• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žydėjimo metu rožės yra vienos pastebimiausių ir gražiausių gėlių sode. Tačiau tam, kad jos gausiai žydėtų, sodininkystės profesionalas pasidalijo, kaip pasigaminti namines trąšas.

Žydėjimo metu rožės yra vienos pastebimiausių ir gražiausių gėlių sode. Tačiau tam, kad jos gausiai žydėtų, sodininkystės profesionalas pasidalijo, kaip pasigaminti namines trąšas.

REKLAMA

Rožės neabejotinai yra itin populiarios sodų gėlės ir nesunku suprasti, kodėl. Jos yra universalios, įvairių spalvų ir veislių, be to, nuostabiai kvepia.

Kiekvienam sodininkui, norinčiam, kad jo rožės būtų kuo gražesnės ir gausiau žydėtų, tinkamų trąšų naudojimas turi didelę reikšmę. Tai lemia ne tik jų sveikatą, bet ir tai, kaip dažnai ir gausiai jos žydi kiekvienais metais.

Kad rožės žydėtų, būtina, kad dirvožemyje būtų pakankamai reikalingų maistinių medžiagų. Be to, joms taip pat reikia geros dirvos, kad išaugintų stiprius stiebus ir lapiją, rašo express.co.uk.

Rožes būtina tręšti

Augdamos rožės gali gana greitai išeikvoti energiją iš dirvožemio, kuriame auga. Kiekvieną sezoną nepapildant dirvožemio reikalingomis maistinėmis medžiagomis, rožės prasčiau auga, žydi smulkesniais žiedais arba visai nežydi.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl sodininkystės ekspertas Bryanas Claytonas paaiškino, kaip suteikti rožėms gyvybingumo panaudojant virtuvės atliekas ir iš jų pasigaminant namines trąšas, jis taip pat pasidalijo dažniausia klaida, kurios būtina vengti tręšiant rožes natūraliomis priemonėmis.

REKLAMA

Jis sakė: „Kai reikia suteikti rožėms papildomos energijos naudojant tai, ką jau turite namuose, yra keletas virtuvės atliekų, kurios daro stebuklus, tačiau yra ir dažna klaida, kurios reikia vengti.

Rožėms gali prireikti šiek tiek papildomos priežiūros, tačiau jei viską atliksite teisingai, jos apdovanos jus nuostabiausiais kada nors matytais žiedais.“

Bananų žievės

Pirma, bananų žievės „rožėms yra tarsi aukso gysla“, nes jose gausu kalio, kuris palaiko bendrą augalo sveikatą, padeda formuotis žiedams ir didina atsparumą ligoms.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, nepakaks paprasčiausiai numesti banano žievę ant dirvos. Susmulkinkite žieves nedideliais gabalėliais ir įmaišykite į dirvožemį aplink rožę arba negiliai užkaskite.

Bryanas pažymėjo: „Taip jos greičiau suyra ir pradeda maitinti augalus, nepritraukdamos nepageidaujamų kenkėjų.“

Kavos tirščiai

Kavos tirščiai yra dar viena atlieka, puikiai tinkanti rožėms tręšti. Tirščiai papildo dirvožemį azotu, gerina dirvožemio struktūrą. Paprasčiausiai pabarstykite jų aplink rožes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik nepersistenkite, nes dėl per didelio kiekio dirvožemis gali tapti per rūgštus.

Kiaušinių lukštai

Sodininkystės ekspertas įspėjo, kad yra viena atlieka, su kuria būtinai reikia žinoti, kaip elgtis – tai kiaušinių lukštai.

Nors jie dažnai giriami kaip kalcio šaltinis, daugelis dar vieną klaidą: „Klaida numesti juos prie rožių, prieš tai jų nesusmulkinus.“

Bryanas įspėjo: „Nesusmulkinti lukštai ar dideli gabalai yra labai ilgai, o tai reiškia, kad jūsų rožės negauna kalcio, kai jo reikia.“

Prieš berdami juos į dirvą, pirmiausia susmulkinkite arba sumalkite, kad augalai iš tikrųjų galėtų pasisavinti iš jų maistingąsias medžiagas.

Na tai nesuteikia gausaus žydėjimo. Bananas tai kalis. Jis suteikia šakoms tvirtumo, storumo. Lukštas tai kalcis Jis suteikia žalumo. Dirva tampa šarminė. O kavos tirščiai na tikrai neprideda daugiau žiedų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų