„Vakarykščio vakaro gamtos pasaka. Viename iš mūsų postų sulaukėme klausimo, kodėl miško kameromis nenufilmuojame „dainuojančio“ elnio. Su miško kameromis tai turbūt misija neįmanoma arba turi sutapti daug aplinkybių, kad tai pasisektų.
Tad teko imti į rankas rankinę kamerą ir keliauti filmuoti „dainų šventę“ į rezervato apsaugos zoną. Vieta jau buvo nusižiūrėta. Teko tik kantriai palaukti – o gal pasiseks. Šiltas vakaras (26–27 laipsniai šilumos) labai jau dideliu optimizmu nedvelkė.
Ypač pasirodžius tik stirninui. Tik už valandos pasirodė pirmaisiais ragais ylaragis, o tai reiškė, kad visai netoliese miške ir jo visa draugija – patelės su jaunikliais“, – rašoma socialiniame tinkle „Facebook“.
Miške užfiksuotas neeilinis įvykis
„Išėjo ir vėl atėjo stirninas. Ir tik už gero pusvalandžio pasigirdo netoliese riaumojimas ir dar už dešimties minučių sušlamėjo miškas ir krūmai. Pasirodė jie, ilgai laukti taurieji elniai lydimi Dainoro (taip pavadinkim dainingąjį patiną).
Išėjęs į didelę miško pievą (sceną) Dainoras iš karto ėmėsi darbo – pirmiausia surengė šokių dieną ylaragiui ir jį pašokdino. Pas elnius jau taip įprasta, kad net ir „dainų dainelei“ netinkantis be atrankos dainų šventėje dalyvauti negali.
Na, o stirninas vis tik pasiliko stebėti. Ne veltui vakar buvo mokslo ir žinių diena. Rudeniop, kaip visada, esti didelės temperatūros „žirklės“. Saulei leidžiantis už miško lajos oras staiga ima vėsti ir pieva dengiasi rūku.
Atrodo susidarė, bent jau mums taip atrodo, idealios oro sąlygos šventei. Atrodo ir romantikos prideda. Šventė vis darėsi intensyvesnė... Pasižiūrėkite patys.
Tik jau beveik sutemus ir dalyviams pasitraukus į kitą pievos kraštą nepabaidžius elnių pasisekė pabėgti iš filmavimo aikštelės. Kitų „Dainorų“ balsai pasipylė iš visų pusių“, – rašo Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas.