Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM socialiniuose tinkluose priminė, kad nors širdis yra vienas svarbiausių organų, širdies ligos pakerta vis jaunesnius.
„Širdis – sunkiausiai dirbantis žmogaus organas. Ji plaka be pertraukos nuo pirmosios iki paskutinės gyvenimo akimirkos. Deja, vis daugiau ir vis jaunesnių žmonių susiduria su širdies ligomis“, – rašoma feisibuke.
Visai neseniai buvo minima Pasaulinė širdies diena, todėl specialistai pasidalino priminimais, kaip pasirūpinti savo širdies sveikata.
Apsaugokite savo širdį
Pirmiausia, patariama mažiau sėdėti, daugiau judėti, juk sakoma, kad sportas – sveikata.
„Deja, dauguma žmonių dirba sėdimus darbus biuruose, o ir grįžę namo netrunka patogiai įsitaisyti ant sofos prieš televizorių... Iškeiskite sofą į pasivaikščiojimą gamtoje, dviratį, bėgimo batelius ar atpalaiduojantį plaukimą“, – patariama.
Ne ką mažiau svarbi ir subalansuota mityba: „Rinkitės kuo natūralesnį, mažiau perdirbtą, šviežią bei įvairų maistą. Įsitikinkite, kad gaunate visų reikiamų maistinių medžiagų, mikroelementų ir vitaminų.“
Patariama vengti riebios, keptos ar rūkytos mėsos, verčiau rinktis troškintą mėsą, taip pat vartoti daugiau daržovių ir vaisių.
„Beje, širdžiai ypač svarbios omega-3 riebalų rūgštys, kurių daugumai šiandien trūksta, todėl reikėtų dažniau valgyti žuvies“, – priduriama.
Dar vienas naudingas patarimas – nepiktnaudžiauti alkoholiu, apie kurio žalingą poveikį, ko gero, žino kiekvienas. Pabrėžiama, kad greičiausiai nė nėra organizmo sistemos, kuriai jis nekenktų.
„Taigi nieko keisto, kad nesaikingas alkoholio vartojimas silpnina ir širdį, kraujagysles, didina infarkto, insulto, išeminės širdies ligos riziką“, – apie alkoholio vartojimo keliamus pavojus primena Nacionalinis transplantacijos biuras.
Dar vienas žalingas įprotis, kurio būtina atsisakyti – rūkymas. Daugelis nė nežino, tačiau būtent rūkymas yra pagrindinis veiksnys, dėl kurio susergama mirtinomis širdies ir kraujagyslių ligomis:
„Tabako dūmuose yra per 7 000 toksinų, o jų įkvėpus pažeidžiamos kraujagyslės ir silpnėja širdies raumuo. Vien metus rūkyti ir nesiimant jokių kitų prevencinių priemonių širdies ir kraujagyslių ligų rizika mažėja 40-50 proc.“
Be viso to, labai svarbu gerai išsimiegoti, nes miegant organizmas regeneruojasi – taiso pats save ir kaupia energiją kitai dienai, taip pat stiprinama ir širdis.
„Moksliniai tyrimai patvirtina, jog žmonės, kurie miega mažiau kaip 6 val. per naktį, dažniau patiria infarktą nei tie, kurie miega rekomenduojamas 7-8 val.“, – patarimais dalijosi Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM.