Apie tai, kaip reaguoti į pirmuosius požymius ir su kokia pavojinga liga šis virusas gali būti supainiojamas, naujienų portalui tv3.lt papasakojo Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr.Inga Ivaškevičienė.
Stebimas sergamumo padidėjimas
Gydytoja teigia, kad šiuo metu stebimas pakilimas ir mažųjų pacientų, kuriems nustatytas būtent enterovirusas.
Pasak gydytojos, jei kalbame apie karščiavimą ir bėrimą, tuomet pagrindinis plitimo būdas fekalinis-oralinis (dažniausia jo išraiška – per nešvarias rankas ir užterštus aplinkos daiktus).
Jei kalbame apie kvėpavimo takų infekcijas, dažniausiai plinta oro lašeliniu būdu.
„Paprastai šis virusas ypač aktyvus būna vasarą bei ankstyvą rudenį. Dabar taip pat stebimas pakilimas.
Natūralu, kad netrukus atsitrauks ir prasidės kiti, pavyzdžiui, rotovirusas, kuriam plisti ypač tinkamas šaltasis metų laikas.“
Svarbiausia – skysčių balansas
Skyriaus vedėja pabrėžia, kad paprastai vaikai į ligoninę guldomi kelioms dienoms, kol situacija pagerėja, atstatomi prarasti skysčiai, o patys vaikai jaučiasi sveikesni ir žvalesni.
„Paprastai komplikacijų nebūna, nebent pasitaiko antrinė bakterinė infekcija, tačiau tai būna pakankamai retai.
Šis virusas praeina savaime, reikia tik laiko – svarbiausia mums, medikams, bei tėvams užtikrinti, kad vaikams netruktų skysčių bei, žinoma, mažinti temperatūrą.“
Perspėja dėl bėrimų
Enterovirusą lydi ir dar vienas simptomas, kuris paprastai sukelia nerimą tėvams – odos bėrimas.
Šis simptomas išgąsdina, nes tai gali būti susiję su meningokokine infekcija, kuri plinta žaibiškai ir yra mirtina. Visgi, ar įmanoma supainioti bėrimus?
„Tėvus iš tiesų dažniausiai išgąsdina bėrimai ant vaiko odelės.
Enterovirusai sąlygoja daug skirtingų bėrimų, todėl labai svarbu, kad gydytojas diferencijuotų bėrimus. Jeigu kartais pasitaiko neaiškumų, visada stebima bendra pacientų savijauta – klinikiniai simptomai, būsena, kraujo tyrimai.
Nors tai nėra itin dažni atvejai, tačiau tikrai pasitaiko atvejų, kai reikia enterovirusų bėrimus diferencijuoti nuo meningokokinės infekcijos.“