Nors dauguma moterų po lytinių santykių yra įpratusios nusišlapinti, tačiau daugelis vis dar pamiršta padaryti šį svarbų veiksmą. Teigiama, kad tai yra viena geriausių prevencinių priemonių norint apsisaugoti nuo šlapimo takų infekcijos atsiradimo.
Šlapimo takų infekciją dažniausiai sukelia bakterijos, kurios atsiranda dėl užterštumo po lytinių santykių ar tuštinimosi, rašoma thesun.co.uk.
Pūslės uždegimo sukeliami simptomai neretai būna keliantys skausmą ir diskomforto jausmą. Apie būtinybę nusišlapinti po lytinių santykių vis dažniau kalba ir ginekologai.
„Harley Street Gynaecology“ akušeris-ginekologas Ashfaqas Khanas sakė: „Ilgalaikis įsitikinimas, kad moterims šlapinimasis po bet kokio sekso, esant lytinių organų trinčiai, gali padėti išvengti šlapimo takų infekcijos.“
Negalima numoti ranka
Anot specialisto, šlapinimasis praėjus 30 minučių po sekso padeda išvalyti bakterijas ir neleisti joms pateikti į šlapimo takus. Tačiau jis pažymėjo, kad šlapinimasis po sekso „vargu ar bus naudingas“, jeigu bakterija jau yra papuolusi į šlapimo takus.
Apsisaugoti nuo šlapimo takų infekcijų galima ir dar keliais būdais. Anot gydytojo, rekomenduojama vengti: parfumuotų moteriškų higienos priemonių, aptemptų drabužių. Taip pat gydytojas pažymi, kad vienas svarbiausių aspektų – nelaikyti šlapimo, kai norima šlapintis.
Nors dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą išgydyti nesudėtinga, tačiau yra keli simptomai į kuriuos nederėtų numoti ranka. Kreiptis į gydytoją reikėtų tuomet, kai pasireiškia šie požymiai:
– labai aukšta temperatūra, karštis ir drebulys;
– labai žema temperatūra (žemiau įprastos normos);
– mieguistumas, sumišimas;
– skausmas pilvo apačioje arba nugaroje;
– kraujas šlapime.