• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra siūloma daug skirtingų ir neįprastų metodų, kurie, kaip teigiama, padeda greičiau ir geriau užmigti. Miegodami nuogi ne tik galime išsimiegoti geriau, tačiau yra ir dar keli teigiami sveikatai dalykai, dėl kurių turėtumėte miegoti nuogi, tad kas jie tokie?

Yra siūloma daug skirtingų ir neįprastų metodų, kurie, kaip teigiama, padeda greičiau ir geriau užmigti. Miegodami nuogi ne tik galime išsimiegoti geriau, tačiau yra ir dar keli teigiami sveikatai dalykai, dėl kurių turėtumėte miegoti nuogi, tad kas jie tokie?

REKLAMA

Neretai dauguma kovoja su nemiga, pabudimais viduryje nakties. Visa tai gali neigiamai paveikti sveikatą ir nuotaiką. Tam padėti gali miegojimas nuogiems, kuris ne tik gali padėti kovoti su neramiomis naktimis, bet ir su kitomis svarbiomis sąlygomis, rašo express.co.uk.

Tinkama žmogaus kūno temperatūra yra vienas iš signalų, kuris praneša, kad laikas miegoti.

Ji yra cirkadinio ritmo dalis, kuri yra biologinis žmogaus kūno laikrodis, signalizuojantis, kada mums reikia atsikelti ar pailsinti akis.

Kai kūno temperatūra atvėsta, tai reiškia, kad laikas miegoti, todėl miegant nuogam kūno temperatūra nukrenta iki reikiamos greičiau ir tai padeda užmigti greičiau, paprasčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Geresnės miego kokybės tyrimas

Ne tik kūno temperatūros atvėsimas padeda greičiau užmigti ar pagerti bendrą miego kokybę. Ideali temperatūra miegamajame, kad miegas būtų kokybiškas, yra nuo 15 iki 19 ° C.

REKLAMA

Nacionalinio sveikatos instituto JAV Nacionalinėje medicinos bibliotekoje paskelbtame tyrime buvo tiriama kambario temperatūra ir žmonių miegas. Tyrimas parodė, kad šis veiksnys yra vienas iš svarbiausių jūsų miego kokybei.

Jei kambaryje yra per šalta ar per karšta, dėl greito akių judesio (angl. rapid eye movement) gilaus miego etapas, kuomet sapnuojami sapnai, atgaivinamos smegenis ir kūnas, gali būti prastas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo išvados parodė, kad miegodami nuogi, išlaikoma vėsesnė kūno temperatūra ir taip skatinama geresnė miego kokybė.

Sveikesnės odos tyrimas

Vienas tyrimas, paskelbtas „Applied Physiology“ žurnale, parodė, kad blogas miegas apribojo odos gebėjimą išgydyti žaizdas.

Tyrime dalyvavo trys skirtingos grupės, iš kurių viena tinkamai išsimiegojo, o kitos dvi – patyrė miego trūkumą.

Buvo nustatyta, kad grupė, kuri pakankamai miegojo, išgydė ir greičiau atsigavo po mažų žaizdų, palyginti su kitomis grupėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai rodo, kad pakankamai išsimiegojus ir pailsėjus, galima padėti odai atsigauti ir išlikti sveikai, o jei dar miegosite nuogi – odos būklė atsistatys dar greičiau ir  dar geriau.

Skatina svorio metimą

Dauguma žino, kad nepakankamai išsimiegojęs žmogus kitą dieną gali būti susierzinęs ir sudirgęs, tačiau blogas miegas gali paveikti ne tik nuotaiką, bet ir fizinę žmogaus išvaizdą.

Vienas tyrimas, paskelbtas „Springer Link“, apžvelgė 21 000 dalyvių, kurie sieja savo blogus miego įpročius su svorio padidėjimu.

REKLAMA

Trejus metus trukęs tyrimas parodė, kad asmenys, miegoję penkias valandas ar mažiau, dažniau priauga svorio.

Kitas papildomas miegojimo nuogiems ir svorio metimo privalumas yra vėsesnis kūnas naktį, dėl kurio gali padidėti kalorijų deginimo galimybės.

Mažina stresą ir nerimą

Kita priežastis miegoti nuogiems, kad tai gali padėti sumažinti bendrą stresą ir nerimą.

Tyrimai parodė, kad blogas miegas yra susijęs su depresija ir nerimo jausmu. Kortizolis (dar vadinamas streso hormonu) turi būti nuolat balanse, kad padėtų geriau susidoroti su gyvenimo sunkumais.

Tačiau nepaisant to, geras ir kokybiškas miegas naktį bei miegojimas nuogiems, kovai su stresu ir nerimu gali būti papildomas pagalbininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų