patalynė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patalynė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patalynė“.
Ragina kuo greičiau išmesti tokią patalynę: dėl jos galite miegoti prasčiau
Martinas Seeley paragino namų dekoro entuziastus gerai pagalvoti prieš įsigyjant socialiniame tinkle „TikTok“ išpopuliarėjusią patalynę, nes ją sunku valyti, o vasaros mėnesiais ji gali kelti nepatogumų.
Miego ekspertas įspėjo pirkėjus dukart pagalvoti prieš pasiduodant virusinei patalynės tendencijai, sakydamas, kad ji iš tikrųjų gali sukelti miego problemų.
Paaiškino, kodėl sovietinėje patalynėje būdavo skylė: kiti to nežinodavo
Daugelis iš jūsų dar prisimena laikus, kai patalynių užvalkalai turėjo skylę paklodei įdėti. Jis būdavo iš priekinės užvalkalo dalies, per vidurį, o kai kurie iš jūsų tikriausiai vis dar turi tokį patalynės užvalkalą, kuris guli giliai spintoje.
Tačiau neretai vis dar kyla klausimas, kodėl tokiuose patalynės užvalkaluose būdavo rombo formos skylė?
Pirmasis į galvą ateinantis paaiškinimas – į tokį patalynės užvalkalą lengviau ir greičiau galima sukišti paklodę.
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti to nedaro
Kiekvieną rytą pabudusi Libbėja Castle susitvarko lovą ir meta paklodes į skalbimo mašiną. Nesvarbu, ar tai darbo diena, ar savaitgalis, ar jos laukia lengva, ar įtempta diena, ar ji gerai miegojo, ar visą naktį blaškėsi. Patalynė bus išskalbta.
„Leidžiu skalbimo mašinai atlikti savo darbą ir einu pasidaryti kavos, jausdamasi laiminga“, – sako 30-metė Castle, gyvenanti Vašingtone, – „Tada, prieš eidama dirbti, įmetu užvalkalus į džiovyklę. Grįžtu, nusiprausiu po dušu, ir paklodės išsiskalbę.
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti taip tikrai nedaro
Kaip dažnai turime skalbti patalynę, daugeliui yra ginčytina tema. Vieni teigia, kad reikia skalbti kartą per savaitę, kiti – kad pakanka kartą per mėnesį.
Visuotinai priimtinas patarimas, kad ir kur pasaulyje gyventumėte, reikia skalbti patalynę kartą per savaitę, tačiau tai daro retas.
„MattressNextDay“ generalinis direktorius ir miego ekspertas Martinas Seeley paaiškino, jog yra numatytas patalynės skalbimo dažnumas: „Idealiu atveju patalynę turėtumėte skalbti kiekvieną savaitę.
Pasakė, kaip dažnai reikia skalbti patalynę: daugelis elgiasi neteisingai
Patalynės ekspertai teigia, kad ant paklodžių, užvalkalų ir pagalvių užvalkalų kaupiasi negyva oda ir nešvarumai, kurių namų savininkai ne visada gali pastebėti.
Patalynės ekspertas pasidalino informacija, kaip dažnai turėtumėte skalbti patalynę, kad užtikrintumėte tinkamą higieną.
Vidutiniškai žmogus miegodamas praleidžia apie 26 metus, t. y., 9 490 dienų arba kitaip – trečdalį gyvenimo.
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: daugelis to nedaro
Gydytojas įspėjo, kad nepakankamai dažnai skalbiant patalynę gali paūmėti odos ligos ir atsirasti infekcijų. Naujų paklodžių dėjimas ant lovos gali atrodyti sunki užduotis – jei ant lovos nėra matomų žymių, kam jas skalbti? Gydytojas perspėjo, kad ant patalynės gali būti bakterijų, grybelių, dulkių erkučių, negyvų odos ląstelių ir net fekalijų, todėl ją reikia skalbti daug dažniau, nei manote.
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: nustebins ne vieną
Visiems pažįstamas tas baisus jausmas, kai karštą vidurvasarį būna taip sunku užmigti, nes miegamuosiuose per karšta, o patalynė kaip klijai prilimpa prie suprakaitavusio kūno.
Tačiau kai stojus karščiams dėl prakaitavimo reikia dažniau skalbti ne tik drabužius, bet ir patalynę, ar tai reiškia, kad ir taip aukštos sąskaitos už elektrą dar labiau išaugs?
Kartą per savaitę
Pasak tvaraus valymo ekspertės Paulos Quazi, per karščius patalynę turėtume skalbti kartą per savaitę.
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: nerizikuokite savo sveikata
Reguliarus patalynės skalbimas yra svarbi švaros palaikymo dalis, tačiau dažnai patingime dažnai skalbti patalynę, ypač, jei jos daug. Tačiau artėja vasara, kai dar svarbiau reguliariai ją skalbti – tad kaip dažnai reikėtų tai daryti?
„MattressNextDay“ generalinis direktorius ir miego ekspertas Martinas Seeley paaiškino: „Idealiu atveju patalynę turėtumėte skalbti kiekvieną savaitę.
Kiekvieną naktį žmogus vidutiniškai išprakaituoja mažiausiai 200 ml skysčio, kuris įsigeria į patalynę.
Nelaikykite patalynės šioje vietoje: ekspertė įspėja visus
Švaros ekspertė atskleidė, kad netinkamoje vietoje laikant patalynę gali atsirasti pelėsio kvapas ar net pats pelėsis.
Nors gali atrodyti, kad po skalbimo patalynė visiškai sausa, dažnai joje lieka drėgmės, todėl laikant patalynę netinkamoje vietoje arba netinkamai ją sulanksčius dėl drėgmės gali atsirasti nemalonus kvapas.
Niekas nenori miegoti su nemalonų kvapą skleidžiančiais patalynės užvalkalais, nes miegas gaivioje aplinkoje yra svarbus kokybiškam poilsiui.
Jokiu būdu nedžiaukite šioje vietoje skalbinių: galite sau pakenkti
Patalynę turime skalbti reguliariai, o išdžiovinti ją gali būti tikras košmaras, kai užima tiek daug vietos. Idealiu atveju galėtume kabinti ant virvės, kad išdžiūtų saulėje, bet ore vis dar tvyro žiemiška vėsuma, todėl džiauti ką nors lauke nėra gera mintis.
Tačiau jei bandote taupyti energiją ir mažiau naudoti džiovyklę, pasirinkimų nelieka daug. O ekspertų teigimu, taip pat niekada nereikėtų patalynės džiauti ant radiatoriaus.
REKLAMA
REKLAMA
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kitaip rizikuosite savo sveikata
Praėjusį mėnesį britų dainininkė Stacey Solomon sukėlė diskusijas apie tai, kaip dažnai reikia skalbti patalynę. Dabar savo žodį šia tema taria ir kitos įžymybės.
Dainininkė ir populiarus žiniasklaidos veidas Kerry Katona prisipažino, kad patalynę keičia tik kas dvi savaites. Buvusi „Atomic Kitten“ dainininkė (42 m.) rašė savo skiltyje žurnale „New! Magazine“: „Gyvenu dideliame name, kuriame daug vaikų, todėl nėra lengva.
Šie ženklai išduoda, kad patalynę keičiate per retai: įsidėmėkite
Dažnai žmonės per mažai skiria dėmesio patalynės keitimui. Vieni ją keičia kartą per mėnesį, o kiti su ta pačia patalyne miega net ir kelis mėnesius. Tačiau retas žino, kad nešvari patalynė gali sukelti tam tikras ligas. Sužinokite, kokie simptomai išduoda, kad jūs per retai rūpinatės savo miego švara.
Atlikti naujausi tyrimai parodė, kad per retas miegamojo patalynės keitimas gali būti kelių skirtingų ligų priežastis, rašoma thesun.co.uk.
Pasakė, kaip dažnai reikia skalbti patalynę: kiti to nežino
Kiekvieną savaitę praleidžiame maždaug 49-60 valandų miegodami. Tai laikas, kai galime pailsėti, tačiau tai taip pat laikas, per kurį ant paklodžių ir patalynės susikaupia purvas, prakaitas, riebalai ir kiti nešvarumai.
Tinkama higiena svarbi visose gyvenimo srityse. Kalbant apie patalynę, jos higiena daug svarbesnė, nei daugelis mano, rašo sleepfoundation.org.
Šią klaidą skalbdami patalynę daro daugelis: nekartokite jos
Išskalbti patalynę yra varginanti užduotis, tačiau nėra geresnio pasitenkinimo, kaip po ilgos dienos nugrimzti į švarią lovą, ypač įdėjus tiek pastangų pervelkant patalynę. Miego ekspertai ir valymo guru teigia, kad patalynę turėtume skalbti kartą per savaitę arba kartą per dvi savaites ‒ tai neišvengiamas namų ruošos darbas, kurį būtina atlikti.
Štai, kas kiek laiko reikia keisti patalynę: kiti to nežino
Retai skalbiama patalynė gali sukelti daugybę sveikatos problemų, įskaitant padidėjusią pneumonijos, apendicito ir gonorėjos riziką.
Skalbti patalynę dažnai gali atrodyti kaip nelengvas darbas, todėl nenuostabu, kad daugelis britų vis atidėlioja šią varginančią užduotį.
Net jei turite pagalbininką, patalynę nuvilkti ir apvilkti švarią gali būti sudėtinga ir atima daug laiko, rašo mirror.co.uk.
Štai, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti to nežino
Yra daiktai, kuriuos naudojame kiekvieną dieną ir be jų nė neįsivaizduojame savo gyvenimo. Kempinės, kuriomis plauname indus, rankšluosčiai, kuriais juos šluostome, patalynė, kuri suteikia jaukumo, taip pat ir pižama, be kurios neiname miegoti.
Štai, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti to tikrai nedaro
Pandemija daugelį privertė pasikartoti higienos taisykles, tačiau ar tikrai pakankamai dažnai keičiame patalynę ir rankšluosčius, ar ne per retai skalbiame drabužius, o gal visgi perlenkiame lazdą rūpindamiesi higiena? Į šiuos klausimus atsako vaistininkė.
Anot „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, COVID-19 pandemija išties priminė tam tikras higienos bei etiketo normas, ir tai ilgalaikėje perspektyvoje turės teigiamą efektą.
Ant pagalvių atsirado geltonos dėmės? Štai, kodėl taip nutinka
Valymo ekspertai paaiškino priežastį, kodėl laikui bėgant ant pagalvių atsiranda geltonos dėmės bei atskleidė paprastą būdą, kaip jas pašalinti, kurio daugelis nė nežino.
Visiems patinka prigulti į ką tik paklotą lovą, bet ar kada nors ruošėtės keisti patalynę ir pastebėjote geltonas dėmes ant pagalvių?
Net patys kruopščiausi valytojai yra matę šias dėmes, todėl gali atrodyti, kad švari patalynė iš tiesų nėra tokia švari – ypač, kai žinome, kas slypi po pagalvės užvalkalu.
Pasakė, kaip dažnai skalbti patalynę: daugelis to nedaro
Miego ekspertė atskleidė, kad jūsų lovos švara gali neigiamai paveikti daug daugiau nei tik jūsų nakties miegą. Ekspertė teigė, kad miegas švarioje lovoje gali padėti pagerinti higieną, taip pat jūsų bendrą savijautą ir nuotaiką.
Suaugęs žmogus kasdien vidutiniškai netenka 1,5 gramo negyvos, sausos odos, o didžiausias jos kiekis randamas patalynėje.
Kambarių tvarkytoja išdavė paslaptį: viešbutyje privalote paprašyti 1 daikto
Buvusi namų tvarkytoja iš Ohajo pasidalijo savo geriausiomis gudrybėmis, susijusiomis su kelionėmis „TikTok“ ir sakė, kad kiekvienos viešnagės metu prašo naujo patalynės komplekto, nes antklodes ir paklodes jie keičia tik tada, kai atsiranda dėmės.
Kiekvienas, kuris mėgsta keliauti, žino, kad geriausiai gudrybių klausti tų, kurie dirba šioje srityje – nuo viešbučių vadovų iki aptarnaujančio personalo ar lėktuvo įgulos.
Atskleidė, kas kiek laiko reikia keisti patalynę: kiti to tikrai nedaro
Patalynės užvalkalai po kiekvienos nakties miego gali greitai surinkti nešvarumus ir negyvas odos ląsteles, todėl tarp jūsų patalynės gali apsigyventi bakterijos. Nors ne visi nešvarumai matomi, mikrobai gyvybingi gali išlikti kelias savaitės, todėl kaip dažnai reikėtų skalbti patalynę?
Kadangi vidutiniškai žmogus beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžia miegodamas, reguliarus prausimas yra būtinas mūsų miego higienai. Tačiau lygiai taip pat svarbu pasirūpinti ir patalynės švara.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų lovoje veisiasi blakės: pastebėkite laiku
Patalinės blakės yra maži vabzdžiai, kurie suaugę siekia 5 milimetrų ilgį. Igudę slėptis tamsiuose plyšiuose, dauguma žmonių jų dažnai nepastebi, tačiau tikrai yra ženklų, kad jie veisiasi. Tad kokie ženklai, matomi ant odos, išduoda, kad įsiveisė patalinės blakės?
Įkandusi žmogui jo krauju ji gali maitintis iki 10 minučių, tačiau daugelis įkandimų gali nepalikti žymės ir likti visiškai nepastebėti.
Pasakė, kaip dažnai reikia keisti patalynę: kiti tai daro per retai
Patalynė yra vienas iš dažniausiai naudojamų namų apyvokos daiktų, todėl labai svarbu, kad antklodės, paklodės ir pagalvės būtų švarios. Kaip dažnai reikia skalbti patalynę?
Šviežiai išskalbtos paklodės suteikia ypač patogų nakties miegą, tačiau nesutariama, kaip dažnai reikėtų skalbti patalynę. Tačiau, pasak vieno eksperto, egzistuoja vienas „košmaras“, dėl kurio turėtumėte svarstyti galimybę keisti patalynę kiekvieną savaitę, rašo express.co.uk.
Kartą ir visiems laikams: ar galima pagalves skalbti skalbimo mašinoje?
Patalynės keitimas užima daug laiko, o daugelis net nepagalvoja apie pagalvių plovimą. Tačiau nehigieniška plauti pagalves rečiau nei du kartus per metus. Skalbiant pagalves, jos išlieka švarios, jose nesiveisia dulkių erkutės ir išvengiama alergijos.
Mes visi geriau išsimiegame po švaria, ką tik pakeista patalyne, nes švari lova vaidina didžiulį vaidmenį – taip jums lengviau atsipalaiduoti, atsigulus į lovą.
Pasakė, kaip dažnai reikia keisti patalynę: kiti to tikrai nedaro
Karšti orai gali apsunkinti miegą naktį ir kartais, rodos, nebepavyksta suprasti, norite užsikloti ar pasidėti užklotą šalia. Vienas dalykas aiškus – daugelis nėra pratę prie tokių karščių ir ilgai besilaikanti aukšta temperatūra koreguoja kasdienybę ir miego kokybę.
Viena priežasčių, kodėl negalite užmigti naktį, yra ta, kad nepakankamai dažnai skalbiate patalynę. Neseniai atlikta „Hammonds“ apklausa parodė, kad trečdalis žmonių Didžiojoje Britanijoje savo paklodes skalbia tik kartą per metus.
Ant čiužinio pabarstykite kepimo sodos: nustebsite, pamatę rezultatą
Visi žinome, kad reguliariai skalbti patalynę itin svarbu, tačiau neretai pamirštame, kaip svarbu valyti čiužinį, ant kurio miegame. Lovoje praleidžiame nemažą dalį savo gyvenimo, todėl svarbu, kad patalynė ir čiužinys būtų švarūs ir higieniški.
Viskas, ko reikia čiužinio valymui – dulkių siurblys, kepimo soda, čiužinių valiklis ir drėgna šluostė, teigia „Time4Sleep“ ekspertai.
„Čiužinio valymas yra itin paprastas, jei turite šiuos keturis daiktus.
Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti patalynę: kiti to tikrai nedaro
Neseniai atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad trečdalis britų savo patalynę keičia kartą metuose, bet tai dar ne visa pritrenkianti statistika – pasirodo, kad ne visi kasdien keičia savo apatinius rūbus.
Ekspertai tvirtina, kad patalynę būtina keisti kas dvi savaites, o jei sergate egzema, astma ar esate alergiški, tada turite ją keisti dar dažniau – tai labai svarbu jūsų sveikatai ir higienai.
„Hammonds Furniture“ kompanijos duomenimis 18% britų džinsus skalbia kartą į metus.
Kaip dažnai turėtumėte skalbti patalynę ir kas nutinka, kai to nedarote
Daugiau nei trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje, tačiau, anot Niujorko universiteto mikrobiologo Philipo Tierno, ta vieta gali greitai tapti bakterijų ir grybelių „botanikos parku“.
Portalui „Business Insider“ P. Tierno pasakojo, kad jei nepageidaujamus gyventojus paliksite patalynės susiraukšlėjimuose ir klostėse per ilgai, mikroskopinės gyvybės gali jus ir užkrėsti.
Anot jo, tam, kad sustabdytumėte nematomą mikrobų potvynį, patalynę skalbti turėtumėte kartą per savaitę.
Perspėja dėl kraujasiurbių kenkėjų namuose: jų sunku atsikratyti
Patalinės blakės ir blusos yra vieni dažniausiai pasitaikančių kraujasiurbių kenkėjų namuose. Jie kelia ne tik nemalonius pojūčius, bet ir gali pakenkti sveikatai, jų sunku atsikratyti. Deja, neretai šie kenkėjai yra maišomi, nors turi daugiau skirtumų nei panašumų. Tad kaip žinoti: patalinė blakė ar blusa?
Kaip teigia UAB „Dezinfa“ ekspertas Liutauras Grigaliūnas, patalinės blakės ir blusos yra kenkėjiški kraujasiurbiai vabzdžiai: maitinasi žmonių arba šiltakraujų gyvūnų krauju.
Mamos patalynės keitimo gudrybė sužavėjo tūkstančius: išbandykite ir jūs
Visi žino, kad antklodės, ypač dvigulės, užvalkalo keitimas yra sunkus darbas, ir dar sunkesnis, jei tai daryti tenka vieniems. Bet viena mama atskleidė savo paslaptį, kaip šį darbą padaryti per kelias sekundes – tam antklodę reikės suvynioti.
Vos atsikėlę ryte klojate savo lovą? Pasakė, kodėl tai nėra gera mintis
Viena mama paaiškino, kodėl vos atsikėlus ryte pasikloti lovą – nekokia mintis. Nemaloniai pasijusti verčiantis jos įrašas instagrame surinko šimtus teigiamų reakcijų.
Daugelis mano, kad ryte atsikėlus pasikloti lovą – produktyviausias būdas pradėti dieną. Tačiau pasak vienos dėl švaros pamišusios mamos, iš pat ryto patalynės liesti nereikėtų.
Vargina paklodės raukšlės? Mama parodė, kaip jų atsikratyti be lyginimo
Sumani mama pasidalino genialiu triuku, kaip per kelias sekundes patalynę sudėti taip, kad ji nesusiglamžytų – ir tai nieko nekainuoja.
Dviejų vaikų mama Mila iš Melburno, Australijos, savo sekėjams „Tik Tok“ parodė, kaip laiko patalynę, kad jos nereikėtų lyginti. Daugiau nei 261 000 kartų peržiūrėtame vaizdo įraše Mila paaiškino, kad viskas, ko reikės – tai butelio su purkštuku ir vandens.
Pirma ji išima švarią paklodę iš spintos ir ją patiesia ant lovos.
Patalynės lyginimas – varginantis darbas? Pasinaudokite šiais patarimais
Lyginti patalynę ar ne? Tai klausimas, su kuriuo susiduria ne vienas iš skalbimo mašinos ištraukęs patalus. Teisingo ir neteisingo atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau nusprendusiems patalynę lyginti, verta žinoti kelis patarimus.
Kai kurie žmonės sako, kad lyginti patalynę yra būtina, mat tai suteikia tvarkingumo, kartais net prabangos įspūdį. Kiti galvoja, kad tai laiko švaistymas ir vietoj lyginimo mieliau renkasi veikti ką nors kita.
Naktimis per karšta užmigti? Pasakė, kas padės
Visiems būna – naktį vartomės lovoje ir negalime užmigti, nes karšta ir prakaitas sunkiasi į paklodes. Tai tikrai labai nemalonus jausmas. Vienas labiausiai sekinančių dalykų yra niekaip negalėti užmigti ar net atsipalaiduoti per karštame kambaryje.
Malonus gūsis vėsaus oro gali padėti kambaryje palaikyti miegui tinkamiausią 15–20 C temperatūrą. Bet oro kondicionierius sunaudoja visą galybę energijos ir mėnesio pabaigoje gavus sąskaitą už elektrą gali ištikti šokas.
Pasakė, kaip dažnai reikia skalbti drabužius: padės išlaikyti nepriekaištingą švarą
Kai kuriuos daiktus reikia plauti dažniau nei kartą per savaitę, tuo tarpu kiti gali būti dėvimi ar naudojami ilgiau.
Ir tikrai, kai kalbama apie drabužius, turėtumėte juos skalbti pagal tai, kiek kartų juos nešiojote, o ne pagal laiką. Pvz., džinsus reikia skalbti kas tris dėvimus. Namų ūkio skalbiniai, rankšluosčiai ir patalynė turi būti laikomi įprastu laiku – pavyzdžiui, paklodes ir pagalvių užvalkalus reikia plauti kartą per savaitę, rašoma goodhousekeeping.com.
Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: taip sunaikinsite bakterijas
Tarp vieno patalynės keitimo ir kito, visai nejučiomis, gali praslinkti labai daug laiko, bet kadangi lovoje veisiasi įvairiausi mikrobai, svarbu, kad patalynė visada būtų švari, rašoma mirror.co.uk. Neseniai „OTTY“ atlikta apklausa parodė, kaip dažnai žmonės keičia patalynę ir paaiškėjo, kad daugeliui ją keisti reikėtų dažniau.
Ekspertai teigia, kad antklodės užvalkalus ir paklodes reikėtų skalbti kartą per savaitę, kadangi jose veisiasi dulkių erkutės, kurios gali kenkti sveikatai.
Nustebsite sužinoję, kokie kasdieniai įpročiai silpnina jūsų imunitetą
Kai šalyje ir pasaulyje siaučia gripo virusas, svarbu imtis visų priemonių, kad išvengtumėte susirgimų. Ar žinojote, kad tam tikri kasdieniai įpročiai turi įtakos jūsų imunitetui?
Sužinokite, ką reikia pakeisti, norint nesirgti ir būti stipresniems.
Skiepų baimė
Kaskart susidūrus su itin stipriu uždegimu, atsirandančiu kartu su gripu, į jūsų kraujotaką išskiriama chemikalai, vėliau galintys padidinti dėl uždegimų atsirandančių ligų, tokių kaip širdies ligos, tikimybę.
Pašiurps oda: šie požymiai išduoda, kad jūsų patalynėje knibžda blakės
Nors patalynės blakės paprastai neskleidžia infekcinių ligų, jos vis dėlto gali kelti nemalonumų ir net kai kurių sveikatos problemų.
Tai gali būti ir fizinės reakcijos, pavyzdžiui, bėrimai ir alergijos, o taip pat ir psichologinės problemos – nerimas, stresas ir nemiga. Šių priežasčių tikrai užtenka, kad šiuos nekviestus svečius iš savo namų norėtumėte išprašyti.
„Bright Side“ siūlo būdą šių parazitų užkratą aptikti dar prieš jam pradedant sklisti – taip bus lengviau.
Panevėžio ligoninėje – vimdantis patalų vaizdas
Socialiniame tinkle „Facebook“ žaibiškai plinta panevėžietės mamos nufotografuota ligoninės pagalvė – praskleidus užvalkalą, ji buvo nusėta įsisenėjusiomis dėmėmis ir taip puikavosi dar 81-uosius metus žymintis spaudas. Ligoninės vadovybė dėl rastų Brežnevo laikus primenančių patalų puolė teisintis, teigdama, kad tai buvo pavienis atvejis, esą visos ligoninės pagalvės jau pakeistos.
Šie 6 ženklai atskleidžia, kad jūsų pataluose knibžda parazitų
Ar kada turėjote blakių? Galbūt manote, kad niekada šalia savęs neturėjote šių nemalonių gyventojų, tačiau net ir dabar jūsų patalai gali knibždėti blakių be jūsų žinios. Jei vis tik pastebėjote šių parazitų ant savo čiužinio, veikiausiai norite jų atsikratyti. Blakės – kraujasiurbiai, gyvenantys įvairiuose plyšeliuose apie jūsų lovą. Naktį jos įropoja į jūsų patalus, ant jūsų odos, o tada puotauja jūsų krauju.
Paskelbė, kaip dažnai keisti patalynę: visą gyvenimą elgėtės netinkamai
Naujas tyrimas nagrinėjo, kaip dažnai abi lytys keičia patalynę – rezultatai nustebins. Jauni vyrai patalynę keičia kartą per dvi savaites, o jaunos moterys – tik maždaug kartą per mėnesį, rašoma dailystar.co.uk. Tačiau kalbant apie kitus miegamojo įpročius, abi lytys pasirodė labai prastai. Tinklapio www.ergoflex.co.uk atliktas tyrimas parodė, kad tik vienas iš 10 britų yra kada nors plovęs pačią antklodę. Be to, atrasta, kad du trečdaliai (67%) britų miega nuogi.
Gerą sveikatą užtikrins švari patalynė: kaip dažnai ją skalbti?
Daugiau nei trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje, tačiau ši jauki vieta greitai gali „sužydėti“ ir tapti tikrų tikriausiu botanikos sodu bakterijoms ir grybeliams, įspėja Niujorko universiteto mikrobiologas Philipas Tierno. Jei per ilgai nesirūpinsime patalynės higiena, mikroorganizmai gali sukelti rimtų sveiktos problemų, pažymi jis. Norint pakirsti nekviestus patalų gyventojus, savo patalynę turėtumėte skalbti kas savaitę.
Kasdien purtykite patalynę: štai kodėl
Plokšti, rūdžių spalvos, apie 5 mm ilgio ropojantys ir geliantys parazitai – tai vienas dažniausiai Lietuvoje sutinkamų kenkėjų – patalinė blakė. Nors vabaliukas plika akimi vos pastebimas, jis gali tapti galvos skausmu ir kūno sukandimais. Karšta vasara – daugiau patalinių blakių Didžiosios Britanijos žiniasklaida skambina pavojaus varpais – ši itin karšta vasara tapo spartesnio patalinių blakių dauginimosi ir plitimo priežastimi.
Šie gyviai knibžda lovose: štai kuo tai gali baigtis
Dulkių erkutės lovoje kankina ne tik tuos, kurie retai keičia patalynę arba menkai rūpinasi savo higiena. Deja, net ir patys tvarkingiausi žmonės, deja, neretai kenčia nuo dulkių erkučių, kurios įsisuka į lovą. Dulkių erkutės minta žmogaus odos epidermiu, kuris nusilupa ir lieka patalynėje. Pasirodo, būtent tai gali sukelti itin pavojingas plaučių ligas. Įsisukusios lovoje, jos dažnai ten ir lieka dėl itin palankių sąlygų: drėgmės ir šilumos. Būtent tai padeda infekcijai plisti.
Dulkės namuose: šių lengvų gudrybių tikrai nežinojote
Pavasarį namuose pastebime vis daugiau dulkių, kurios tampa ne tik įkyrus pastebėjimas mūsų akims, bet neretai ir sudirgina mūsų nosis bei sukelia alergijas. Tačiau išbandykite šiuos veiksmingus būdus, kurie padės lengviau atsikratyti dulkių namuose. Namų patarimų portalas apartmenttherapy.
Kaip dažnai reikėtų keisti patalynę? Atsakymas nepatiks
Turbūt retai susimąstome, kaip svarbu, kad laiku pakeistume patalynę. Mokslininkų teigimu – veltui, nes tai itin svarbu. Lovoje žmonės praleidžia nemažai laiko, ypač tamsiomis ir šaltomis dienomis. Be to, daugumai žmonių ši vieta atstoja pietų stalą – joje pusryčiaujama ir užkandžiaujama. Patalynę keisti reikėtų ne rečiau nei tris kartus per mėnesį, o atsižvelgiant į metų laiką ir oro temperatūra – net ir dažniau.
Paskelbė, kaip dažnai reikia keisti patalynę – visą gyvenimą elgėtės netinkamai
Mes kasdien valome dantis, reguliariai naudojamės dušu ir drabužius skalbiame bei keičiame dažnai, kad neatsirastų nemalonaus kvapo. Bet kur kas mažiau dėmesio skiriame lovai ir patalynei, kur kasdien miegame. Jeigu planuojate romantišką vakarą arba žinote, kad pas jus nakvos draugai – tikriausiai be abejonės pakeisite patalynę lovoje.
Pavojus net jūsų lovoje: lietuvių daroma klaida gali turėti skaudžias pasekmes
Higienistai įspėja rūpintis savo lovos švara ir keisti patalynę ne mažiau nei kartą per savaitę, kitaip gresia pavojingos mikrobinės ligos. Žinoma, teorija kartais prasilenkia su praktika ir žmonės nepaiso naudingų patarimų: patalynės dažnai nekeičia, o lovoje miega ir su gyvūnais, kurie, pasak specialistų, yra tikri bakterijų nešiotojai.
Mirtinos ligos slepiasi lovoje, bet rūpi retam
Nėra geresnio jausmo, nei atsigulti į švarią lovą. Visgi dažnas gali pripažinti, kad patalą keičia ne taip jau ir dažnai. O tai, pasak specialistų, gali sukelti dideles sveikatos problemas. Namų ruošos ekspertai atskleidžia, kad miegas nešvariuose pataluose gali sukelti labai rimtas sveikatos problemas, todėl atskleidžia, kaip dažnai reiktų keisti patalą. „Miego metu žmogus toliau prakaituoja. Taip pat išskiria kūno aliejai ir druskos.
Naudinga: 10 mitų apie patalynę
1 mitas. Sunku atskirti kokybišką patalynę nuo nekokybiškos. Norint patikrinti, ar patalynė kokybiška reikia ją išnešti į saulės atokaitą. Kokybiška patalynė, apšviesta saulės, beveik nepersišviečia, tuo tarpu mažiau kokybiška patalynė gali atrodyti šiek tiek „skylėta“. Toks audinys jau po kelių skalbimų praranda savo pirminę išvaizdą. Kokybę lemia patalynės gamyboje naudojamas pynimo būdas. Kuo labiau siūlas liečiasi prie siūlo sudarydami tankaus audinio įspūdį, tuo patalynė tarnauja ilgiau.