Psichologas, psichoterapeutas Andrius Kaluginas anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kaip atpažinti ženklus, kad metas nebekentėti ir nutraukti santykius, nes jie niekur nebeveda.
Jo teigimu, dažnai priimti tokį sprendimą išties nelengva, tačiau būtina brėžti ribas ir suprasti, kada nėra kitos išeities, kaip tik skirtis.
Ženklai, kad metas skirtis
Specialistas teigė, kad skyrybos – kraštutinis, radikalus žingsnis. Tačiau kas leidžia suprasti, kad kitos išeities nebėra?
„Pirmasis žingsnis – totalus santykių atšalimas. Atšalimas kraštutine forma yra susvetimėjimas, kuomet žmonės ilgą laiką, kuris skaičiuojamas maždaug apie metus, yra visiškai atšalę vienas kitam tiek bendravimo prasme, tiek seksualine aistra, tiek švelnumu, rūpestingumu.
Tada žmonės tarsi gyvena savo gyvenimą atskirai, tik po vienu stogu, bet nebesidomi vienas kitu, per daug nekalba.
Visiškas atšalimas, trunkantis ilgiau nei metus, yra rodiklis, kad nebeverta kreiptis kažkur, taisyti santykių. Tai yra rodiklis, kad verta mąstyti apie santykių nutraukimą arba skyrybas“, – teigė A. Kaluginas.
Kitas rodiklis – reguliarus vertybių pamynimas, kuomet peržangiamos vertybinės raudonos linijos ir tai kartojasi ne vieną kartą:
„Vertybinės raudonos linijos kiekvienam žmogui yra savos. Vertybinių raudonų linijų peržengimas reiškia tai, kad antroji pusė peržengia žmogui nepriimtinus dalykus.
Kažkam tai bus nuolatiniai žeminimai, kažkam – neištikimybė, fizinis, psichologinis ar finansinis smurtas, melagystės ar kiti dalykai. Bet jeigu vertybinės raudonos linijos yra reguliariai peržengiamos, tikrai verta skirtis.“
Jei galvoje kirba mintis apie skyrybas, psichologas primena, kad išėjimas iš vienų santykių negarantuoja, kad sukūrus kitus santykius toks pats scenarijus nepasikartos, tačiau ruošiantis tokiam svarbiam žingsniui A. Kaluginas sako, kad save motyvuoti žengti nelengvą žingsnį galima atsakius į paprastus klausimus:
„Ar man yra priimtina būti tokiuose santykiuose, kurie mane smukdo, psichologiškai žudo, nuodija? Ar man tai yra priimtina, ar aš tebenoriu aukoti save ir savo gyvenimą vardan šių santykių?
Jeigu žmogus po pamąstymų, galbūt po pasitarimų su draugais, giminaičiais ar psichologais vis tik nusprendžia, kad jam tai yra nepriimtina, tuomet reikia žengti tą sunkų žingsnį.“