Po panašių renginių Alpių regione dar trys žmonės buvo nuvežti į ligoninę. Stulbina, kad kai kurie tėvai vedė savo vaikus į tokius vakarėlius, kad užkrėstų juos Covid-19, o vienas vaikas iki šiol yra ligoninėje, rašo mirror.co.uk.
Patrick Franzoni, kovos su Covid‐19 padalinio koordinatorius, sakė, kad bent vienas žmogus kiekviename vakarėlyje jau būdavo užsikrėtęs Covid‐19, o kiti specialiai su juo artimai bendraudavo – apsikabindavo bei gerdavo kartu. Nemažai Europos šalių įveda „žaliuosius leidimus“, kurių reikia darbui ir laisvalaikiui.
Vienintelis būdas juos gauti yra pilnai pasiskiepyti arba įrodyti, kad pasveikote nuo viruso per pastaruosius šešis mėnesius. Gydytojas Franzoni italų laikraščiui pasakojo:
„Turėjome ne vieną pacientą, kurie prisipažino užsikrėtę tyčia. Jie taip elgėsi, kad susidarytų antikūniai ir jie gautų žaliąjį leidimą be vakcinacijos. Ilgalaikės pasekmės yra neišvengiamos ir net jauni žmonės gali atsidurti ligoninėje“, – sakė jis.
Šalys vėl įveda ribojimus
„Austrija šią savaitę tapo pirmąja Europos valstybe, kuri vėl pradėjo taikyti ribojimus po vakcinos nuo Covid-19 sukūrimo, kai uždaromos nebūtiniausių prekių parduotuvės, o austrams liepiama dirbti nuotoliniu būdu“, ‒ šiandien per televizijos spaudos konferenciją sakė kancleris ponas Šalenberg.
Apribojimai galios iki gruodžio mėnesio, tačiau po 10 dienų bus iš naujo įvertinami, pranešė valdžios institucijos. Maždaug du trečdaliai Austrijos gyventojų yra pilnai paskiepyti nuo koronaviruso – tai vienas žemiausių rodiklių Vakarų Europoje.
Šalies užsikrėtimų skaičius yra vienas didžiausių žemyne – septynių dienų duomenys yra 991 atvejis 100 000 žmonių. Tuo tarpu valdžios institucijos skambino pavojaus varpais Vokietijoje, kur užsikrėtimo lygis yra tik šiek tiek mažesnis nei JK. Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jens Spahn, reaguodamas į Austrijos sprendimą, sakė, kad jo šalyje susidarė „nepaprastoji padėtis“, nes didėjantis atvejų skaičius kelia didžiulį nerimą.