• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Storosios žarnos vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų. Visgi šios diagnozės neretai būtų galima išvengti jeigu žmonės reguliariai tikrintųsi savo sveikatą.

Storosios žarnos vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų. Visgi šios diagnozės neretai būtų galima išvengti jeigu žmonės reguliariai tikrintųsi savo sveikatą.

REKLAMA

Apie storosios žarnos, kitaip kolorektalinį, vėžį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Nacionalinio vėžio instituto onkologė chemoterapeutė Edita Baltruškevičienė. 

Laidos „Sveikatos DNR“ vedėjai paklausus, ar vaistinėse perkamas slapto kraujavimo išmatose testas gali būti naudingas bei ar derėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir prašyti detalaus ištyrimo, E. Baltruškevičienė atsako, kad storosios žarnos prevencijos programa yra grįsta tuo, kad sveiki žmonės, neturintys virškinimo, tuštinimosi sutrikimų gali atlikti slapto kraujavimo išmatose testą namuose.  

„Prevencinė programa yra taikoma nuo 50 iki 74 metų amžiaus asmenims. Tai dažniausia riba, kuomet žmonės serga storosios žarnos vėžiu. 

REKLAMA
REKLAMA

Paskutiniu metu, mes, gydytojai, stebime tendenciją, kad suserga vis jaunesni asmenys. Tai gali būti susiję su gyvensenos ypatumais, radiacija ar aplinkos įtaka. Nėra nustatytų konkrečių veiksnių, tačiau matome ir 20 metų asmenų, sergančių storosios žarnos vėžiu“, – pasakoja onkologė. 

REKLAMA

Testą rekomenduoja atlikti kartą į 2 metus 

E. Baltruškienė, kad kiekvienas žmogus rūpinasi savo sveikata, tad slapto kraujavimo išmatose testą galima įsigyti visiškai paprastai – jis nebrangus, lengvai atliekamas ir visiems prieinamas. 

„Pagal programą tai rekomenduojama daryti kartą į 2 metus. Galima pasidaryti ir kartą į 1 metus, tačiau manyčiau, kad dažniau nereikėtų. Testas parodo slaptą kraują išmatose, kurio įprastai turėtų nebūti. Visgi net ir radus kraują, tai tikrai nėra nuosprendis ir įrodymas, kad sergate vėžiu. 

REKLAMA
REKLAMA

Testas parodo tai, ko neturėtų būti, o tada atliekami detalūs tyrimai – kolonoskopija, kurios metu dažnai nieko nerandama, arba nustatomos priešvėžinės būklės – polipai, iš kurių gali išsivystyti vėžys. Priešvėžinės būklės dariniai pašalinami, taip užkertant kelią ligai – tai ir yra puiki prevencija. 

O jeigu pacientas jaučia simptomus, jis turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir aptarti būsimą gydymo programą“, – pataria gydytoja.  

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų