Skiepai vaikams: kaip vakcinos keičia kovą su užkrečiamosiomis ligomis?
Lietuvoje vaikai – nuo naujagimių iki mokyklinio amžiaus – skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Anksčiausiai Lietuvoje pradėta skiepyti nuo difterijos, kokliušo ir stabligės (dar 1956 m.) Vėliausiai – nuo rotavirusinės infekcijos (2018 m.). Bemaž 7 dešimtmečius Lietuvoje profilaktikai naudojamos vakcinos davė vaisių – seniausiųjų infekcijų atvejai pavieniai arba jų visai nelikę.
Kokliušas – kūdikiams ir vaikams itin pavojinga liga: kaip sumažinti jos riziką?
Kokliušas – tai bakterinė kvėpavimo takų infekcija, ypač didelį pavojų kelianti kūdikiams ir vaikams. Ši liga itin klastinga, kadangi jos pradžia gali priminti paprastą peršalimą ir nesukelti didelio nerimo, tačiau infekcijai pažengus, kyla įvairių komplikacijų ar netgi mirties rizika. Kasmet Europoje nustatoma daugiau nei 30 tūkst. kokliušo atvejų, o Lietuvoje, pasak Trakų „InMedica“ klinikos šeimos gydytojos Karolinos Girdvainytės, sergamumas juo šiais metais itin išaugo.
Antibiotikai vaikams daro daugiau žalos nei naudos? Gydytoja atskleidžia tiesą
„Tėvai paprastai“ laidoje Sandra Šernė – drabužių kūrėja, prekių ženklo „Sandra Šernė Studio“ įkūrėja ir dviejų sūnų – Darvydo ir Kajaus – mama bei gydytoja Daiva Berškienė kartu su laidos vedėju Simonu Urbonu įsitraukia į karštą diskusiją apie antibiotikų vartojimo naudą ir pavojus vaikams bei nėštumo metu.
Slaptas socialinių tinklų poveikis vaikams: ką būtina žinoti tėvams
Šiandieniniai vaikai ir paaugliai gyvena skaitmeniniame amžiuje, kur socialiniai tinklai yra neatsiejama kasdienybės dalis. Nepaisant galimybių, kurias šios platformos suteikia bendrauti, mokytis ir dalytis turiniu, jų ilgalaikis naudojimas gali tapti pavojingu iššūkiu emocinei sveikatai.
Kokiais atvejais nėščiosioms verta atlikti genetinius tyrimus ir ką jie parodo?
Dažnai nėštumas gali sukelti ne tik malonų laukimo jausmą, bet ir nerimą, ypač, jei jis yra rizikingas. Visgi šiuolaikinė medicina leidžia dar ankstyvoje nėštumo stadijoje atlikti genetinius tyrimus ir išsklaidyti nežinomybę, susijusią su tam tikromis vaisiaus sveikatos būklėmis.
Pavojai vaikams: kasdienės traumos, apie kurias niekas neįspėja
Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ kviečia pokalbio su beveik 40 tūkst. sekėjų instagrame turinčiu vaikų chirurgu Benediktu Jonuška ir operos solistu Jonu Sakalausku. Benediktas dalijasi savo ilgamete patirtimi gydant vaikus po sunkių traumų ir atskleidžia šokiruojančias tiesas, kaip kai kurių pavojų galima išvengti. Jis išsamiai paaiškina, kodėl tėvai dažnai nepastebi grėsmių kasdienėse situacijose ir kaip gali laiku reaguoti į pirmuosius traumos požymius.
6-ių vaikų mama Kristina Zamarytė-Sakavičienė: svarbiausias darbas – mamos darbas
Aš esu šešių vaikų mama. Gerai žinau, kiek kainuoja auginti vaikus: finansiškai, sveikatos, laiko prasmėmis. Aš tikiu, kad mamų darbas yra svarbiausias darbas valstybėje. Juk mes vykdome gyvybiškai svarbią misiją – auginame naujus piliečius. Mano tikslas: sugrąžinti valstybės pagarbą ir realią pagalbą šeimai, o ypatingai – mamoms. Todėl kandidatuoju į Seimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Nr. 8. Mano numerį reitingavimui įsiminti lengva: 6 vaikai = 6 numeris sąraše.
Grįžimas į darbą po motinystės atostogų – ekspertės įvardijo, kas gali pakišti koją
Tėtis Simonas ir „Tėvai paprastai“ šį kartą kviečia pokalbiui dvi įkvepiančias mamas: verslininkę, laidų vedėją Katažiną Bilinską ir „Mamų darbo biržos“ įkūrėją Viktorija Voitkevič. Abi moterys dalijasi asmeninėmis istorijomis apie tai, kaip derinti motinystę su karjera, ir atvirai kalba apie sunkumus, su kuriais susiduria daugelis tėvų grįždami į darbo rinką.
Kalbamės apie tai, kaip išlikti pasitikinčiai savimi, ieškoti darbo po motinystės atostogų ir rasti balansą tarp šeimos ir darbo.
Kaip užtikrinti vaiko saugumą už namų ribų: patikimi „KartuSaugu“ sprendimai tėvams
Vaikams augant ir tampant vis savarankiškesniems, natūraliai kyla poreikis leisti jiems tyrinėti pasaulį už namų ribų – eiti į mokyklą, žaisti su draugais, dalyvauti popamokinėse veiklose. Nors šie žingsniai yra svarbūs vaiko vystymuisi, jie taip pat gali sukelti tėvams nerimą dėl saugumo. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip tėvai gali užtikrinti savo vaikų saugumą net tada, kai jie yra toli nuo namų, ir kaip „KartuSaugu“ technologiniai sprendimai gali padėti sukurti saugią aplinką.
Nauji mokslo metai su „iLapė“: nuo žaidimų kūrimo iki dirbtinio intelekto
Artėja nauji mokslo metai – pamokos prasidės ne tik mokyklose, bet ir neformalaus ugdymo centruose. Šiais laikais būrelių pasiūla tokia didelė, kad raibsta akys, todėl prieš renkantis juos svarbu įvertinti vaiko ateities perspektyvas.
Vilniaus universiteto matematikos dėstytojas, vienas iš iLapė įkūrėjų dr.
Agnė su mažais vaikais keliauja po visą pasaulį: pasidalijo patarimais tėvams
Kelionės su vaikais gali gąsdinti ne vieną. Dažnai galvojame, kada jau galima skirsti su mažyliu, ar ne per anksti, kaip jis ištvers kelionę lėktuvę arba kaip prisitaikys prie atostogų ritmo, kitos šalies klimato. Tačiau sporto trenerė Agnė Mickevičiūtė-Butienė parodė, kad baimintis nėra ko – Agnė ryžtasi keliauti su dviem visai mažais vaikais 5 savaites Azijoje.