisto termometrą.
Vis tik, dėl vištienos plovimo nesutaria net profesionalūs virėjai. Julia Child buvo griežta vištienos plovimo šalininkė, o Ina Garten pabrėžia, kad nei vištienos, nei kitos mėsos plauti nereikia.
I. Garten savo nuomonę pagrindė moksliniais tyrimais, o nepaisant galimų pavojų plaunant vištieną, iš tiesų nėra jokios pagrįstos priežasties plauti vištieną, tai tik išsiugdytas įprotis.
Jei vis tik plaunate vištieną, kaip NPR sakė Drekselio universiteto maisto saugos tyrėja Jennifer Quinlan, pabandykite bent kartą jos neplauti ir pažiūrėkite, ar tikrai pastebėsite skirtumą.
Jei jums šlykštu gaminti neplautą vištieną, pabandykite ją nuvalyti popieriniu rankšluosčiu. Jei vis tik toliau plaunate vištieną, dezinfekuokite visus paviršius, kurie apsitaškė plaunant vištieną, kad išvengtumėte kryžminės taršos.
Palietę žalią mėsą, kruopščiai nusiplaukite rankas. Taip pat plaukite visus įrankius, kurie turėjo sąlytį su žalia mėsa.
Atsakingas žalios paukštienos tvarkymas ir ruošimas yra labai svarbus, norint išvengti sveikatos problemų. Tiesą sakant, žalios vištienos plovimas yra tik viena iš daugelio klaidų, daromų ruošiant vištieną.