• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietė Lina jau daugiau nei mėnesį kankinasi dėl akies tiko. Pasakoja, kad vos tik susiduria su stresine situacija, iškart pajunta, kad ima trūkčioti viena akis. 

Vilnietė Lina jau daugiau nei mėnesį kankinasi dėl akies tiko. Pasakoja, kad vos tik susiduria su stresine situacija, iškart pajunta, kad ima trūkčioti viena akis. 

REKLAMA

Iki tol jokiomis ligomis nesiskundusi, dabar vilnietė nežino, ką daryti ir kas gresia nereaguojant į šią problemą. 

Būdingas vaikams ir suaugusiems

Ar toks nervinis tikas gali byloti apie sudėtingą ligą ar pokyčius smegenyse? Kaip elgtis, pajutus tiką?

Apie tai ir dar daugiau naujienų portalui tv3.lt papasakojo medicinos mokslų daktaras neurologas Jokūbas Fišas.

Pasak specialisto, nervinis tikas itin būdingas vaikams, todėl tėvai skuba kreiptis. Tai gana pastebima liga, todėl tėvai nesnaudžia ir skuba pas medikus.

Provokuoja stresas

Kalbant apie suaugusius, dažniausiai žmonės, kuriems tikas yra įgimtas, jau moka jį valdyti ir žino, kaip elgtis. Vis tik netikėtai atsiradęs tikas, pasak neurologo, gali pranešti ir apie pavojingą ar net mirtiną ligą.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai nervinį tiką išprovokuoja stresinės situacijos. Vieniems tikas pasireiškia lūpos timptelėjimu, veido sutraukimu. Būna net ir labai sunkių formų, kai sutrūkčioja visas kūnas arba žmogus išleidžia nevalingą garsą.

REKLAMA

Jeigu tikras atsiranda dėl pakenktos smegenų struktūros, tai yra rimtas atvejis, tačiau jeigu tai susiję su stresu, nereikėtų jaudintis.“

Išduoda net mirtiną ligą

J.Fišas sako, kad jeigu žmogus žino, jog turi tiką, turėtų atlikti kompensacinį judesį, nukreipti dėmesį nuo tiko, atsitraukti iš stresinės situacijos, atlikti kvėpavimo pratimus. „Žmogui nusiraminus, pailsėjus ir pasitraukus iš stresinės aplinkos, tikas paprastai praeina.“

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik neurologas sako, kad jeigu suaugusiam žmogui tikas atsirado iš niekur nieko, į medikus kreiptis būtina kuo skubiau.

„Jeigu iki tol niekada nebuvo pasireiškęs tikas, o vėliau staiga ėmėte ir pajutote, nelaukite ir kreipkitės į gydytojus.

Jums būtinai bus atliekami vizualizaciniai tyrimai ir būsite stebimi dėl smegenų patologijos. Toks tikas gali reikšti auglį, insultą arba erkinį encefalitą. Tai tam tikri svarbūs smegenų struktūriniai pakitimai.“

J.Fišas įspėja, kad kartais uždelsus vos kelias savaites jau gali būti per vėlu padėti pacientui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų