• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš porą savaičių COVID-19 pasiglemžė jaunos, nuo ligos pasiskiepijusios telšiškės gyvybę. Gyvenimo draugės gedintis Tomas įsitikinęs – jei pagalba Telšių ligoninėje būtų suteikta anksčiau ir ji neišleista gydytis namie, galbūt šiandien moteris būtų gyva. Gydymo įstaiga savo ruožtu pažymi, kad laikosi aiškios pacientų stacionarizavimo tvarkos.

Prieš porą savaičių COVID-19 pasiglemžė jaunos, nuo ligos pasiskiepijusios telšiškės gyvybę. Gyvenimo draugės gedintis Tomas įsitikinęs – jei pagalba Telšių ligoninėje būtų suteikta anksčiau ir ji neišleista gydytis namie, galbūt šiandien moteris būtų gyva. Gydymo įstaiga savo ruožtu pažymi, kad laikosi aiškios pacientų stacionarizavimo tvarkos.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena neseniai rašęs apie ne vienos jaunos moters nuo koronaviruso mirtį. Viena iš jų ir buvo 37-erių Rūta iš Telšių (vardai žinomi ir pakeisti, – aut. past.). 

Pirmieji simptomai – dar rugsėjo pradžioje

Kaip pasakojo sielvarto neslėpdamas 46-erių Tomas, pirmieji ligos simptomai Rūtą užklupo dar rugsėjo pradžioje. Tuo metu pakilusi temperatūra, kiek apsirgusi kartu buvo ir mažoji dukra, skaudėjo gerklę. 

Tuo metu atrodė, kad viskas greitai praėjo, tačiau po kelių savaičių moterį vėl užklupo ligos simptomai. Tuomet ji paprašiusi nupirkti greitąjį COVID-19 testą.

REKLAMA
REKLAMA

„Didžiajai ir mažajai dukroms nieko nebuvo, o jai buvo. Tad užsiregistravo atlikti COVID-19 tyrimą mobiliajame punkte. Bet ten rodė, kad nėra ligos. Atrodo, tuomet apsidžiaugėme, kad neserga koronavirusu, kad bus gerai viskas“, – pasakojo Tomas ir pridūrė, kad vėliau Rūta pasakojusi, jog imant tyrimą darbuotoja labai arti kažkur „pamakalavo“, tad atsakymas galėjo būti netikslus.

REKLAMA

Išrašė gydytis namie

Nors COVID-19 testas buvo neigiamas, moters būklė toliau blogėjo ir rugsėjo 25 d. teko vykti į Telšių ligoninės priėmimo skyrių.

„Nuvažiavome su taksi į priėmimo skyrių, visko paklausė – vardo, pavardės, kuo skundžiasi, telefoną paėmė, sakė dabar pilnos lovos izoliatoriuje, reikia palaukti, paskambinsim. Klausiau kada, sako, gal už pusvalandžio, gal valandos. 

REKLAMA
REKLAMA

Tai taip laukiame ant suoliuko, vėliau paskambino, tik vieną ją į vidų įleido. O būčiau viską paaiškinęs, kas ir kaip, kad paskutinėmis dienomis blogai buvo, jau net pats maitinau. Nors ir nenorėjo valgyti, bet kad visai nenusilptų bent kelis kąsnius maitinau“, – pasakojo telšiškis.

Jo teigimu, kažkur valandą ar net daugiau teko laukti, kol pateko į priėmimo skyrių ir atėjo gydytojas apžiūrėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuotrauką padarė, jau tikrai matė, kad plaučių uždegimas, bet sulašino vaistų, prirašė antibiotikų, vaistų nuo kosulio ir temperatūros. Pasakė, jei bus blogai, kreiptis į šeimos gydytoją. 

Tai vėl su draugu su taksi atvažiavau pasiimti. Kaip tik iš ryto pirmadienį dirbo šeimos gydytoja, skambinosi iš ryto, sako, pilna žmonių, antradienį paskambinus pasakėm, kad kovidą rado, buvo priėmime, tai sako dar išrašau antibiotikų, nuo kosulio, nuo temperatūros ir arbatų patarė gerti“, – prisiminė Tomas.

REKLAMA

Skubiai išvežė į Šiaulius

Tačiau moters būklė negerėjo, tad po kelių dienų, rugsėjo 29 d., vyras vėl skubėjo vykti į ligoninę.  

„Paskambinau draugui, paprašiau nuvežti į ligoninę, Rūta vos laiptais benulipo jau, svirduliuodama. Susiskambinome, ar priims ligoninė. Tada paguldė, jau nebeišleido. Sakė, džiaukis, laiku atvažiavai, dar vietą turime“, – teigė jis.

Kitą dieną paklausus, kaip Rūta jaučiasi, Tomas iš atsakymo sako supratęs, kad jai blogai. Vyras dar tik ruošėsi nešti siuntinuką į ligoninę, bet jau sulaukė nuotraukos, kur jo draugė jau buvo su deguonies kauke. Vakare nespėjus perduoti siuntinuko vyras sužinojo, kad ji jau guli reanimacijoje. 

REKLAMA

„Pakalbėjau su gydytoju, pasakė, kad jai blogai, iš Šiaulių laukia greitosios. Kiek toliau skambinėdavau į Šiaulių ligoninę, tai tikrai dalis gydytojų maloniai bendravo, bet buvo ir šiurkščių, sakė, ko skambinėju, niekas nesikeičia, kad turi ir sunkesnių ligonių“, – pasakojo Tomas.

Rugsėjo 30 dieną išvežta į Respublikinę Šiaulių ligoninę, ten gydyta 8 paras, deja, spalio 8 d. rytą moteris mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeima buvo pasiskiepijusi

Kaip teigė Tomas, visa šeima saugojosi viruso, visi, išskyrus jaunesniąją dukterį, buvo pasiskiepiję. Rūta paskutinįjį skiepą buvo gavusi rugpjūčio 4 d. Tiesa, moteris turėjo imuninę ligą, pažeidžiančią sąnarius, tad tas galėjo pabloginti ligos eigą.

Paklaustas, kaip moteris galėjo pasigauti virusą, vyras sakė, kad viena iš dukrų pasakojusi, kad mokykloje viena mergaitė susirgo.

REKLAMA

„Sakė, kad sėdėjo jai už nugaros. O šiaip saugojomės, niekur be reikalo nevaikščiojome, ryte vaikai į mokyklą nuvežami, vakare parvežami, kartais vakare su vaikais šuniuką pavedžioti išeidavo“, – pasakojo Tomas.

Skaudžią netektį išgyvenantis vyras sako įsitikinęs, kad jei dar pirmo vizito ligoninėje metu Rūta būtų buvusi paguldyta, viskas galėjo pasisukti kitaip.

„Jei būtų pirmą kartą paguldę, tai gal būtų šiandien gyva. Jau tada duso, negalė gydytojas nematyti... Bet buvo parašyta, kad pagerėjus būklei ji išleidžiama gydytis ambulatoriškai.

REKLAMA

Daug su šeima gražių, didelių planų turėjome, planavome bendrą ateitį. Dukromis rūpinausi kaip tikras tėvas, išties labai gaila ir skaudu netekus mylimo žmogaus“, – apgailestavo jis.

Nepriklausomai nuo užimtumo guldomi visi pacientai

Susisiekus su Regionine Telšių ligonine, ji teigė apie šį atvejį negalinti pateikti daugiau informacijos dėl konfidencialios paciento informacijos apsaugos. Tačiau įstaiga primygtinai pabrėžė, kad sprendžiant dėl pacientų stacionarizavimo ligoninėje yra labai aiški tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pacientų, kuriems diagnozuota COVID-19 liga gydymui ligoninėje skirtos 23 gydymo lovos bei 3 reanimacijos ir intensyvios terapijos lovos t. y. suformuotas COVID-19 skyrius. Nuo pat skyriaus įsteigimo pradžios lovų užimtumas siekė ne mažiau kaip 80–90 proc. 

„Nepriklausomai nuo skyriaus užimtumo, visi asmenys, kuriems dėl jų sveikatos būklės indikuotinas stacionarinis gydymas, yra stacionarizuojami.“

„Tačiau nepriklausomai nuo skyriaus užimtumo, visi asmenys, kuriems dėl jų sveikatos būklės indikuotinas stacionarinis gydymas, yra stacionarizuojami. Jei kreipimosi į ligoninę metu paaiškėja, kad COVID-19 skyriuje laisvų vietų nėra, tačiau pacientui reikalingas stacionarinis gydymas – jis yra pervežamas į kitą gydymo įstaigą.

REKLAMA

Atsižvelgiant į tai, kad pagal teritorinį paskirstymą mūsų ligoninė yra priskirta Šiaulių regiono gydymo įstaigų tinklui, pacientai yra pervežami arba į Respublikinę Šiaulių ligoninę, arba į Regioninę Mažeikių ligoninę“, – dėstoma tv3.lt atsiųstame atsakyme.

Turi atitikti tam tikrus kriterijus

Pabrėžiama, kad priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje budintys gydytojai sprendimą dėl būtinumo stacionarizuoti pacientą arba nukreipti jį ambulatoriniam gydymui priima visapusiškai įvertinę paciento būklę, atlikę būtinus medicininius tyrimus bei vadovaudamiesi galiojančių teisės aktų nuostatomis.

REKLAMA

Ligoninė pažymi, kad pacientams, kuriems įtariama ar nustatyta COVID-19 liga, asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas organizuojamas vadovaujantis atitinkamo sveikatos apsaugos ministro patvitrinto aprašo nuostatomis. 

T. y. pacientai gydomi ambulatoriškai, kai:

- pacientui diagnozuota lengva arba vidutinio sunkumo COVID-19 ligos forma, kuri reikšmingai nepablogina paciento būklės dėl gretutinės patologijos, nėra didelės komplikacijų rizikos ir pacientui suteikta informacija, kaip sekti sveikatos būklę ir kur kreiptis, jei sveikatos būklė pablogės;

REKLAMA
REKLAMA

- po stacionarinio gydymo gydančio gydytojo sprendimu gydymas gali būti tęsiamas ambulatoriškai prižiūrint šeimos gydytojui,  kai pacientui suteikta informacija, kaip sekti sveikatos būklę ir kur kreiptis, jei sveikatos būklė pablogės.

Tuo metu stacionarinis gydymas skiriamas pacientams, kuriems diagnozuota COVID-19 liga ir kurie atitinka šiuos kriterijus:

-   bet kurios amžiaus grupės pacientas atitinka sunkios pneumonijos, ŪRDS, sepsio, sepsinio šoko diagnostikos kriterijus ir (ar) COVID-19 liga reikšmingai pablogina paciento būklę dėl gretutinės patologijos, dėl ko neįmanomas ambulatorinis gydymas.

„Taigi pacientas, kuris neatitinka stacionarizavimo kriterijų, gydytojo sprendimu, visapusiškai įvertinus paciento būklę, atlikus visus būtinus tyrimus bei suteikus informaciją kaip sekti sveikatos būklę ir kur kreiptis, jei sveikatos būklė pablogės, gali būti išleidžiamas gydytis ambulatoriškai, prižiūrint šeimos gydytojui. Dar kartą norime pažymėti, kad pacientai, kuriems būtinas stacionarinis gydymas, dėl lovų užimtumo nėra ir niekada nebuvo nukreipiami gydytis ambulatoriškai“, – aiškino Telšių ligoninė.

Užuojauta... Todėl ir nesileidžiu eksperimentinės vakcinos, nes jos tolimesnis poveikis labai neaiškus. Tikiu mokslu ir kai vyksta eksperimentai su žmonėmis man nesuvokiama, ir nepalaikau, ir niekada nepalaikysiu.
Mirusios moters vyras viska papasokojo, o jus, ,,medikai,, dangstoties kazkokiom instrukcijom ir konfedinciolumu ? Ar negeda ?
Nuo vakcinos numire sugriauna imuniteta reiškia sanarius skaudejo ,pasiskiepinus labai skauda sanarius ,marina zmoniu genocidas uztai ir bruka per prievarta ,ir jeigu nieks nepasipriesins jiega išmarins visus .Naikint juos reikia nesvarbu visus ar po viena naikint kaip jie mus naikina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų