Dažnai ravėkite, kadangi svogūnai gerai neauga, jei turi konkuruoti su kitais augalais. Pasirūpinkite, kad svogūno galva nebūtų pažeista, jei ravite kauptuku – geriausia visada ravėti rankomis.
Vos tik pradeda formuotis svogūno galva, panaikinkite belendančius svogūno žiedus, kadangi jis sutrikdo augalo augimą.
Kada nuimti derlių?
Svogūnus galima nuimti, kai viršutinis svogūno galvos sluoksnis pasidaro geltonas ir pradeda luptis. Derliui, planuotam rugsėjui, tai reguliariai turėtų būti daroma jau nuo liepos mėnesio, kol nuo pavasarį pasodintų svogūnų derlius tęsiasi vasaros viduryje.
Palikite svogūnus ant audinio saulėkaitoje arba gerai ventiliuojamame šiltnamyje maždaug 14 dienų. Šis laikotarpis padės svogūnams tinkamai sunokti. Kai viršutinis svogūno sluoksnis pasidaro sausas ir lengvai skilinėja, svogūnų galvas galima perkelti kitur. Dabar reikėtų juos laikyti šviesioje, vėsioje ir sausoje vietoje, rašo express.co.uk
Nelaikykite minkštų svogūnų galvų, geriau tokius kuo greičiau suvartokite, kai gaminate. Garažas ar nešildomas kambarys yra ideali vieta svogūnų laikymui. Svarbiausia jų nepalikti ant tiesioginių saulės spindulių.
Svogūnai po vieną gali būti įdedami į tinklinius maišelius. Galima naudoti ir kitus tinklinius maišelius, kuriuose paprastai laikote vaisius ar daržoves.
Maišelius geriausia pakabinti aukščiau nuo žemės. Rekomenduojama juos periodiškai tikrinti ir išmesti pagedusius svogūnus. Tokį patį metodą galima taikyti ir česnakams.
Vos tik svogūnai tinkamai išdžiūna, nupjaukite svogūno viršų, maždaug 2.5 cm. Svogūnus galima laikyti ir krepšiuose, idealiausia temperatūra – 0–4 laipsniai.