• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus vos keleriems mėnesiams po sūnaus gimimo, Londone gyvenanti lietuvė Laura Budaitė pastebėjo nerimą keliančius nelygumus vaiko galvoje. Apsilankius pas gydytojus, berniukui buvo nustatyta galvytės formos deformacija. Šiandien moteris džiaugiasi pagerėjusia situacija ir nori įspėti kitus tėvus nepraleisti šios problemos pro akis. 

7

Praėjus vos keleriems mėnesiams po sūnaus gimimo, Londone gyvenanti lietuvė Laura Budaitė pastebėjo nerimą keliančius nelygumus vaiko galvoje. Apsilankius pas gydytojus, berniukui buvo nustatyta galvytės formos deformacija. Šiandien moteris džiaugiasi pagerėjusia situacija ir nori įspėti kitus tėvus nepraleisti šios problemos pro akis. 

REKLAMA

Pasak moters, kai laukėsi sūnelio Edvardo, ji net negalėjo pagalvoti, kad kažkas galėtų būti ne taip. Tačiau apsilankymo pas gydytoją metu buvo pastebėta, kad vaikelis gimdoje nesiruošia apsiversti. Todėl nėštumo pabaigoje Laurai buvo paskirta planinė Cezario pjūvio operacija.

Kaip prisimena moteris, gimdymas praėjo sklandžiai ir po jo buvo galima lengviau atsikvėpti, nes gydytojai patikino, kad mažylis gimė sveikas. Vis dėlto po 3 mėnesių išlindo pirmosios problemos.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastebėjau išlenkimą galvytėje ir keistai pasirodė pati galvytės forma, tokia kaip nukirsta. Bandėme guldyti ir šonais, ir visaip kaip, turėjome ir specialias pagalvėles, niekas nepadėjo“, – pasakoja lietuvė.

REKLAMA

Nustatyta galvos formos deformacija

Kadangi problema niekur nedingo, Laura su sūnumi, kuriam tuo metu buvo 7 mėnesiai, nusprendė apsilankyti pas gydytojus Londone esančioje klinikoje. Vizitas tik patvirtino Lauros abejones, nes pamatavę ir apžiūrėję berniuko galvytę gydytojai nustatė kūdikio galvytės deformaciją.

„Gydytojai įvertino, kad yra pažengusi brachicefalija, kuriai būdingas platus, plokščias, maždaug vienodai simetriškas pakaušis ir praplatėjimas šonuose. Taip pat nustatė ir plagiocefalijos atveju pasireiškiančios galvytės ir veido asimetrijos požymius. Edvarduko vienos pusės akytė atrodo didesnė už kitą“, – dalijasi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris pasakoja, kad pastebėjus šią problemą rekomenduojama kreiptis pas gydytojus iki 3 mėnesių amžiaus. Tada skiriamos mankštos ar ortopediniai masažai, kurie gali padėti greičiau atstatyti galvytės formą. Kaip pasakoja Laura, jie su sūneliu pas specialistus apsilankė šiek tiek pavėluotai. 

„Kai gydytojai pamatė galvytę, nugulėjimas buvo gan pažengęs. Buvo pasakyta, kad ji gali kažkiek pasitaisyti, bet ne visu šimtu procentų. Kai kreipėmės, mums jau buvo 7 mėnesiai, tai niekas nesiūlė guldyti kažkokioms mankštoms, nes pasakė, kad tai nelabai ir padėtų“, – paaiškina ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brangus gydymas

Todėl gydytojai šeimai pasiūlė iki šiol Lietuvoje nepraktikuojamą gydymo būdą korekciniu šalmu. Šios priemonės kaina tuo metu siekė 2000 svarų (apie 2362 eurų). Laura neslepia, kad šeimai reikalinga pinigų suma buvo išties didelė.  

„Šokas abiem, nemaži pinigai, bandėme prašyti finansavimo per pagalbos grupes. Aišku, labai buvo sunku apsispręsti, bet dėl vaiko gerovės, pasitarus su vyru, nusprendėme, kad reikia. Nesinorėtų, kad vaikui užaugus tyčiotųsi iš galvytės, vadintų kaip nors.

REKLAMA

Yra labai sunku vien todėl, kad jeigu tu neturi tam tikrų lėšų ir negali skirti to šalmuko, vaikai tokie ir užauga, su kreivomis galvytėmis. Mums sakė, kad yra estetinė problema ir jeigu nedėsime šalmuko, tai vaikas turės plokštesnę galvytę, jam bus sunkiau dėtis ir kepurytę“, – sako moteris.  

Pašnekovė pasakoja, kad iš pradžių šalmo nešiojimas sūnui kėlė diskomfortą. Tačiau vaikas greitai prie jo priprato. Šiandien Laura džiaugiasi matydama puikius rezultatus ir vis labiau atsistatančią sūnaus galvytės formą.  

REKLAMA

„Šalmo terapija yra pastovus jo nešiojimas ir miegant, ir visur kur. Tik reikia prižiūrėti ir išvalyti, kai vaikas paprakaituoja, kai karšta nuimti, atvėsinti, džiovinti džiovintuvu. Šalmas yra sukurtas pagal galvos formą, paliekant daugiau vietos augti tai galvos pusei, kuri yra deformuota.

Rezultatas pasimatė per 2 mėnesius. Šalmas šiuo metu mums per mažas, tad nebenešiojame, bet, iš tiesų, negaliu pasakyti, ar čia šalmo dėka, ar tiesiog išaugant šitą problemą galvytės forma pasidarė apvalesnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neseniai lankėmės pas gydytojus ir jie pasakė, kad yra 70 procentų galvytės formos pagerėjimas, todėl antro šalmuko mums nebeprireiks“, – džiaugiasi berniuko mama.

Ragina kitus tėvus atkreipti dėmesį

Laura sako iki šiol tiksliai nežinanti, kokios priežastys galėjo lemti sūnaus galvytės deformaciją, tačiau mano, kad tam įtakos turėjo netinkama sūnaus padėtis nėštumo metu.

„Jis visą nėštumą prabuvo man po šonkauliais, tai įsivaizduokit, kiek po šonkauliais vietos. Gal taip susiformavo ta galvytė, čia dabar gali tik spėlioti. Galbūt ir tai, kad aš pirmą kartą mama ir mano toks nepastebėjimas.

REKLAMA

Šiek tiek uždelsėm, bet nuo septynių mėnesių pradėjom tą šalmo terapiją ir mums kažkaip padėjo dėl tos galvytės“, – teigia pašnekovė.  

Moteris sako girdėjusi, kad šią problemą gali lemti ir daug kitų įvairių priežasčių: „Gali būti tortikolis (kaklo raumenų disbalansas – aut. past.), žemas ar aukštas raumenų tonusas, taip pat vienos pusės galvytės nugulėjimas dėl to, kad vaikams sunku pasukti kakliuką.“

REKLAMA

Lauros teigimu, laiku nepastebėjus kūdikio galvytės deformacijos, ateityje vaiko gali laukti nemalonios pasekmės. Todėl ji ragina kitus tėvus atkreipti dėmesį ir pastebėjus nerimą keliančius signalus apsilankyti pas specialistą.

„Būna, kad viena akis tampa mažesnė, veidukas kreivesnis, visko būna. Esu girdėjusi, kad jeigu nespėji laiku, nepamatai, būna veido deformacijos, vaikams būna sunku gyventi su tuo. Bet, manau, kad tai yra tėvų kaltė, jeigu jie nepastebi tokių dalykų“, – įsitikinusi Laura.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų