miškas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miškas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miškas“.
Ministerija – už švelnesnę miškų kirtimų pasienyje tvarką nei siūlo Seimo nariai
Grupei Seimo narių siūlant nuo 2026 metų apriboti plynuosius miškų kirtimus pasienyje ir pakelėse tam tikru atstumu nuo Rusijos ir Baltarusijos sienos, Aplinkos ministerija (AM) siūlo Vyriausybei švelnesnį variantą.
Ministerijos Miškų politikos grupės patarėja Zita Bitvinskaitė BNS teigė, kad projektas koreguojamas dėl su kariškais suderintų trijų priežasčių.
Tūkstantinės baudos negąsdina – gyventojai toliau šiurpina savo elgesiu: „Labai supykdė“
Baudos už gamtos teršimą gali siekti tūkstančius eurų, tačiau kai kurių žmonių tai vis tiek nestabdo paversti miškus nelegalių sąvartynų vieta. Šįkart Vilniaus apylinkėse, miške, buvo aptiktas kalnas šiukšlių, tarp kurių – asmeninės nuotraukos, pagal kurias socialiniuose tinkluose gyventojai bando miško niokotojus atpažinti.
Miške pamatytas vaizdas šokiravo net specialistus: reaguoti teko žaibiškai
Kauno marių regioniniame parke išvystas vaizdas pribloškė net specialistus – net vietoje, kuri skirta edukuoti ir pažindintis su gamta ir jos turtai, įsisuko vandalai.
Kauno marių regioninis parkas socialiniuose tinkluose pasidalijo vaizdais, kaip atrodo nuniokoti informaciniai ir prevencinis stendai prie Kalniškių konglomeratų atodangos.
Pamatytas vaizdas šokiravo
Radus tokią nemalonią staigmeną specialistai reagavo nedelsiant ir jau sutvarkė suniokotą turtą.
Išgirdusi, kad miškuose auga grybai, Gražina išėjo patikrinti ir nustėro: „Kažkokios anomalijos“
Vos prasidėjus naujiems metams kai kur miškuose pūpso spalvoti grybai – voveraitės, kelmučiai, baravykai ir žaliuokės. Radinius žmonės fiksuoja ir kelia į socialinius tinklus, o grybautojai pripažįsta, kad sausio mėnesį grybauti dar neteko. Pasak mikologų, grybai toliau dygsta ir auga dėl šiltesnės žiemos ir neįšalusios žemės ir įspėja – žieminiai grybai gali būti pašalę arba pradėję irti, todėl gali būti ir nuodingi.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Pamatę, kas vyksta miške, specialistai parodė visiems: sunku sulaikyti šypseną
Paskutinę praėjusiųjų metų dieną Žuvinto biosferos rezervate buvo pastebėtas didingas laukinis gyvūnas – briedis. Gamtininkai užfiksavo gyvūną ir parodė visiems vaizdo medžiagą.
Užfiksavus didingą laukinį gyvūną, gamtininkai jį parodė visiems.
Pasirodė briedis
Paskutinę praėjusiųjų metų dieną savo „Facebook“ puslapyje Žuvinto biosferos rezervato gamtininkai pasidalijo pasirodžiusio briedžio kadrais. Laukinis gyvūnas pasirodė prieš kamerą ir toliau keliavo per mišką.
Išvydęs vaizdą miške kaunietis negalėjo patikėti savo akimis: to nebuvo matęs
Šeštadienį naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ sulaukė skaitytojo laiško apie netikėtas radybas miške – ant medžių kabančias daržoves. Tiesa, jos ne pačios čia „užaugo“, skaitytojo teigimu, ant medžių jas miško žvėreliams paruošė vaikai.
„Šis rytas, šeštadienis, 10 val., Kleboniškio miškas. Darželinukai, pasirūpino miško gyventojais“, – laišką pradėjo su „Kas vyksta Kaune“ susisiekęs kaunietis.
To dar nebuvo matęs
Vyras teigia, jog to dar nebuvo matęs.
Už sunaikintą miško paklotę Klaipėdos rajono gyventojui teks pakloti beveik 29 tūkst. eurų
Pernai pavasarį miško paklotę Mažučių kaime sunaikinusiam Klaipėdos rajono gyventojui, teismo sprendimu, teks atlyginti beveik 28 750 eurų siekiančią padarytą žalą.
„Džiaugiamės, kad šis teismo sprendimas užtikrins miškui padarytos žalos atlyginimą. Sunaikinus miško paklotę, miškas netenka svarbios savo dalies, neapsaugomas dirvožemis, miško paklotės fauna ir flora, tai turi ilgalaikių pasekmių visam miškui.
Lietuviai miškuose masiškai ieško šių radinių: jie vertinami net užsienyje
Dauguma grybautojų mano, kad grybavimo sezonas baigiasi rudens pabaigoje. Vis tik, jie smarkiai klysta, nes netgi žiemos metu auga grybai, kuriuos vertėtų įsidėti į pintinę ir parsinešti jų namo.
Gamtininkas Deividas Makavičius pasakojo, kad tik aistringi ir jau labiau pažengę grybautojai žino, kad į grybų „medžioklę“ verta pasileisti ir žiemą.
Pasak jo, yra tokių grybų, kurie yra valgomi, bei pradeda dygti vėlyvą rudenį arba ankstyvą pavasarį. Pašnekovas atskleidė dvi rūšis tokių grybų.
Pamačius, kas Kaune atklydo iš miško, negalėjo patikėti: parodė visiems
Šeštadienio popietę vairuotojai užfiksavo Europos prospekte, prie pat judrios gatvės besiblaškančią stirną.
Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ grupėje kaunietė pasidalijo vaizdo įrašu ir įspėjimu vairuotojams – besiblaškanti stirna gali bet kuriuo metu išbėgti į judrią gatvę.
„Europos pr. Būkit budrūs. Laksto stirnos, nubėgo link botanikos sodo, bet labai blaškosi. Vienai merginai atsimušė į automobilio šoną, kitai – šoko per kapotą.
Su metalo detektoriumi vaikščiojęs kaunietis nustėro, ką rado: už tai siūlė daug pinigų
Kaunietis Vladimiras Valčiukas kitąmet skaičiuos du dešimtmečius, praleistus neatsitraukiant nuo savo hobio – įvairių radinių ieškojimo su metalo ieškikliu. Vyras pasakojo, kad ši veikla leidžia atrasti ne tik po žeme užkastus lobius, bet ir iš arčiau susipažinti su istorija. Pokalbio metu jis pasidalijo, kuo jį žavi ši veikla bei kokių įdomių ir vertingų radinių pavyko aptikti.
REKLAMA
REKLAMA
Jurbarko rajone užfiksuotas keistai besielgiantis elnias: įtaria užkrečiamą ligą
Gamtos mylėtojai ir medžiotojai pastaruoju metu Lietuvoje stebi keistus su elniais ir stirnomis susijusius reiškinius. Jie, atėję į pievas ar net žmonių kiemus, sukasi ratu ir niekur neina, nesibaimina žmonių. Medžiotojai įtaria, kad tai gali būti pavojingos – lėtinės elnių išsekimo ligos, pažeidžiančios žvėrių smegenis – simptomas.
Nors nėra duomenų, kad ši liga yra perduodama žmogui, tačiau mokslininkai iki šiol nesutaria, ar ji žmonėms yra nepavojinga.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Įspėja Lietuvos vairuotojus: jokiu būdu neimkite šio radinio kelyje – už tai gresia bauda
Lapkričio pabaigos-gruodžio pradžios laikas yra pavojingas tuo, kad pastebimi dažnesni vairuotojų susidūrimai su laukiniais gyvūnais. Dėl to svarbu žinoti, kaip elgtis kelyje partrenkus gyvūną.
Aplinkosaugos specialistai pasidalijo, ką reikėtų daryti susidūrus su gyvūnu.
Išsklaidė mitus
Socialiniame tinkle „Facebook“ Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo naudinga informacija vairuotojams apie tai, kokia veiksmų seka turėti sekti kelyje susidūrus su gyvūnu.
Pamačiusi, kas vyksta miške, Alma griebė telefoną: tokio vaizdo nebuvo regėjusi
Savaitgalį Prienų rajone, Papilvyje, buvo užfiksuotas neįprastas gamtos reiškinys. Tai – miške garuojantys medžių kamienai, kurie buvo įkaitinti pasirodžiusios Saulės spindulių.
Pamačius šį reiškinį, po mišką vaikščiojusi Alma jo pro akis nepraleido – griebėsi kameros ir užfiksuotą reginį parodė visiems.
Atėjusi į mišką Lina nustėro: negalėjo patikėti, kaip auga grybai
Nors Lietuvoje jau pasirodė pirmasis sniegas, jis neatbaido aistringų grybautojų. Viena iš jų – Lina – prieš kelias dienas vaikščiojo miške Kauno rajone ir aptiko akį traukiantį vaizdą. Tai – ąžuolyne, neįprastai rato forma išdygę balti grybai.
Šis reiškinys sudomino Liną ir ji jo fotografijomis pasidalijo „Facebook“ grupėje „Grybautojai“. Ji pasakojo, kad tokį reginį aptikti buvo netikėta.
Apie tai, kodėl grybai auga ratu, naujienų portalui tv3.lt papasakojo gamtininkas Almantas Kulbis.
Pamatę, kas vyksta Lietuvos miške, nustebo net specialistai: kiti bėgtų neatsisukdami
Vakar, lapkričio 11 dieną, gamtininkams Žuvinto biosferos rezervate pavyko užfiksuoti mitais apipintus didžiuosius Lietuvos miškų plėšrūnus – vilkus.
Šių plėšrūnų gauja pasirodė Žuvinto paliose.
Parodė visiems
Vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti didieji miško plėšrūnai, savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo Žuvinto biosferos rezervato specialistai.
Pasak jų, vilkai jau pasidabinę žieminiu kailiu.
Plinta stulbinanti nuotrauka iš Trakų: sunku patikėti, kad šis vaizdas tikras
Neries regioninio parko teritorijoje vinguriuojantis Vilsos upelis stebina lankytojus nepaprastu gamtos reiškiniu – natūraliais kriokliais. Tai vienintelis tokio tipo upelis Lietuvoje, kuriame tėkmė formuoja krioklių eilę per klintinius tufus.
Vilsos slėnio šlaitai gilūs, o aplink upelį veši natūralus miškas, todėl ši vieta išlieka laukinė ir tikrai autentiška.
Suformavo eilę krioklių
„Paslaptinga Neries regioninio parko vieta – nuostabioji VILSA.
Atėjusi į mišką Tatjana negalėjo patikėti, kiek grybų rado: parodė visiems
Nors lauke lengvas šaltukas ir minusinė temperatūra, bet žmonės miškuose vis dar randa grybų. Į mišką nuėjusi Tatjana savaitgalį negalėjo patikėti, kad tokiu oru dar galima rasti tiek grybų. Ji nufotografavo ir pasidalijo „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“.
„Šiandien .....-1 šalčio. Bet“, – rašė Tatjana ir dalijosi nuotraukomis.
Tatjana rado daug pelkinės ūmėdės. Kai kurie grybautojai patarė jai, kaip skaniai paruošti, kad pelkinė ūmėdė labai gerai tinka marinavimui.
Atėjusi į mišką Brigita aptiko neeilinį radinį: kas tai, suprato tik vėliau
Ne vienas lietuvis mėgsta lankytis miške ir pasidairyti bei namo parsinešti tokių rudeninių gėrybių, kaip grybai ar uogos. Visgi klaipėdietė Brigita, vaikščiodama po Klaipėdos rajone esantį Kairių poligoną, išvydo visai kitokį reginį.
Išėjusi pasimėgauti gamta ir pagrybauti, moteris miške aptiko neįprastą radinį – gyvūno kaukolę. Ši gulėjo ant žemės lyg niekur nieko ir liudijo apie nežinomo gyvūno gyvenimo pabaigą.
Atėjusi į mišką Virginija negalėjo patikėti, kokius grybus rado: parodė visiems
Praėjusį savaitgalį Virginiją išėjo pasivaikščioti į Anykščių rajone esantį mišką. Bevaikštant gamtos apsuptyje ir besidairant grybų moters akis patraukė mėlynuojantis miško kraštelis. Priėjusi artyn Virginija suprato, kad akys jos neapgauna – ji aptiko daugiau nei dešimt mėlynų grybų.
Savo užfiksuotais miške mėlynuojančiais grybais moteris pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ „Gamta, kraštovaizdžiai, senoji architektūra (tik nuotraukos)“ grupėje.
Ingos radinys Lietuvos miške pribloškė ir specialistus: to matę tokioje vietoje nebuvo
Praėjusią savaitę Inga išėjo pasivaikščioti ir pasimėgauti gamta į Varėnos rajone esantį Karužų mišką. Bevaikštant samanotais miško takais moters akį patraukė tolumoje baltuojantys objektai. Priėjusi arčiau Inga pamatė, kad tai – masyvūs nežinomo gyvūno kaulai.
Šis radinys moteriai užminė mįslę – kokio tai gyvūno kaulai ir kas jam galėjo nutikti. Aplink gyvūno kaukolę mėtėsi ir kiti kaulai, kurie signalizavo, kad miško žvėrys jų dar neišnešiojo.
Pamatę, kas iš miško atklydo į Kupiškio rajoną, griebė kamerą: kiti bėgtų neatsisukdami
Penktadienio rytą Kupiškio rajono medžiotojus nustebino nedažnas reginys – šalia filmuojamos pašaro statinės pasirodė iš miško atklydęs savo dydžiu įspūdingas gyvūnas – meška.
Medžiotojai pasidalijo šiuo vaizdo įrašu ir pasidžiaugė neįprasta Kupiškio krašto lankytoja.
Užfiksavo mešką
Vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota meška, savo „Facebook“ puslapyje pasidalijo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija. Įraše galima matyti aplink pašaro statinę slampinėjančią mešką.
Atėję į šias Lietuvos kapines pakraupo: išvysti tokio vaizdo nelinkėtų niekam
Tvarkingos ir savotiškai jaukios, medžių apsuptos senos kapinaitės miško pakraštyje vis dar naudojamos pagal paskirtį. Artėjant Vėlinėms, žmonės paprastai stengiasi sutvarkyti artimųjų kapus, pasirūpinti tvarka ir teritorijoje apie kapines.
Tačiau atvykusių čia Parovėjos seniūnijos darbuotojų laukė netikėtumas – kažkas atvežė ir sukrovė prie kapinių šūsnį atliekų maišų.
Atėjusi į mišką Inga negalėjo patikėti, kokį grybą rado: parodė visiems
Prieš maždaug savaitę laiko vaikštinėdama po mišką Varėnos rajone Inga aptiko jos akį patraukusį radinį. Tai – neįprastos formos, didelis grybas, kurį moteris nieko nelaukusi įamžino.
Šio grybo nuotraukomis Inga pasidalijo „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje. Moteris buvo susidomėjusi radiniu ir klausė grupės narių, kas tai per radinys.
Atsakė gamtininkas
Naujienų portalui tv3.lt apie Ingos radinį papasakojo gamtininkas Deividas Makavičius.
Mįslinga jaunos moters mirtis: pradėję irti palaikai rasti Tauragės miške
Tauragėje, Skaudvilės gatvėje, miške, rastas kūnas irimo stadijoje, antradienį pranešė Tauragės apskrities policija.
Įvykio vietoje pirmadienį taip pat rasta kuprinė, kurioje buvo asmens dokumentas, priklausantis moteriai, gimusiai 1992 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Įspėja visus Lietuvos gyventojus: jokiu būdu dabar nerinkite šių grybų
Ne paslaptis, kad lietuviai – aistringi grybautojai, tad ne vieną iš jų šiuo metu galima sutikti miške ieškant rudeninių gėrybių. Visgi, daugelis pastebi, kad nors dienos metu temperatūros stulpelis laikosi gana aukštai, visgi, naktimis atvėsta ir rytais pasirodo šalnos. Tuomet daugeliui kyla klausimas – ar galima rinkti grybus po šalnų?
Gamtininkas Deividas Makavičius pokalbio metu nurodė, kad šiuo metu pagrindinis grybavimo sezonas jau yra pasibaigęs.
Šiame Lietuvos mieste skelbia stichinę nelaimę: dėl visko kaltas vienas gyvis
Rugsėjo pabaigoje Rokiškio rajono savivaldybė dėl kenkėjo žievėgraužio tipografo rajono miškams padarytos žalos paskelbė stichinę nelaimę.
Toks sprendimas priimamas jau nebe pirmą rudenį, o miškininkai linguoja galvomis – šios kirmėliuko padaryta žala ateityje gali stipriai pakeisti kraštovaizdį.
Situacija – kasmet aštresnė
Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, stichinė nelaimė savivaldybių miškuose skelbiama tada, kai bendras pažeistų medžių kiekis pasiekia 25 tūkstančius kubinių metrų.
Pamatęs, kas vyksta Lietuvos miške, nebegali tylėti: parodė visiems
Šį savaitgalį, spalio 10–13 dienomis Kauno, Kaišiadorių, Kėdainių, Kazlų Rūdos, Prienų ir Raseinių rajonuose vyko karinės pratybos. Jų metu ginkluoti kariai naudojo imitacinius šaudmenis.
Šie rasti šaudmenys sukėlė klausimų neabejingam kauniečiui.
Nemaloni staigmena
Vaišvydavos miške apsilankęs kaunietis rado nemalonią staigmeną: miške mėtėsi šaudmenų atliekos. Jas miške galimai „paliko“ pratybose dalyvavę kariai.
Nelaimė miške: medis prispaudė vyrą, jis mirė
Šilalės rajone medis prispaudė žmogų, jis mirė.
Kaip pranešama policijos įvykių suvestinėje, spalio 11 d. apie 15 val. Šilalės r. Paneročio k., miške, pjovimo metu, virstantis medis prispaudė vyrą (gim. 1970 m.), kuris tą pačią dieną pristatytas į Šilalės ligoninę, dėl patirtų sužalojimų, mirė.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Valdas Kaubrė toliau vadovaus Valstybinių miškų urėdijai
Valstybinių miškų urėdijai toliau vadovaus Valdas Kaubrė, pranešė Aplinkos ministerija.
Ministras Simonas Gentvilas penktadienį V. Kaubrę paskyrė antrai kadencijai.
„Naujoje kadencijoje generalinis direktorius turės užtikrinti didesnį naujų miškų įveisimą, brandžių miškų saugojimą, rekreacinių zonų kūrimą, racionalų, pamatuotą medienos išteklių panaudojimą“, – pranešime sakė ministras.
V. Kaubrė urėdijai vadovauti pradėjo 2019 metais.
Planuojate eiti grybauti? Policija jums siunčia svarbią žinią
Varėnos policija atkreipia dėmesį: savaitgalį ypatingai pastebimas išaugusių pranešimų skaičius dėl pasiklydusių žmonių miškuose.
SAUGOKIME SAVE IR SAVO ARTIMUOSIUS!
Policijos patarimai
Grybautojai, vykdami į mišką, turėtų pasirūpinti ne tik krepšiais gėrybėms. Ypač svarbu, kad žmonės tinkamai pasiruoštų tokiai iškylai:
išvykdami iš namų praneškite artimiesiems kur vykstate, kiek maždaug laiko praleisite miške.
Pamatęs, kas vyksta Lietuvos miške, Olegas nebegali tylėti: parodė visiems
Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra rado žmonių paliktas atliekas. Vyras atvirauja: „Tai ne pirmas kartas.“
Kazlų Rūdos savivaldybėje esantis miškas, galintis būti švaria ir ramia gamtos prieglobsčio vieta, vėl tapo žmonių aplaidumo liudijimu.
Užfiksuotas vaizdas Lietuvos miške nustebino net specialistus: negalėjo patikėti, ką mato
Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato specialistai gamtos mylėtojams turi džiugią žinią – anksčiau miške užfiksuoti vilkų jaunikliai ne šiaip atklydo, jie čia ir įsikūrė. Tai specialistus džiugina, mat jau kurį laiką apylinkėse gyveno vos keli vilkai.
Naktį miške vaikštančius vilkus Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate pavyko užfiksuoti miške įrengtoms vaizdo stebėjimo kameroms. Medžiagoje matyti, kad vilkų jau ne vienas ir ne du, o mažiausiai septyni.
Vaizdas Lietuvos miške suvirpino širdis: parodė visiems
Karšuvos giria vėl pasipildė naujais gyventojais. Vaišvilės valstybiniame gamtiniame rezervate kasmet vyksta išaugintų kurtinių išleistuvės. Šie paukščiai, kurie dėl savo jautrumo ir išskirtinės ekologinės reikšmės yra nykstantys, ypatingi ne tik savo išvaizda, bet ir svarba miško ekosistemai.
Rugsėjo 23 dieną rezervate į laisvę buvo paleistos šešios kurtinių patelės ir vienas patinas.
Agresyvi patelė
„Vakar rezervato teritorija, o ir visa Karšuvos giria pasipildė naujais gyventojais.
Atėjusi į mišką Ilona negalėjo patikėti, kokį grybą rado: parodė visiems
Praėjusią savaitę Ilona išėjo pasivaikščioti į Klaipėdos rajone, Giruliuose esantį mišką. Bevaikščiodama gamtoje moteris aptiko neįprastą radinį – tarsi nedidelėmis kerpėmis apaugusį grybą.
Šia nuotrauka moteris pasidalijo „Facebook“ grupėje pavadinimu „Miško radiniai“. Šioje grupėje smalsuoliai dalijasi įvairiomis savo miške surastų radinių nuotraukomis.
Nuotraukoje galima matyti nedidelį, tarsi kerpėmis apaugusį grybą, kuris slepiasi tarp aplinkos žalumos.
Pamačius šį vaizdą miške nedelsiant sustokite: įspėja visus Lietuvos gyventojus
Šiuo metu daugelis besimėgaudami dar šiltais orais keliauja pasibūti į gamtą. Ten galima aptikti sužeistų laukinių gyvūnų, kuriems reikalinga pagalba, dėl to gamtininkai praneša, ką svarbu žinoti norint padėti sužeistajam.
Aplinkos apsaugos departamentas dalijasi, kaip tinkamai pasielgti pamačius sužeistą laukinį gyvūną.
Atėjęs į mišką Darius nustėro: rado tai, apie ką svajoja tūkstančiai
Šio sekmadienio popietę Darius išėjo pasivaikščioti po Rokiškio rajone esantį Pokenės mišką. Bevaikščiojant miško takais jo akį užkliudė neįprastas, net šiurpinantis radinys – tai buvo ant kelio gulinti masyvi gyvūno kaukolė.
Atidarytas vienas populiariausių pažintinių takų Lietuvoje: vaizdai čia užburia
Kalvotoji, autentiška kultūra, didinga istorija bei ryžtingais ir darbščiais žmonėmis pasigirti galinti Žemaitija – kraštas, kuriame susipina miškai, ežerai ir pelkės. Čia miškuose slypi gražiausi gamtos lobiai, šalia jų stūkso piliakalniai, gyventojus į gamtą kviečia išsiraizgę pažintiniai, pėsčiųjų ir dviračių takai. Ir nors žemaičių krašte pamatyti ir aplankyti tikrai yra ką, ko gero, daugiausiai dėmesio sulaukia Lopaičių pažintinis takas.
Turite žemės? Skiria paramą už medžius joje: mokės 900 Eur/ha
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugsėjo 17 d. kviečia gyventojus, turinčius žemės sklypus, teikti paraiškas ir gauti paramą medžių savaiminukų išsaugojimui bei įtraukimui į miško žemės apskaitą.
Teikiama parama – galimybė gyventojams labai tiesiogiai prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, rašoma agentūros pranešime žiniasklaidai.
Dotacijoms numatyta skirti 4 mln. eurų Klimato kaitos programos lėšų. Kompensacijos dydis vienam pareiškėjui – 900 eurų (su PVM) už 1 hektarą.
Radinys Lietuvos miške pribloškė net specialistus: to išvysti nesitikėjo
Įgyvendinant LIFE integruotąjį projektą „NATURA 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, Punios šilo teritorijoje atlikti tyrimai džiugina rezultatais. Iš joje aptiktų daugiau nei 570 vabalų rūšių, 28 iš jų – Lietuvoje rastos pirmąkart.
„Punios šilas neabejotinai yra vertingiausia biologinės įvairovės atžvilgiu miško teritorija. Ilgą laiką jame buvo vykdoma ribota ūkinė veikla ir tik pastaraisiais metais jai suteiktas rezervato statusas.
Už taromatuose paaukotas lėšas Raseinių rajone išpirktas ąžuolynas
Už gyventojų paaukotus pinigus „Sengirės fondas“ Raseinių rajone išpirko daugiau kaip šimtmetį skaičiuojantį ąžuolyną, kuris nuo šiol bus apsaugotas nuo kirtimų ir žmogaus veiklos.
Netoli Kaulakių gyvenvietės augantis ąžuolynas buvo išpirktas už beveik 29 389 eurus.
Įspėja visus Lietuvos grybautojus: jums tai žinoti būtina
Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų.
Atvykus į mišką grybauti, uogauti ar tiesiog pasivaikščioti gryname ore dažnas net nepagalvoja, kad kelio atgal iki automobilio ar vietos, iš kurios pajudėjo, gali taip lengvai neberasti.
Parodė, kas naktimis vyksta Lietuvos miške: kiti to matę nėra
Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti miško gyvūnai.
Vaizdo įrašo pradžioje matoma po mišką vaikštanti lūšis, vėliau miško takeliu prabėgantis vilkas, lėtai žingsniuojantis elnias, prie vandens telkinio stovinčios trys stirnos bei žolynuose prie vandens kažko ieškantis šernas.
Parodė, kas naktimis vyksta Lietuvos miške
Vaizdo įrašas surinko net 1,3 tūkst.
Už taromatuose paaukotas lėšas Raseinių rajone išpirktas ąžuolynas
Už gyventojų paaukotus pinigus „Sengirės fondas“ Raseinių rajone išpirko daugiau kaip šimtmetį skaičiuojantį ąžuolyną, kuris nuo šiol bus apsaugotas nuo kirtimų ir žmogaus veiklos.
Netoli Kaulakių gyvenvietės augantis ąžuolynas buvo išpirktas už beveik 29 389 eurus.
Už 1 veiksmą savo sode Lietuvoje – bauda iki 300 eur: nesakykite, kad nežinojote
Nors vasara jau pasibaigė, tačiau lauko darbai dar nėra pasibaigę. Pjaunama žolė, genimos nudžiūvusios šakos, raunamos piktžolės. Taip susidaro biologiškai skaidžios atliekos dar vadinamos žaliosiomis atliekomis.
Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, ką apie bioskaidžių atliekų tvarkymą reikia žinoti ir kokia atsakomybė laukia tų, kurie nesilaiko reikalavimų.
Radinys Lietuvos žemėje pribloškė net specialistus: to rasti nesitikėjo
Vilkaviškio rajono pietvakariuose esančiame Vištyčio regioniniame parke buvo rasta nauja saugomų grybų rūšis. Tai – tikrasis žvynbaravykis, kuris dabar yra įtrauktas į saugomų rūšių informacinę sistemą.
Gamtininkai džiaugiasi radiniu, o taip pat ragina grybautojus po rudeniško lietaus paieškoti dar vienos saugomos rūšies grybo.
„Sengirės fondui“ skirtuose taromatuose gyventojai paaukojo per 1 mln. pakuočių
Akcijos metu „Keisk tarą į šlamančius“ šalies gyventojai rugpjūtį „Sengirės fondui“ skirtuose taromatuose paaukojo daugiau nei milijoną butelių. Už juos iš viso surinkta daugiau nei 100 tūkst. eurų, už kuriuos ir toliau bus išperkami senųjų miškų plotai, taip siekiant juos apsaugoti nuo kirtimų ir kitos žmogaus veiklos.
Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) duomenimis, ypač aktyviai gyventojai aukojo vasaros metu – tiek po vieną užstato pakuotę, tiek dešimtimis.
Utenos rajone ugniagesiai gelbėjo koją miške susižeidusį vyrą
Utenos rajone sekmadienį ugniagesiai gelbėjo koją miške susižeidusį vyrą, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
PAGD duomenimis, 8 val. 5 min. pranešta, kad Palijoniškio gatvėje pranešėja girdi gelbėjimo šauksmą, galimai upėje kažkas skęsta.
Ugniagesiam atvykus į įvykio vietą, balso jau nesigirdėjo.
Vilniaus rajone degė apie 4 hektarai miško paklotės: vis dar gesinami pavieniai židiniai
Vilniaus rajono Liesiškių kaime sekmadienį popiet užsidegus miško paklotei, gaisras yra lokalizuotas, ugniagesiai su miškininkais gesina pavienius židinius.
„Gaisras 17.30 val. lokalizuotas. Miške vis dar yra pavienių židinių, gaisrą gesina jungtinės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos ir trys miškininkų autocisternos, jie gesina miško vidų“, – BNS nurodė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Situacijų koordinavimo skyrius.
Įspėja visus Lietuvos grybautojus: jums tai žinoti būtina
Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų.
Atvykus į mišką grybauti, uogauti ar tiesiog pasivaikščioti gryname ore dažnas net nepagalvoja, kad kelio atgal iki automobilio ar vietos, iš kurios pajudėjo, gali taip lengvai neberasti.
Pamatę, kas dieną vyksta miške, nustėro net ekspertai: parodė visiems
Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas užfiksavo ir savo socialiniame tinkle pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matyti ir girdėti neeilinis įvykis.
„Vakarykščio vakaro gamtos pasaka. Viename iš mūsų postų sulaukėme klausimo, kodėl miško kameromis nenufilmuojame „dainuojančio“ elnio. Su miško kameromis tai turbūt misija neįmanoma arba turi sutapti daug aplinkybių, kad tai pasisektų.
Tad teko imti į rankas rankinę kamerą ir keliauti filmuoti „dainų šventę“ į rezervato apsaugos zoną.