Nors gali atrodyti, kad po skalbimo patalynė visiškai sausa, dažnai joje lieka drėgmės, todėl laikant patalynę netinkamoje vietoje arba netinkamai ją sulanksčius dėl drėgmės gali atsirasti nemalonus kvapas.
Niekas nenori miegoti su nemalonų kvapą skleidžiančiais patalynės užvalkalais, nes miegas gaivioje aplinkoje yra svarbus kokybiškam poilsiui. Švaros ekspertė įspėjo, kur nereikėtų laikyti patalynės, jei norite išvengti nemalonaus kvapo.
„Happy Beds“ ekspertė Sarah Jubb pasidalijo savo patarimais, kaip lankstyti patalynę ir kur padėti ją, kad išvengtumėte pelėsio kvapo ir paties pelėsio.
Jos patarimai gali priversti jus šiek tiek pakeisti skalbimo įpročius, praneša „The Sun“.
Ji paaiškino: „Sunku užtikrinti, kad patalynė kvepėtų gaiviai, nes jos vos ištrauktos iš skalbimo mašinos ir nespėjusios tinkamai išdžiūti yra padedamos į jai skirtą vietą.“
Sarah pridūrė, kad kovoti su nemaloniu kvapu gali būti sudėtinga, jei neturite specialios spintelės patalynės užvalkalams.
„Taip yra todėl, kad laikant patalynę vietoje, kurioje nėra oro, dėl užsilaikiusios drėgmės gali atsirasti pelėsis ir nemalonus pelėsio kvapas“, – teigė ji.
Taigi, prieš lankstant patalynę vertėtų įsitikinti, kad ji yra pilnai išdžiūvusi, nes net menkiausias drėgmės kiekis sudaro palankias sąlygas atsirasti pelėsiui.
Nelaikykite patalynės vonios kambaryje
Ji tęsė, kad patalynę laikyti vonios kambaryje yra pats blogiausias sprendimas, nes drėgna aplinka yra puiki vieta veistis pelėsiui.
„Vietoj to, geriausia patalynės užvalkalus laikyti sausoje ir tamsioje vietoje, pavyzdžiui, spintoje“, – sakė ji.
Be to, patalynę taip pat galima laikyti stalčiuose po lova. Tačiau ji priduria, kad patalynės nereikėtų laikyti didelėse plastikinėse dėžėse, nors ši tendencija ir populiarėja socialiniuose tinkluose.