• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant geresnės jaunimo psichikos sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) imasi raštingumo ugdymo šioje srityje.

Siekiant geresnės jaunimo psichikos sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) imasi raštingumo ugdymo šioje srityje.

REKLAMA

„Ji skirta tiek žinioms, tiek gebėjimams, tiek nuostatoms apie psichikos sveikatą, rūpinimąsi ja ir supratimą, kada reikia pagalbos kreiptis ir koks yra pagalbos tinklas“, – žurnalistams antradienį sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė.

Anot jos, ši programa bus pradėta nuo kitų metų, tam kitais metais numatyta 280 tūkst. eurų europinių lėšų.

„Raštingumo programa numatyta skirtingoms amžiaus grupėms, bet pradėsime nuo jaunų žmonių. Jaunimo psichikos sveikatos raštingumui kaip žmogiškasis išteklius yra tiek pats jaunimas, tiek mokytojai, kurie dirba mokykloje ir pradės įgyvendinti Gyvenimo įgūdžių programą“, – sakė SAM atstovė.

S. Bieliūnės teigimu, taip pat šioje srityje bus bendradarbiaujama su nevyriausybinėmis organizacijomis, kitomis ministerijomis, socialiniais partneriais, jog šie psichikos sveikatos švietimu rūpintųsi „ten, kur jaunimą galima pasiekti geriausiai“.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame nusimatę ir tėvus kaip tikslinę grupę, ir darbdavius, darbuotojus. (...) Čia yra kitų modulių klausimas, kuriuos pradėsime rengti dar kitais metais“, – sakė S. Bieliūnė.

REKLAMA

Trūksta psichologų

Gyvenimo įgūdžiu pamokos nuo ateinančių mokslo metų bus rengiamos visiems mokiniams iki dešimtos klasės. Pradinukams jos bus integruotos su kitais dalykais, o vyresniems mokiniams – kaip atskiras dalykas kartą per savaitę, o vėliau – per dvi.

Šis dalykas apims socialinį ir emocinį ugdymą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, patyčių ir smurto, savižudybių prevenciją, lytiškumo, sveikatos ugdymą, pirmąją pagalbą, žmogaus saugą.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Raudienė teigė, kad šią programą įgyvendins socialiniai pedagogai, kiti mokytojai, turintys patirties su prevencinėmis programomis.

„Taip pat numatyta rengti 10 kreditų kvalifikacijos programą, kurią parengs universitetai. (...) Pripažįstame, kad yra temų, kurias geriau galėtų mokyti specialistai – sveikatos, radiacinės saugos, policijos atstovai – tai mes esame numatę bendradarbiavimą, kad galėtume pakviesti juos į mokyklas“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant naujų priemonių, ministerijos atstovė pripažino, kad šiuo metu susiduriama su problema, jog ne visos mokyklos turi ir pakankamai psichologų.

„Aš negalėčiau tiksliai pasakyti skaičiaus, bet jų trūksta, tai tikrai problema“, – kalbėjo I. Raudienė.

Psichikos sveikatos ambasadoriai

Sveikatos apsaugos ministerija nuo kitų metų taip pat vykdys kitą, Psichikos sveikatos ambasadorių programą. Ji skirta su psichikos sveikata susijusios stigmos mažinimui.

REKLAMA

„Programos tikslias – mažinti stigmą: keisti požiūrį ir nuostatas, tai nėra tik apie žinias ir gebėjimus, tai yra apie viešą kalbėjimą apie psichikos sveikatos sunkumus“, – sakė S. Bieliūnė.

Pasak SAM atstovės, šiuo metu vykdoma nevyriausybinių organizacijų atranka, kurios skirtingose Lietuvos vietose galėtų tapti projekto koordinatorėmis ir burti savanorius kalbėti šia tema.

Be kita ko, paraleliai taip pat atliekamas tyrimas, siekiant išsiaiškinti, „kaip stigma paplitusi tiek sveikatos, tiek švietimo sektoriuje, tarp skirtingų amžiaus grupių“.

REKLAMA

Šiaip programai numatyta 300 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto.

Siekiant supažindinti kuo daugiau jaunų žmonių, jų tėvų, mokytojų ar kitų suaugusiųjų su skirtingomis psichikos sveikatos temomis, antradienį pradedama ir socialinių tinklų bei internetinių portalų socialinė kampanija.

Jos metu norima, kad jauni žmonės daugiau sužinotų apie įvairius psichikos sveikatos rizikos veiksnius, gautų praktinių ir pritaikomų patarimų, o suaugusieji – vertingų įžvalgų, padėsiančių spręsti kasdienius iššūkius, susijusius su jaunimo psichikos sveikata.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų