„Riebus katinas” pasidalijo kalakutienės kumpiu, kurio realiai produkte tebuvo 43 proc.
Jautėsi apgautas
Ant pakuotės priekinės pusės puikuojasi užrašas – kalakutienos kumpis. O jau kitoje pusėje analizuodami sudėtį matome, kad kalakutienos šiame gaminyje tėra 43 proc. Tada dar matome, kad gaminant kumpį kaip svarbus ingredientas dalyvauja vanduo, vištiena, kurios kiekio gamintojas dėl neaiškių priežasčių kiekio net nenurodo.
Klausimas, kur gamintojo sąžinė arba kiek ji verta? Jei produkto sudėtyje kalakutienos nėra net pusė, o jis sau leidžia tokį gaminį vadinti kalakutienos kumpiu.
Kodėl negalima gaminių vadinti pavadinimais, kurie būtų bent arti to ką dedate į jų sudėtį.
Manau šiam gaminiui tiktų pavadinimas „kalakutienos – vištienos kumpis su vandeniu”.
Tada nereiktų kitoje pusėj minėti to aprašyme iškart po pavadinimu, cituoju – (sudėtyje yra vandens).
Jei jau norite, kad klientai į jus nežiūrėtų kaip į melagius, pasistenkite, kad gaminyje pavadinimu kalakutienos kumpis kalakutiena sudarytų bent kiek daugiau nei pusę gaminio, o idealiausia būtų jog tai būtų 2/3 gaminio.
Pateikė atsakymą
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su „Biovela“ mėsos gaminių įmone. Jie pateikė savo atsakymą
„Šio produkto sudėties ženklinimas atitinka visus Lietuvos respublikoje taikomus maisto ženklinimo reglamentus ir taisykles, tad nei grožiniame, nei svoriniame produkto ženklinime vartotojų neklaidiname.
Produktų receptūras sistemingai peržiūrime ir stengiamės atliepti vartotojų lūkesčius, tad šiuos pastebėjimus įtrauksime kaip vartotojų grįžtamąjį ryšį svarstymui“, – atsakė įmonės rinkodaros direktorius Povilas Vinžanovas.
Teksto autorius: „Riebus katinas”