Moteris buvo alergiška tik penicilinui, o alergija šiam vaistui jai buvo diagnozuota dar vaikystėje. Tačiau ji nebuvo vartojusi jokių vaistų, o ypač tokių, kuriems ji žinojo, jog yra alergiška, atvejo aprašyme, paskelbtame „BMJ Case Report“, teigė gydytojai.
Tačiau buvo išsiaiškinta, kad prieš tai ji oraliniu būdu tenkino vyrą, kuris gydėsi amoksicilino ir klavulano rūgštimi, kurioje yra penicilino. Taigi gydytojų komanda padarė išvadą, kad šis vaistas į moters organizmą galėjo patekti per jos partnerio spermą.
32-ejų metų vyras prieš incidentą penkias dienas vartojo šiuos vaistus ausų infekcijai gydyti. Paskutinę dozę vyras išgėrė maždaug keturios valandos prieš lytinį aktą. Taip vaistas spėjo patekti į vyro spermą, per kurią oralinio sekso metu pateko į moters organizmą.
Tokiu būdu anafilaksinis šokas yra sukeliamas ypatingai retai.
Atvejo aprašymo autoriai iš „General Universitari d‘Alacant“ ligoninės Alikantėje, Ispanijoje, paaiškino: „Alergija sėklos plazmai yra reta moterų anafilaksijos priežastis. Sueities metu alergines reakcijas moterims gali sukelti maža alergenų (vaistų ar maisto) koncentracija, esanti jų partnerių sėklinėje plazmoje.“
Nors alergija sėklinei plazmai yra reta, manoma, kad JAV ją galimai turi apie 40 000 moterų.
Autorių žiniomis, tai yra pirmasis atvejis, kai: „Po sueities su vyru, vartojusiu šiuos vaistus, moteriai prasidėjo amoksicilino sukelta alerginė reakcija.“ Aprašyme gydytojai skatina visus, turinčius tokią alergiją, prisiminti apie alergenų perdavimo per spermą riziką.
„Kaip gydytojai manome, kad yra svarbu žinoti apie tokį reiškinį, ir apie jį informuoti pacientus, siekiant užkirsti kelią potencialiai rimtoms alerginėms reakcijoms“, – rašo pagrindinė tyrimo autorė Susana Almenara. „Mes taip pat rekomenduojame vartojant vaistus, kurie jūsų partneriui gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas, naudoti prezervatyvus.“
Moteris pilnai atsigavo po savaitės.