• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Helovinas jau po kelių dienų ir aplink vien moliūgai. Daugelis nekantriai laukia kol galės išdrožinėti šias sodriai oranžines daržoves, tačiau ką daryti, kad veltui nešvaistytume moliūgų likučių?

Helovinas jau po kelių dienų ir aplink vien moliūgai. Daugelis nekantriai laukia kol galės išdrožinėti šias sodriai oranžines daržoves, tačiau ką daryti, kad veltui nešvaistytume moliūgų likučių?

REKLAMA

Manoma, kad lapkričio 1-ąją į šiukšliadėžes bus išmesti aštuoni milijonai moliūgų, taigi soduose galėsite panaudoti labai daug atliekų. Išraižyti Helovino moliūgai sodui yra stebėtinai naudingi ‒ tiek jūsų augalams, laukiniams gyvūnams, užsukantiems ieškoti maisto lysvėse ar patvoriuose. Štai ką galite su jais padaryti, rašo express.co.uk.

Ką daryti su moliūgo likučiais

Iš 15 milijonų kasmet Jungtinėje Karalystėje išauginamų moliūgų kiek daugiau nei pusė jų naudojami Helovino drožiniams. Atlikęs moliūgo minkštimas gali tapti tikru stebuklu jūsų sode. Jei jums jau nusibodo moliūgų sriuba, tyrė ar skrudintos sėklos, galite panaudoti išmestus moliūgus, kad pagamintumėte viską ‒ nuo ekologiškos paukščių lesyklėlės iki sėklų sekančių metų derliui.

Paukščių lesyklėlė

Išskobtas moliūgas puikiai tinka natūraliai paukščių lesyklai. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai nupjauti moliūgo viršūnę ir išpjauti dvi skyles ‒ po vieną iš abiejų moliūgo pusių. Paimkite tvirtą virvelę, perverkite ją per skyles ir pakabinkite moliūgą savo sode. Įberkite paukščių lesalo ir gėrėkitės plunksnuotaisiais lankytojais.

REKLAMA
REKLAMA

Užsiauginkite savo moliūgų

Išsaugoję iš pirktų sėklų išauginto moliūgo sėklas, sekančiais metais užsiauginsite daržovę patys. „Primrose“ augalų ekspertai rekomenduoja švariai atskirti sėklas nuo moliūgo minkštimo. 

REKLAMA

Jie sakė: „Išrinkite didžiausias, nes šios turės daugiau galimybių sudygti. Vieną savaitę laikykite jas vėsioje, sausoje vietoje, tada dėkite į šaldytuvą ir balandžio mėnesį galėsite jas sėti ‒ 2022 metų Helovynui turėsite savo moliūgų“.

Pridėkite moliūgų gabaliukų į paukščių lesalą

Paukščiai, lapės ir voverės neėda moliūgų, ypač rudenį, kai daugeliui gyvūnų sunku rasti maisto. Smulkiau supjaustykite išraižyto moliūgo vidų ar likučius ir paskleiskite tinkamoje vietoje,  kad gyvūnai galėtų mėgautis.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jums nepatinka šerti gyvūnus savo sode, galite paaukoti savo moliūgus ūkininkams kaip gyvūnų pašarą, tik prieš tai įsitikinkite, kad pašalinote žvakių vaško pėdsakus.

„Pasidaryk pats“ sodinukų daigykla

Geriausiai tiks neraižyti arba nedaug raižyti moliūgai. Išskobkite moliūgą ir iki pusės pripilkite žemių.mĮsodinkite tinkamas gėles ar žaliuosius augalus.

Norėdami, kad moliūgo „vazonas“ ilgiau išsilaikytų, į jį sodinkite pavėsį mėgstančius augalus, nes saulėje moliūgas greičiau supus, o jei paliksite jį šiltesnėje vietoje, jis pradės dvokti, tad geriausia moliūgą su įsodintu augalu laikyti vėsesnėje ir nuo saulės apsaugotoje vietoje.

Kompostas

Manoma, kad moliūgai yra mėgstamiausias kirminų maistas, todėl jie yra puiki medžiaga kompostavimui, nes joje gausu maistinių medžiagų. Tiesiog susmulkinkite moliūgą ir padėkite jį savo sode, prieš tai uždengę lapų sluoksniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų