Nešvari vieta: virtuvės kriauklė
Jums darosi negera, kai pabandote įsivaizduoti, kiek mikrobų gyvena jūsų tualete? O dabar pagalvokite apie tai, kad tualetas yra gerokai švaresnė vieta nei jūsų virtuvės kriauklė. Dėl visko kalti mikroskopiniai maisto likučiai, užsiliekantys ant kriauklės sienelių ir nutekamųjų vamzdžių. O ir terpė bakterijoms kuo idealiausia – drėgna ir dar su maisto likučiais. Kažkodėl dauguma žmonių sąžiningai ir reguliariai dezinfekuoja tualetus, tačiau net nesusimąsto, kad tą patį reikėtų daryti ir su kriaukle, nes vien karštas vanduo bakterijų neužmuša.
Ką daryti? Kad užkirstumėte kelią pavojingų bakterijų plitimui, kiekvienos dienos vakare užpilkite šiek tiek dezinfekcinio skysčio ir gerai nuplaukite viską vandeniu. Nepamirškite išdezinfekuoti vamzdžio kamščio ir nusiplauti rankų.
Nešvari vieta: dantų šepetėlis
Įprastai dantis valomės 2 kartus per dieną, bet ar nors kartą susimąstėte, kiek nešvarumų yra ant to paties dantų šepetuko, kuris padeda pašalnti nešvarumus iš burnos? Kaip taisyklė, išsivalę dantis nuskalaujame šepetėlį vandeniu ir įdedame į stiklinę. Greičiausiai ant šepetėlio dar liko maisto likučių, o dar pridėkime drėgmę ir vėl gi – ideali terpė mikrobų dauginimuisi. Gali būti, kad jūs atsakingai nuplaunate šepetėlį po naudojimo, tačiau jis vis tiek nėra sterilus, nes bakterijos kaupiasi ir ore, taigi natūralu, kad vienaip ar kitaip nusėda.
Ką daryti? Dantų šepetuką dėkite toje vietoje, kur jis galės išlikti sausas. Pageidautina – toliau nuo tualeto, nes nuleidinėjant vandenį, jame esančios bakterijos pasklinda į orą. Be to, dantų šepetuką reikėtų keisti po kiekvienos virusinės ligos.
Nešvari vieta: druskinė ir pipirinė
Ar gali būti, kad viena iš nešvariausių vietų namuose yra ant jūsų valgomojo stalo? Deja, bet taip. Virdžinijos universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu 30 gripu susirgusių žmonių paklausė, ką jie lietė per pastarąsias 18 valandų. Tuomet mokslininkai ištyrė tas vietas ir paaiškėjo, kad 41 procentas iš minėtų daiktų buvo padengtas aktyviomis gripo bakterijomis. Tarp jų buvo ir druskinė su pipirine.
Ką daryti? Nuvalyti stalą įprastai nepamirštame, tačiau kodėl net neprisiliečiame prie ant stalo gulinčių daiktų? Juk jie taip pat kaupia nešvarumus, todėl valyti reikia ir juos.
Nešvari vieta: nuotolinio valdymo pultas
Jis nukrito ant žemės, vėliau voliojosi tarp pagalbių, galiausiai ant jo nusičiaudėjote arba nusikosėjote. Negana to, rankose jį laikė tikrai ne vienas žmogus, be to – nuotolinio valdymo pulto tikrai nedezinfekavote. Ar dar stebitės, kad ant jo gali būti gausybė mikrobų?
Ką daryti? Bent retkarčiais pavalykite nuotolinio valdymo pultą spiritu. Be to, reguliariai plaukite rankas.
Nešvari vieta: kompiuterio klaviatūra
Nebūtina valgyti prie kompiuterio, kad klaviatūra užsiterštų. Pakaks nusičiaudėti, nusikosėti ir tiesiog dirbti nenusiplovus rankų. Bakterijoms veistis klaviatūra taps idealia vieta. Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad tarp klaviatūros mygtukų gyvena daugybė kenksmingų bakterijų, tarp kurių galima rasti E coli ir stafilokokai. 4 iš 33 klaviatūrų mikrobų buvo tiek, kad jie kėlė grėsmę sveikatai. Viename iš kompiuterių bakterijų kiekis buvo didesnis, nei tualete.
Ką daryti? Plaukite rankas prieš naudojantis kompiuteriu ir pasinaudojus juo. Jei dirbate prie nešiojamo kompiuterio – baigę dirbti jį uždarykite. Jei naudojatės įprasta klaviatūra, pabandykite atsargiai ją atidaryti ir išvalyti nešvarumus spiritu sudrėkintu audiniu. Jei to padaryti neįmanoma, galite trupinius pamėginti išsiurbti su dulkių siurbliu.