Anot odontologų, daugelis šių tendencijų laikui bėgant gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Dažnai naudojant iš pažiūros nekenksmingus gaminius sukeliama „negrįžtama žala“. Štai čia pateikiame tris plačiai paplitusias TikTok dantų balinimo tendencijas, kurios gali pakenkti jūsų burnos sveikatai.
Dantų balinimas bananų žievelėmis
Dėl šio keisto viruso įbūdo vartotojai įtrina banano odos vidinę pusę tiesiai ant dantų. Pasak vartotojų, jis gali užtikrinti greitą ir lengvą dantų baltumą.
Tačiau licencijuotas odontologas daktaras Paulas Springsas paneigė šią tendenciją. Jis sakė: „Bananų žievelių, balinančių dantis, teorijoje rašoma, kad juose yra daug kalio ir magnio, kuris nusitrina ir prisiriša prie dantų, tačiau nėra įrodymų, kad tai būtų veiksminga.
Anot odontologo, bananai nėra vienintelis vaisius, kurį žmonės vartojo norėdami nubalinti dantis. Braškės taip pat buvo naudojamos „TikTok“ kaip vadinamoji balinimo priemonė.
Dr Springsas sakė: „Teorija, kad braškės balina dantis, turbūt remiasi tuo, kad dėl savo rūgštingumo braškės pašalins dėmes. Tai tiesa, tačiau rūgštis tai daro nuėsdindama emalį, kuris apsaugo jūsų dantis, todėl tai yra pats blogiausias būdas.“
Sodos bikarbonatas
Sodos bikarbonatas, taip pat žinomas kaip kepimo soda, yra giriamas kaip puikus produktas, tinkantis įvairiems namų darbams. Be kilimų valymo ir kvapų šalinimo, rauginimo priemonė taip pat naudojama grožio procedūroms namuose, rašo portalas express.co.uk.
„TikTok“ vartotojas @Eatwithlew pasidalino vaizdo įrašu, kuriame jis sumaišo sodos bikarbonatą su dantų pasta, kuri, jo teigimu, „veikia taip pat gerai“, kaip ir parduotuvėje įsigytos balinimo juostelės. Sukurtame vaizdo įraše priduriama, kad jis pastebėjo „didžiulį skirtumą pirmąją savaitę“.
Odontologas Dr. Spingsas pabrėžia, kad nors kepimo soda gali pagerinti jūsų dantų spalvą, tai nebūtinai yra protingiausias sprendimas naudojant dažnai. Jis sakė: „Dažniausiai į pastą su vandeniu įmaišyta kepimo soda yra saugi dantims balinti, tačiau su ja reikia elgtis itin švelniai ir jos nereikėtų naudoti dažnai.
Dėmės pašalinamos nušlifuojant paviršių, tačiau taip tuo pat metu pašalinamas dantų emalis, kuris sukelia daugybę problemų, jei naudojamas per dažnai arba per stipriai.“
Jis įspėja, kad niekada nereikėtų tepti paprastos sodos tiesiai ant dantų, net naudodami kepimo sodos pastą, sumaišytą santykiu 1:1 su vandeniu, kad ji nebūtų pernelyg šarminė ir nesukeltų negrįžtamos žalos.
Vandenilio peroksidas
Nors gali būti sunku patikėti, kai kurie „TikTok“ vartotojai iš tikrųjų pradėjo naudoti vandenilio peroksidą savo dantims balinti. Vandenilio peroksidas yra bespalvė skysta cheminė medžiaga, kuri dažnai naudojama kaip dezinfekavimo priemonė ir kaip baliklis. Cheminė medžiaga taip pat turi šviesinančių savybių, todėl ji įtraukta į daugelį šviesių plaukų dažų.
Tačiau 18 metų „TikTok“ vartotoja vardu Claudia žengė dar vieną žingsnį – ant dantų patrynė peroksidu suvilgytą vatos tamponą, kad jie taptų baltesni. Dėl to ji sulaukė daugiau nei 12,4 milijono peržiūrų ir nuo to laiko jį nukopijavo kiti platformos kūrėjai.
Nepaisant populiarumo, odontologė Adrienne Hedrick ragino žmones to atsisakyti. Ji sakė: „Kalbant apie vandenilio peroksidą, skirtingo stiprumo ir didesnės koncentracijos peroksidas gali pakenkti jūsų dantenoms.
Jei naudosite mažos koncentracijos vandenilio peroksidą kaip burnos skalavimo skystį arba su dantų pasta, jis bus visiškai saugus. Tačiau tai būtų tokia maža koncentracija, kuri greičiausiai neturėtų didelės įtakos dantų balinimui. Vandenilio peroksidas yra skystis, todėl jis labai stiprių šlifuojamųjų savybių.“