• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pradėjus želti žolei, sodininkai vėl imasi svarbaus darbo – žolės pjovimo. Šylant orams, ji auga vis greičiau, žolės pjovimo sezonas prasideda priklausomai nuo orų ir paprastai baigiasi spalio mėnesį.

Pradėjus želti žolei, sodininkai vėl imasi svarbaus darbo – žolės pjovimo. Šylant orams, ji auga vis greičiau, žolės pjovimo sezonas prasideda priklausomai nuo orų ir paprastai baigiasi spalio mėnesį.

REKLAMA

Jei norite pagerinti savo sodo išvaizdą, „The Grass People“ atstovas Chrisas McIlroyus turi keletą patarimų, kokius darbus dabar derėtų atlikti, kad vaizdas džiugintų akis, rašo express.co.uk.

Jis sakė: „Jeigu norite parduoti savo turtą ir turite sodą, kuriam reikia pokyčių, galite atlikti keletą darbų, kad sodas atrodytų nepriekaištingai. Vienas iš jų – nupjauti veją, tačiau palikti ją pakankamo ilgio.“

1. Nupjaukite veją

Anot vejos specialisto, „sveika ir tvarkinga veja gali drastiškai pagerinti vaizdą sode ir tam nereikia jokių brangių augalų“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė: „Reguliarus pjovimas laikui bėgant pagerina bendrą vejos išvaizdą, todėl stenkitės ją pjauti kartą per savaitę, kai temperatūra yra šiltesnė, ir rečiau, kai atvėsta. Reguliariai naudojamą ir pjaunamą veją rekomenduojame palikti apie 20-40 mm aukščio.“

REKLAMA

Chrisas perspėjo, kad jei veją nupjausite per trumpai, galite „pažeisti veją“.

„Per trumpai nupjauta žolė yra pažeidžiama, jos galiukai gali pageltonuoti ar ruduoti“, – paaiškino jis ir pridūrė, kad veja geltonuoti ar ruduoti gali ir dėl to, kad yra atbukę žoliapjovės ašmenys.

Ekspertas pridūrė, kad vejoje taip pat gali atsirasti geltonų ir rudų dėmių plotai, jei karštais vasaros mėnesiais žolė nupjaunama per trumpai.

REKLAMA
REKLAMA

2. Iš naujo užsėkite nevienodai apžėlusius plotus

Balandžio mėnuo, kai temperatūra termometro stulpeliuose kyla, yra pats tinkamiausias laikas tręšti augalus ir sėti žolę, jei norite, kad vasarą veja atrodytų vešli.

Jei reikia pasėti žolę iš naujo, pirmiausia pašalinkite sudžiūvusią žolę, piktžoles ar samanas skarifikuodami ar grėbliu grėbdami tą vietą. Dirvožemis turi būti purus ir nesuspaustas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žolės sėklas galite sėti naudodami barstytuvą arba rankomis. Išbėrę sėklas vėl atsargiai perbraukite grėbliu, kad sėklos būtų dirvoje.

Pabaigai nestipriai užspauskite žemę kojomis arba voleliu, kad sėkla būtų tvirtai žemėje. Šį darbą užbaikite laistymu – gausiai paliekite vietą, kurioje išbarstytos sėklos.

3. Palaikykite tvarką

Kai veja nupjauta ir atrodo puikiai, pasirūpinkite, kad viskas atrodytų tvarkingai – surinkite žaislus ar įnagius, esančius ant vejos, surinkite šiukšles.

REKLAMA

Tai taip pat puikus metas sutvarkyti visus sode augančius augalus ar krūmus – juos apkarpyti, pašalinti visas negyvas, sergančias augalų dalis.

4. Išravėkite piktžoles

Chrisas teigė, kad piktžolių šalinimas yra vienas iš „pigiausių ir efektyviausių būdų“, kaip užtikrinti, kad sodas „atrodytų puikiai“.

Jis sakė: „Ypač svarbu prižiūrėti paradinę sodo pusę, tačiau reikėtų pasirūpinti, kad visos lauko erdvės būtų tvarkingos, jose neaugtų piktžolės“.

REKLAMA

5. Nuvalykite sode esančius daiktus

Dar vienas „greitas ir pigus“ būdas užtikrinti, kad sodas atrodytų „tarsi naujas“, yra nuvalyti visus sode esančius daiktus.

Nuvalykite vazonus, laistymo žarnas, kitus įnagius, tvoras, baldus – taip sodas atrodys kaip naujas. Taip pat pravartu perdažyti tvoras ir kitus dažytus paviršius, kurie atrodo nusidėvėję.

6. Perdažykite terasą

Verta perdažyti ne tik tvoras ir pavėsines ar kitus paviršius, kad šie atrodytų it nauji – Chrisas taip pat rekomenduoja perdažyti ir terasą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė: „Gali būti sunku palaikyti švarą kieme, tad jei norite greitai atnaujinti lauko erdves, perdažykite terasas – taip vaizdas sode bus daug geresnis.“

7. Sukurkite valgymo erdvę lauke

Jei neturite sodo baldų, bet norite potencialiems būsto pirkėjams padėti įsivaizduoti, kaip jie galėtų išnaudoti lauko erdvę, išneškite vidaus baldus į lauką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų