Tačiau neretai vis dar kyla klausimas, kodėl tokiuose patalynės užvalkaluose būdavo rombo formos skylė?
Pirmasis į galvą ateinantis paaiškinimas – į tokį patalynės užvalkalą lengviau ir greičiau galima sukišti paklodę. Tai reiškia lengvesnį kiekvieno patalynės užvalkalo kampo pasiekimą.
Visgi, paieškojus keliuose forumuose informacijos apie tai, ką mano kiti, atsirado nedidelis pasirinkimas įvairiausių variantų:
Vizualinė kontrolė: galima ne tik matyti, kaip paklodė padėta, bet ir kuri paklodė kam priklauso, jei šeimoje yra naudojamos kelios paklodės.
Estetika: kadangi anksčiau beveik visa patalynė būdavo balta ir vienspalvė, miegamajame atsirado įvairiaspalvė patalynė. Be to, klasikinė medvilninė/plunksninė paklodė buvo dvipusė. Viena jos pusė būdavo šilkinė arba atlasinė, kita – medvilninė. Būtent puošnioji pusė turėjo būti matoma iš rombo, o pats rombas buvo puošiamas siuvinėjimu arba nėriniais.
Ekonominės priežastys: SSRS mėgo taupyti, kur tik galėjo, todėl jie galėjo taupyti paklodžių užvalkalams. Užvalkale iškirptas plotas buvo gana didelis, o pasiuvus 7–8 paklodžių užvalkalus, iš „atraižų“ buvo galima pasisiūti dar vieną.
Būtinybė: SSRS plačių audinių, sukirptų iš siaurų juostelių, buvo mažai arba visai nebuvo, todėl technologiškai buvo paprasčiau padaryti pjūvį viduryje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Čia kažkoks naujas numerio du iškrypimas.