Karališkoji šeima nebėra tokia paslaptinga, kaip anksčiau, dėl daugybės buvusių karališkųjų darbuotojų pasakojimų apie tai, kas vyksta už rūmų sienų, rašo mirror.co.uk.
Nors daugelis pasakojimų apie tai, ką karališkosios šeimos nariai mėgsta veikti savo laisvalaikiu ar ką jie valgo, tikrai nešokiruoja, tačiau pirmieji privatūs buvusios auklės pareiškimai, paskelbti JAV leidinyje, sulaukė didžiulio atgarsio rūmuose.
Daugybė buvusių karališkojo personalo narių per daugelį metų sukėlė ne vieną ginčą – ar tai būtų interviu, ar išleistos knygos, tačiau viso to pradininke galima laikyti Marion Crawford.
Auklė ir guvernantė iš Škotijos daug metų dirbo karališkojoje šeimoje, anksčiau dirbo lordui Elginui, tačiau galiausiai perėjo į Jorko hercogo ir hercogienės (vėliau karaliaus Jurgio VI ir karalienės Elžbietos), namus.
Buvo nepaprastai artima su karaliene
Marion, darbe žinoma kaip „Crawfie“, buvo nepaprastai artima su princese Elžbieta ir princese Margaret ir ėjo jų guvernantės pareigas nuo tada, kai jos buvo visai mažytės, iki išėjimo į pensiją 1948 m.
Kai ji išėjo į pensiją, jai buvo leista gyventi Notingamo kotedže, Kensingtono rūmų teritorijoje. Karalienė Marija netgi parodė savo dėkingumą, papuošdama jį antikvariniais baldais ir gėlėmis.
Tais pačiais metais Amerikos leidėjai kreipėsi į rūmus ir vyriausybę ir paprašė istorijų, apie kurias galėtų rašyti JAV po princesės Elžbietos ir princo Filipo vestuvių.
Nors rūmai iš pradžių atsisakė, Vyriausybė šiai idėjai pritarė ir kaip šaltinį pasiūlė neseniai į pensiją išėjusią Marion. Karalienė Elžbieta (vėliau Karalienės Motina) apie tai išgirdo ir parašė Marion.
Ji rašė: „Tikrai jaučiu, kad neturėtumėte kalbėti straipsniams apie vaikus, nes asmenys, užimantys pasitikėjimu grįstas pareigas, turėtų išlikti patikimais.
Jei tu, baigusi mokyti Margaret, pradėtum rašyti apie ją ir Lilibeth, mes niekada niekuo nebegalėsime pasitikėti.“
1949 m. rūmams patvirtinimui buvo išsiųstas rankraštis, o Karalienės motina, kaip teigiama, atrašė: „Guvernantė pametė galvą“.
Nors kai kurios ištraukos buvo pašalintos karalienės prašymu, skandalingas rašinys buvo paskelbtas „Woman's Own“ Jungtinėje Karalystėje ir „Ladies' Home Journal“ JAV.
Negavo atvirutės iš rūmų
Marion nežinojo, kad kažkas negerai ar kad ji sukėlė sumaištį iki tų metų Kalėdų, kai negavo atvirutės iš rūmų.
1950 m. ji paliko savo namus Londone ir nusipirko namą netoli Balmoralo pilies Škotijoje. Nors ji dažnai matydavo juos važiuojančius pro šalį, jie niekada jos neaplankė.
Daugelis tikėjo, kad Marion vyras privertė ją užsidirbti pinigų iš karališkųjų ryšių. Kai jis mirė 1977 m., Marion pateko į gilią depresiją ir bandė nusižudyti.
Jos atsisveikinimo raštelyje rašyta: „Pasaulis pamiršo mane ir aš negaliu pakęsti, kad tie, kuriuos myliu, praeina pro mane“.
Marion Crawford mirė Aberdyne 1988 m. ir nė vienas karališkosios šeimos narys nedalyvavo jos laidotuvėse, net nenusiuntė vainiko.