Kaip nurodė klinikų vadovas, pacientų skaičius šiuo metu padidėjo tik nežymiai.
„Vilniaus regione išlieka vis dar 40 proc. laisvų aktyvaus gydymo lovų ir panašiai 40 proc. laisvų COVID-19 reanimacinių lovų. Santaros klinikose situacija visgi kiek blogesnė – šiandien užimta beveik 85 proc. aktyvaus gydymo lovų ir virš 70 proc. reanimacijos“, – informavo F. Jankevičius.
Jis atkreipė dėmesį, kad nerimą kelia užsikrėtusių ir hospitalizuotų vaikų skaičius.
„Šiuo metu Santaros klinikose turime jau 17 vaikų ir 3 iš jų būklė pakankamai sudėtinga – jie gydosi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje“, – sakė klinikų vadovas.
Sergančių vaikų simptomai kažkuo neišsiskiria, tais atvejais, kai reikalinga deguonies terapija, jie yra hospitalizuojami.
„Kai būklė tampa nestabili, jie perkeliami į reanimacijos skyrių. Amžius – daugiausiai septynmečiai vaikučiai. Deja, visi jie yra neskiepyti“, – informavo jis.
Gali prireikti pagalbinių darbuotojų
Taip pat pakankamai sparčiai auga ir užsikrėtusių medikų skaičius. Kaip nurodė F. Jankevičius, šiuo metu virš 200 darbuotojų yra užsikrėtę koronavirusu ir nedirba – tai yra tiek medikai, medicinos darbuotojai, tiek pagalbinio skyriaus darbuotojai.
„Dominuoja, žinoma, medikai – jų yra 2 trečdaliai, vienas trečdalis yra pagalbinių darbuotojų. (...) Tačiau tai nėra labai didelis procentas ir kol kas tai labai smarkiai nepaveikė klinikų veiklos. Bet jei augs toliau darbuotojų užsikrėtimas ir negalinčių dirbti darbuotojų skaičius, tada turėsime pasitelkti pagalbinių darbuotojų iš kitų įstaigų, šaulių“, – komentavo įstaigos vadovas.
Kada tos pagalbos jau prireiks, priklausys nuo sergančiųjų skaičiaus konkrečiame padalinyje.
„Kai padalinys negalės užtikrinti visos paros budėjimo, visavertės veiklos, tuomet ir prašysime pagalbos. nėra labai konkretaus skaičiaus, bet tada, kai negalėsime atlikti to, kas priklauso“, – tikslino F. Jankevičius.
Jis pridūrė, kad kol kas į darbą besimptome liga sergantys darbuotojai neina, bet, esant poreikius, tokiu ministro įsakymu bus pasinaudota.
Dauguma sunkių pacientų – neskiepyti
Tuo metu, nors koronavirusu suserga visi – tiek skiepyti, tiek neskiepyti, absoliučiai didžioji dalis sunkių pacientų, gydomų reanimacijoje, yra neskiepyti asmenys;
„Jų amžius yra įvairus, bet dominuoja vis tik vidutinio amžiaus – penkiasdešimtmečiai, šešiasdešimtmečiai. Svarbiausias jų bruožas – tai neskiepyti pacientai.“
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1212 COVID-19 sergantys pacientai – keturiomis dešimtimis daugiau nei praėjusią parą, 97 iš jų – reanimacijoje.
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 161 žmogus – beveik tiek pat kaip ir ankstesnę parą.
48 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1015 žmonių.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.
Praėjusią parą 554 gyventojai gavo pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, iš viso paskiepyti 7105 asmenys.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 651 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,8 tūkst. žmonių.
Rekordai – kelios dienos iš eilės
Praėjusią parą nustatyti 11 tūkst. 365 nauji COVID-19 atvejai, 12 žmonių mirė, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Tai didžiausias iki šiol paros atvejų skaičius, rekordai fiksuojami trečią dieną iš eilės.
Iš visų mirusiųjų nuo COVID-19 11 buvo nepaskiepytų arba paskiepytų nepilnai. Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė penki vyresni nei 70-ies metų žmonės, trims mirusiesiems buvo per 60 metų, dar po du mirusius žmones priklausė 80–89 ir 90–99 metų grupėms.
Vienas mirusysis buvo paskiepytas pilnai, jis priklausė 60–69 metų grupei.
Šalyje praėjusią parą atlikta 29,7 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,2 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų nuosekliai auga ir siekia 3261,4 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat didėja ir siekia 36,9 procento.