Galima išskirti kelis aspektus, kurie gali sukelti siaubingą nakties miegą. Viena iš sutrikusios miego priežasčių gali būti lėtinis skausmas. Tam pritaria daktaras Roberis Bolašas, kuris sakė: „Skausmas blogina miego įpročius, o miego sutrikimai – skausmą. Tai užburtas ratas“, rašo express.co.uk.
Pasak gydytojo, tam tikri vaistai nuo skausmo gali pagerinti miegą, kuriuos galima skirti pacientams, turintiems miego sutrikimų ir lėtinių skausmų. „Tačiau turime būti atsargūs su opioidiniais skausmo vaistais, kurie gali sutrikdyti miegą ir neleisti pacientams giliai miegoti jau po vienos dozės“, – sakė daktaras.
Miego apnėja
Kita specifinė sveikatos būklė, galinti sukelti nemigą, yra miego apnėja. Tai miego sutrikimas, kai miegant protarpiais nutrūksta ir vėl atsinaujina kvėpavimas. Miego apnėja sukelia tai, kad žmogus nustoja kvėpuoti 10 sekundžių ar ilgiau – iki penkių kartų per valandą, miego metu.
Klivlando klinikos įvardinami miego apnėjos simptomai yra šie:
- Garsus knarkimas;
- stabdytas kvėpavimas miego metu;
- mieguistumas dienos metu;
- nuovargis;
- mieguistumas vairuojant;
- dusulys;
- dažnas pabudimas šlapintis be aiškios priežasties;
- krūtinės skausmas miego metu.
- Jei pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, verta juos aptarti su gydytoju.
Skrandžio bėdos
Rūgštį sukeliantis refliuksas yra dar vienas sveikatos sutrikimas, galintis sukelti nemigos požymius. Refliuksas pasireiškia štai taip:
- Rėmuo - deginimo pojūtis krūtinės viduryje;
- nemalonus rūgštus skonis burnoje, kurį sukelia skrandžio rūgštis;
- kosulys ar žagsulys, kurie nuolat grįžta;
- užkimęs balsas;
- blogas burnos kvapas;
- pilvo pūtimas ir pykinimas.
Dažnai simptomai labiau juntami gulint, o tai paaiškina, kodėl rūgšties refliuksas gali apsunkinti miegą.
Palengvinkite savo miegą
Dažniausiai nemiga pasireiškia ne tik sunkumu užmigti ar prabudimu naktį. Štai dar keletas požymių, kurie išduoda, kad jus kankina nemiga: nuovargis, ankstus kėlimasis ryte, negalėjimas pamiegoti pietų miego, dirglumas, išsiblaškymas, refliuksas.
Gydytoja Michelle Drerup dalija patarimus, kurie padeda gerai išsimiegoti, net jei ir turite kokių nors sveikatos sutrikimų:
- Nežiūrėkite į laikrodį, kai pabundate naktį, nes tai tik padidins jūsų nerimą dėl pabudimo.
- Atpalaiduokite kūną prieš miegą. Penkias sekundes įtempkite kiekvieną raumenų grupę - nuo pirštų iki kaktos – o tada atsipalaiduokite.
- „Negaiškite laiko lovoje bandydami užmigti“, – sakė gydytoja Drerup. Nerimausite dėl to, kad neužmiegate, ir tuomet siesite miegamąjį su prastu miegu. Vietoj to, reiktų visiškai palikti miegamąjį ir užsiimti kita atpalaiduojančia veikla, pavyzdžiui, medituokite, kol vėl pasijusite mieguisti.
Taip pat galite suformuoti dienos įpročius, kurie padės geriau išsimiegoti naktį, pavyzdžiui, nuolatinis miego, pabudimo ciklas, kofeino vengimas, lovos naudojimas tik miegui ar intymiems santykiams.