Iššūkis, kai dalyvis sulaiko kvėpavimą tol, kol nualpsta, buvo sukurtas anksčiau nei atsirado „TikTok“, tačiau būtent čia jis atgijo, o vartotojai, siekdami išpopuliarėti, atlikę šį iššūkį surinko milijonus peržiūrų. Tiesa, dabar šie vaizdo įrašai panaikinti, praneša „New York Post“.
Iššūkis baigėsi nelaime
10-metė Nyla Anderson praėjusį sekmadienį buvo rasta be sąmonės savo namų Česteryje miegamajame po to, kai tariamai bandė sudalyvauti pavojingame iššūkyje. Ji buvo skubiai nugabenta į vietinę ligoninę, kur konstatuota jos mirtis.
„Būtinai patikrinkite savo vaikų telefonus. Niekada nežinote, ką galite ten rasti. Nepagalvotumėte, kad 10-mečiai išbandys tokį iššūkį, bet jie išbando, nes yra vaikai ir to nesupranta“, – „ABC 7“ sakė jos mama Tawainna Anderson.
„TikTok“ atstovas sakė: „Šis nerimą keliantis „iššūkis“, apie kurį žmonės, panašu, sužino iš kitų šaltinių, ne iš „TikTok“, atsirado anksčiau nei mūsų platforma ir niekad netapo tendencija „TikTok“.
Mes ir toliau esame budrūs, siekdami užtikrinti vartotojų saugumą ir nedelsdami pašaliname susijusį turinį, jei toks pasirodo. Reiškiame didžiausią užuojautą šeimai dėl tragiškos netekties.“
Nusinešė ne vieną gyvybę
Panešama, kad Nyla yra jau penktas vaikas, miręs bandydamas „alpimo iššūkį“ vien praėjusiais metais. Dar birželį 9-metis LaTerius Smith jaunesnysis buvo rastas be sąmonės namuose Tenesyje. Vėliau jis mirė ligoninėje, o dėl netekties šeima kaltino „TikTok“.
Tą patį mėnesį Oklahomoje mirė 12 metų vaikas, tariamai įrašinėdamas šį iššūkį. Kovo mėnesį 12-metis Kolorado gyventojas Joshua Haileyesus buvo rastas apalpęs vonioje po to, kai išbandė „alpimo iššūkį“. Po trijų savaičių jis mirė ligoninėje.
Sausio mėnesį 10-metę italę negyvą vonios kambaryje aptiko jos jaunesnioji sesuo. Netoliese buvo ir jos mobilusis telefonas. Pranešta, kad ji taip pat išbandė it virusą pasklidusį iššūkį.
„TikTok“ teigia, kad ėmėsi priemonių, jog vartotojai negalėtų dalytis pavojinga filmuota medžiaga. Programėlėje ieškant „alpimo iššūkis“ iššoka pranešimas: „Sužinokite, kaip atpažinti žalingus iššūkius ir apgaulę“. Bendrovė leidžia vartotojams pranešti apie visus vaizdo įrašus, kurie gali būti susiję su iššūkiu.
Remiantis daugybe pranešimų, „alpimo iššūkis“ buvo populiari tendencija 1990-aisiais – gerokai prieš socialinių tinklų egzistavimą. Tuo metu jis buvo vadinamas „užspringimo iššūkiu“ arba „alpimo žaidimu“, nors idėja buvo identiška.