Apie juos pranešė žmonės, paskambindami Bendrosios pagalbos telefonu 112, o atgabeno į muziejų VšĮ „Būk mano draugas“, rašoma Lietuvos jūrų muziejaus pranešime.
Pajūryje rastos ruoniukės
Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, gelbėjantis Baltijos pilkųjų ruonių jauniklius jau 35 metus, pasakoja, kad rasti nusilpę gyvūnai yra patelės, abi sveria vienodai – po 13,2 kg.
„Ruoniukės yra išsekusios, pavargusios, kastinių žaizdų yra, bet jos negilios, – pasakoja biologas. – Rastinukėms skirti antibiotikai ir taikoma pirminė reabilitacija, atstatomas skysčių balansas.
Mažylės kol kas maitinamos per zondą specialiu trintu mišiniu iš rehidrono, silkės, įvairių vitaminų ir mikroelementų.“
Kiekvienais metais Lietuvos pajūryje randama daugiau nei 20 išsekusių ruonių jauniklių. Sužeisti, sergantys, pasimetę ruoniukai gydomi, reabilituojami, o sustiprėję – paleidžiami atgal į Baltijos jūrą.
Muziejaus specialistai, pastebėjus ruonį pakrantėje prašo: nevaryti ruonio atgal į vandenį, nešert, neliesti, apsaugoti nuo šunų ir per daug smalsių žmonių bei skambinti Bendrosios pagalbos telefonu 112. Jei yra galimybė, prašoma sulaukti, kol atvyks pagalba.
Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) – rūšis, įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą. Lietuvos pakrantėse ši rūšis ne itin dažnai sutinkama, o bendrai Baltijos jūroje ruonių populiacija yra apie 50 000 individų. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų.
Jau nuo šio penktadienio Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre rengiamos ekskursijos „Keičiuosi aš, keičiasi jūra“, jų metu lankytojai supažindinami ir su gydomais ruoniukais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!