• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atėjęs į vieną iš prekybos centrų pirkėjas nustebo – liofilizuotų braškių kilogramo kaina – 749 eurai.

Atėjęs į vieną iš prekybos centrų pirkėjas nustebo – liofilizuotų braškių kilogramo kaina – 749 eurai.

REKLAMA

„Ir šios dienos auksinės „Rimibraškės, kilogramas 749 eurai“, – į socialinio tinklo „Facebook“ puslapį „Pricer.lt“ kreipėsi skaitytojas.

„Nors, ko gero, tai ir bus viena brangiausių maisto prekių matytų Lietuvoje, visgi skaitytojas klysta. Auksas kainuoja 60 000€ už kilogramą, bet va su sidabro kaina – 700€ už kilogramą pilnai palyginama.

Taip, be jokios abejonės, liofilizacija brangi technologija, bet jeigu pasižiūrėti pirmą pasitaikiusį liofilizuotų braškių pasiūlymą internete – tai 9.90 už 100g – jau beveik 10 kartų pigiau nei „Rimi“ pasiūlymas.

Tai tokios kainos ir tokios prekės labiau primena lochoteriją – „ai, pastatom, gal kas nupirks“. Tai ir yra pagrindinis lietuviškos kainodaros principas“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje.

REKLAMA
REKLAMA

Aukšta produkto kaina dėl gamybos proceso

„Rimi“ parduotuvės ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė komentuoja, kad liofilizuotų braškių gamintojai patys nustato savo kainodarą. 

REKLAMA

„Šios prekės ūkininkų krautuvėlė ilgametis mūsų partneris, kuris mūsų pirkėjams siūlo įvairius kaimiškus, natūralesnius produktus tiesiai iš Lietuvos ūkių ant jų namų stalo. Tai nišinis trumpųjų tiekimo grandinių projektas. Be to, jie patys nustato savo produktų kainodarą. 

Svarbu paminėti ir tai, kad liofelizuotai produkcijai būdingas išskirtinis gamybos procesas. Iš 1 kg išaugama tik 100g, taip pat tai labai ilgas procesas ir prekės pagaminimo ciklas – šaldymas, atvėsinimas, džiovinimas. Dideli energetiniai resursai ir specifinė įranga. Kitaip tariant, tai nėra tiesiog paprasta džiovykle pagaminama prekė. 

Taip pat šio gamintojo liofilizuotos braškės fasuojamas į stiklinius indelius dėl to, kad stiklinė pakuotė pasižymi aukštu barjeriškumu, o tai užtikrina produkto kokybinius parametrus ir prailgina produkto galiojimą laiką“, – komentuoja E. Krasauskienė.

daržo braškė labai nedidelio vertingumo uoga. kam "kišti" tiek energijos ir gauti niekinės vertės džiuvėsį. jei kam tų džiovintų uogų reikia, džiovinkit lengvai džiūvančias, daugiau naudingų medžiagų turinčias. aš džiovinu aronijas, skinasi vėlai, prieš šalnas, sandėliuke su visom kekėm paskleidžiu, be jokios "liofilizacijos" sudžiūva iš lėto. nori meti į arbatą, nori į košę. aš labiausiai vertinu sumestas porai dienų į brendį, o po to į juodą šokoladą.
S u s i k i š k i t
zmonems jau tikriausiai viskas gyvenime yra gerai, kad atkreipia i tokias nesamones demesi ir publikuoja straipsnius. juk cia ne duona ir ne vaistai. cia yra ne pirmo ir net ne trecio butinumo preke. jei kazkas neiperka, tai del to nesusirgs ir nenumirs. o jeigu kazkas pasiruoses uz tas uoga tiek daug moketi, tegu moka. o jeigu per brangu ir niekas nepirks, tai ta imone bankrutuos. juk gyvename rinkos salygomis, nesvarbu, kad siek tiek iskreiptos. geros dienos visiems. ir laukiame straipsniu, kodel LV lagamineliai kainuoja tukstancius euru, kai turguje galima nusipirkti uz 15 euru
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų